Jesteś tutaj:Gospodarka Zakończyła się rewitalizacja ogrodu przy Gnieźnieńskim Klubie Seniora
czwartek, 12 listopada 2020 12:03

Zakończyła się rewitalizacja ogrodu przy Gnieźnieńskim Klubie Seniora

  mn
Zakończyła się rewitalizacja ogrodu przy Gnieźnieńskim Klubie Seniora zdjęcie nadesłane

Gnieźnieńscy Seniorzy zyskali nowe miejsce do wypoczynku - jest to zrewitalizowany ogród przy Klubie Seniora.

Seniorzy po wznowieniu działalności klubu, będą mogli cieszyć się z odświeżonego terenu. Prace polegały przede wszystkim na wymianie ogrodzenia wraz z bramą i furtką, wyczyszczeniu i wyrównaniu terenu a także uformowaniu zieleni. W ogrodzie stanęły elementy tzw. małej architektury, palenisko wraz z rusztem, ławki i stoły. Koszt tej inwestycji wyniósł nieco ponad 54 tys. zł.

W dalszym etapie, po wznowieniu działalności Klubu Seniora, głównymi projektantami ogrodu będą sami seniorzy. W ramach hortiterapii zaplanują i posadzą rośliny, warzywa w specjalnych skrzyniach uprawowych oraz trawę i łąkę kwietną na wybranym przez ich obszarze.

Zajęcia w Gnieźnieńskim Klubie mają na celu wypełnić seniorom czas wolny poprzez rozwijanie umiejętności i indywidualnych zainteresowań, a także zwiększyć aktywność osób starszych w życiu społecznym i kulturalnym. Zrewitalizowany ogród to odpowiedź na oczekiwania uczestników klubu oraz dodatkowa przestrzeń do rozwijania aktywności

5 komentarzy

 • Link do komentarza tuk tuk niedziela, 15 listopada 2020 09:42 napisane przez tuk tuk

  Jaką trwałość ma ta inwestycja? Tyle samo co projekt z dofinansowaniem UE, a potem komuś się to miejsce opchnie???

 • Link do komentarza ojeju piątek, 13 listopada 2020 08:15 napisane przez ojeju

  No, no, no, teraz to szanowny pan były dyrektor zyskał nawet ogródek, tylko wciąż mu seniorów brak w tej pracy... ;-))))))

 • Link do komentarza Osa czwartek, 12 listopada 2020 14:43 napisane przez Osa

  To jest ta rewitalizacja za ponad 50 tysięcy?? To jakiś żart? a "uformowanie zieleni" - to znowu obcinanie drzew? Szczerze - absolutnie nie warte takich pieniędzy...

 • Link do komentarza działkowicz czwartek, 12 listopada 2020 14:18 napisane przez działkowicz

  Czy nie zaszła tu jakaś pomyłka? Jaki ogród ? Przecież to jest na razie mini park lub nawet tylko skwer. W ogrodzie to powinny być drzewa lub krzewy owocowe. Powinny tez być rabaty z kwiatami czy grządki z warzywami . A co mamy w tym "ogrodzie" ? Drzewa typu parkowego i nic więcej. Wobec tego proponuję na razie ten teren skromnie nazywać tylko ogólnie terenem zielonym

 • Link do komentarza dociekliwy czwartek, 12 listopada 2020 14:07 napisane przez dociekliwy

  Za chwile na ten pięknie wyrównany i obsiany trawą teren wjadą ciężkie samochody z rusztowaniem, by z tego rusztowania zrobić ocieplenie tego budynku również z tej północnej strony ( bo jest najzimniejsza.). A potem jeszcze nastąpi nakładanie faktury i malowanie tej ściany. Po tych pracach pozostaną na trawniku głębokie koleiny. Oczywiście seniorzy sami je zagrabią i wyrównają . W następnej kolejności wjedzie niestety jeszcze na ten piękny trawnik samochód z nowymi drzwiami. On znowu zostawi głębokie koleiny na tym trawniku. I ponownie seniorzy w ramach rehabilitacji wyrównają i zagrabią ten teren. Czy to ma być ta "HORTITERAPIA " ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane