Jesteś tutaj:Gospodarka Zlikwiduj piec i otrzymaj dotację
wtorek, 29 grudnia 2020 08:44

Zlikwiduj piec i otrzymaj dotację

 

W styczniu rusza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania. Dotychczas z takiej możliwości skorzystało już kilkuset gospodarstw.

Dawniej w ramach programu KAWKA, a obecnie miejskiego projektu "Lepsza jakość powietrza w Gnieźnie", zlikwidowano już wiele źródeł niskiej emisji, które przyczyniały się do gorszego stanu powietrza. Kontynuacja tego przedsięwzięcia ma mieć miejsce także w 2021 roku, a nabór wniosków ruszy już od 4 stycznia i potrwa do 12 marca.

Dotacja może zostać udzielona na trwałą likwidację systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i zastąpienie go przez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub ogrzewanie gazowe bądź elektryczne. Warunkiem jest skorzystanie z fabrycznie nowych wyrobów. Dofinansowanie mogą pozyskać osoby, które złożą prawidłowo wypełnione wnioski jako osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne lub przedsiębiorcy. O środki mogą ubiegać się także jednostki sektora finansów publicznych.

Wysokość dotacji wynosi 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 2500 złotych w lokalach lub budynkach z istniejącą instalacją c.o. lub do 4000 złotych w lokalach lub budynkach bez instalacji c.o.

Wnioski o udzielenie dotacji wraz z załącznikami należy składać w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie, ul. Lecha 6 lub pocztą na adres ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno. Po 12 marca 2021 roku tj. terminie ich dostarczenia do urzędu, dokumenty zostaną poddane ocenie pod względem formalnym - na ten rok zaplanowano w budżecie kwotę 150 tys. złotych. 

Warunkiem wypłaty dotacji jest brak zobowiązań finansowych wnioskodawcy względem miasta - środki należy rozdysponować i rozliczyć nie później niż do 31 października 2021 roku. Więcej informacji i niezbędne dokumenty znaleźć można na stronie Urzędu Miejskiego.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Mieszkanka św Wawrzyńca sobota, 02 stycznia 2021 13:24 napisane przez Mieszkanka św Wawrzyńca

    Założyłam gazowe ogrzewanie 2 lata temu
    Starałam się o dotacje i co?. Nic nie dostałam. Kasa jest tylko dla wybranych.

  • Link do komentarza Batman wtorek, 29 grudnia 2020 22:00 napisane przez Batman

    150 tyś to chapnie pierwszy lepszy koleś z urzędu...
    2500zł czy 4 tyś to starczy na skrętki do podłączenia pieca bo już na fachowca do połączenia nie starczy a gdzie zakup pieca.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022