Jesteś tutaj:Gospodarka Przetarg na kolejne odcinki ścieżek rowerowych na ul. Gdańskiej
piątek, 30 lipca 2021 11:30

Przetarg na kolejne odcinki ścieżek rowerowych na ul. Gdańskiej

 
Przetarg na kolejne odcinki ścieżek rowerowych na ul. Gdańskiej źródło: Google Street View

Ogłoszony został przetarg na drugo odcinek ścieżki rowerowej, która powstanie w tym roku na ul. Gdańskiej. W sumie cała ulica od Winiar do galerii zyska taki szlak. 

Kilka tygodni temu wyłoniono wykonawcę ścieżki pomiędzy Rondem Winiary a Rondem im. J. Kaczmarskiego, który zostanie wykonany po wschodniej krawędzi ul. Gdańskiej. Na to zadanie Miasto Gniezno pozyskało dofinansowanie, pozwalające na sfinansowanie znacznej części zadania.

Teraz Urząd Miejski ogłosił został przetarg na wykonanie drugiego odcinka trasy - od Wiaduktu Solidarności do Ronda Winiary - po obu stronach ul. Gdańskiej. 

Zgodnie z założeniami projektu, ścieżka poprowadzona będzie po obu stronach drogi:

  • po prawej stronie (jadąc od strony Wiaduktu Solidarności) na istniejących schodach powstanie rampa do wprowadzania rowerów, a dalej wzdłuż istniejącej i zmodernizowanej nawierzchni asfaltowej będzie wydzielony pas dla rowerów i pieszych aż do sygnalizacji przy ul. Winiary. Tam też całe skrzyżowanie będzie posiadało skomunikowanie we wszystkich kierunkach. Dalszy odcinek od strony os. Jagiellońskiego poprowadzony będzie na poszerzonej, istniejącej nawierzchni asfaltowej aż do Ronda Winiary, które to skrzyżowanie również będzie skomunikowane w każdym kierunku. Przy schodach prowadzących do przejścia dla pieszych w stronę os. Kazimierza Wielkiego także pojawi się rampa do sprowadzania rowerów.
     
  • po lewej stronie (jadąc od strony Wiaduktu Solidarności) do istniejącego chodnika dobudowana zostanie ścieżka rowerowa o szerokości ok. 2 metrów, która za zjazdem z os. Władysława Łokietka będzie odchodzić w bok i omijać przystanek autobusowy, a dalej docierać do skrzyżowania z ul. Biskupińską. Tak jak wyżej - całość będzie skomunikowana w każdym kierunku jazdy. Na dalszym odcinku od strony os. Kazimierza Wielkiego powstanie chodnik z kostki betonowej o szerokości 1,5 metra oraz asfaltowa ścieżka rowerowa o szerokości 2 metrów aż do Ronda Winiary.

Poza wybudowaniem infrastruktury nawierzchniowej, zadanie będzie wymagało modyfikacji w zakresie sygnalizacji świetlnej, oznakowania pionowego oraz częściowego skanalizowania odcinka ul. Gdańskiej (na wysokości parkingu od strony os. Kazimierza Wielkiego). Sama przebudowa na Rondzie Winiary wykonana będzie w ramach pierwszego zadania dla dalszego odcinka drogi.

Podmioty zainteresowane wykonaniem zadania mogą zgłaszać swoje oferty do połowy sierpnia br. Po wyłonieniu firmy, która wybuduje całą infrastrukturę, będzie ona miała 90 dni na wykonanie tego zadania od momentu podpisania umowy.


 

 

 

 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Mix niedziela, 01 sierpnia 2021 10:19 napisane przez Mix

    Może przy okazji budowy tych ścieżek rowerowych, przy tych poszerzonych asfaltowych pasach, nasz kochany prezydent ustawi w końcu nowe ławki parkowe? Bo te stare, o które już przestała dbać Spółdzielnia Mieszkaniowa są już całe przerdzewiałe. Samo malowanie już ich nie uratuje. Kosze uliczne też będą tam mile widziane !.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane