Jesteś tutaj:Gospodarka Zakończono przebudowę skrzyżowania w Lulkowie
środa, 06 października 2021 10:51

Zakończono przebudowę skrzyżowania w Lulkowie

  mnopr

Gmina Gniezno zakończyła realizację inwestycji, polegającej na przebudowie skrzyżowania DK15 z drogą gminną w miejscowości Lulkowo.

Na wspomnianym odcinku droga krajowa została poszerzona do 10,5 m, natomiast droga gminna do 6 m, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w zakresie komunikacji z drogi krajowej nr 15 na teren objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego pod tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz zabudowy usługowej.

Na tą chwilę jedyną firmą korzystającą z przebudowanego skrzyżowania jest firma „FOLIPAK” działająca w tej lokalizacji od 2020 r., a swoją działalność prowadząca od 1996 r. Zrealizowana przez Gminę Gniezno inwestycja pozwoli firmie na bezpieczną komunikację z drogą krajową, co na pewno stworzy możliwość dalszego rozwoju tego obszaru.

Gminę Gniezno w zakresie inwestycji merytorycznie wspierała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przebudowę zrealizowała firma Zakład Robót Drogowych i Melioracyjnych DROGMEL Jerzy Cegłowski. Koszt inwestycji wyniósł ok. 430 tys. zł.

9 komentarzy

 • Link do komentarza senior sobota, 09 października 2021 10:07 napisane przez senior

  Mądralińscy, jesteście beznadziejnymi dyskutantami. Po pierwsze PiS nie może sobie dać rady z postkomunistycznymi korporacjami w sądach, które bez przerwy donoszą na Polskę do wrogich nam zagranicznych urzędów tylko po to, by osłabiać nasza Ojczyznę, a samemu utrzymywać się u władzy. Dlatego w tych sądach dopóki jest ta czerwona kasta niczego nie da się ruszyć. To co do rozliczenia tych afer, których nie można ruszyć z miejsca. A co do pieniędzy na wszystkie potrzeby, to wy, którzy tak łatwo krytykujecie PiS, zapytajcie Tuska i jego syna oraz ich ferajny, gdzie są pieniądze z afer, które za ich rządów roztrwonili? Gdzie są pieniądze z Funduszu Emerytalnego? A gdzie z Amber Gold? A gdyby afera Nowaka nie była w Polsce, to nikt by i o niej nie słyszał. Jak macie taka słabą pamięć o złodziejach z waszych rzadow, to wystarczy byście sobie wyklikali w necie : afery PO. Stron wam na monitorze zabraknie!

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 07 października 2021 22:15 napisane przez Kierowca

  Panie szofer. Mariusz pisze o przyszłościowych rozwiązaniach. Bo tak należy myśleć. Pytasz skąd na to pieniądze? Zapytaj pana z Torunia i tego od betonowych, grających ławek. Drogi powinny być budowane perspektywicznie, a teraz można, bo za chwilę działki zostaną sprzedane do skraju obecnej szosy i będzie po ptakach.

 • Link do komentarza mariusz czwartek, 07 października 2021 20:09 napisane przez mariusz

  kierowca z 9:06, i co, ktoś poszedł siedzieć za afery za czasów PO? A czy PiS przez te ostatnie 6 lat rozliczył jakieś afery PO? Kasa, misiu, kasa. I polityka i do koryta.

  kierowca z 19:59. Co ty wypisujesz człowieku :D Sam jesteś wypadek :D

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 07 października 2021 09:06 napisane przez kierowca

  No powiem, że jak to ma być dojazd do obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz zabudowy usługowej to życzę powodzenia. Zapraszam inwestora do Poznania zobaczy jak wyglądają dojazdy do takich miejsc w XXI w. Takie rozwiązanie problemu w ułamku tylko załatwi sprawę gdy ruszy dana firma.

 • Link do komentarza kierowca środa, 06 października 2021 19:59 napisane przez kierowca

  ty mariusz zacznij jeździć z przepisami a nie zap*erdalac to wypadku nie będzie. A jeśli chcesz postać na torach to na ul.Dalkowska w gnieznie zapraszam bite 30 min w korku

 • Link do komentarza Taki środa, 06 października 2021 15:00 napisane przez Taki

  Powstanie kilka kolejnych firm i krzyżówka znów do przebudowy bo się nie wydostaną pracownicy i z towarami na krajowej, więc wybudują rondo albo światła hehe.

 • Link do komentarza szofer środa, 06 października 2021 13:48 napisane przez szofer

  mariusz, specjalisto z bożej łaski, bez sensu są twoje wywody. Jeżeli prace na różnych drogach sa wykonywane zgodnie z pewnym harmonogramem, to i na tę trasę przyjdzie czas. A nie jest bez sensu do tego czasu usprawnianie wjazdów i wyjazdów na drogę z podporządkowanych dróg, bo to w pewnym stopniu do czasu kompleksowej przebudowy usprawnia ruch komunikacyjny. Nie od razu Kraków zbudowano, a twoje dobre rady powinny być uzasadnione przede wszystkim skąd na wszystko nagle wziąć pieniądze i moce przerobowe, bo firmy budujące drogi już i tak dzisiaj sa przeciążone. Ciekawe, czy za rządów PO też byłeś taki mądry i czy krzyczałeś, jak tamte rządy okradały bezczelnie wykonawców i podwykonawców budowy dróg i do dzisiaj nie zapłacono ludziom za ich pracę i towar?

 • Link do komentarza mariusz środa, 06 października 2021 12:39 napisane przez mariusz

  Bez sensu. Cała droga do Inowrocławia wymaga przebudowy, bo wypadków nie ubywa - zwłaszcza między Gnieznem a Trzemesznem, w rejonie Wydartowa i na kolejnych odcinkach. GDDKiA i PKP mogłaby chociaż skupić się na zlikwidowaniu przejazdu kolejowego w Wymysłowie i zbudować tunel albo wiadukt nad torami, bo barierki co chwile są wyrywane przez ciężarówki. W końcu dojdzie do tragedii.

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 06 października 2021 11:27 napisane przez rezigiusz

  Blisko 3 m-ce się tam z tym "p...li" robiąc 150 m przebudowy podkreślam 3 m-ce.To że wyremontowana cześć jest wyżej (jest próg) to juz odbierający z Gminy Gniezno nie zauważyli

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane