Jesteś tutaj:Gospodarka Rusza budowa marketu na os. Skiereszewo. W planie jest kolejny
wtorek, 10 listopada 2020 13:10

Rusza budowa marketu na os. Skiereszewo. W planie jest kolejny

 

W najbliższym czasie mieszkańcy zachodniej części Gniezna zyskają nowy sklep samoobsługowy. Ta sama sieć planuje już budowę kolejnego obiektu na terenie miasta.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o inwestycji sieci Dino, która powstaje przy ul. Kawiary. Wówczas też przekazaliśmy, że kolejnym przedsięwzięciem, planowanym do realizacji, jest sklep przy ul. Kiszkowskiej. W ostatnich dniach na tej nieruchomości u zbiegu z ul. Leszczyńską już zaczęły się pojawiać pierwsze sygnały rozpoczynającej się budowy. Firma wystąpiła także o pozwolenie na budowę drogi gminnej w ciągu ul. Leszczyńskiej, która stanowić będzie dojazd do sklepu. Nowy obiekt ma mieć w zasadzie taką samą powierzchnię jak wszystkie budynki handlowe tej sieci. 

Jednocześnie sklep stawiany przy ul. Kawiary jest już w zasadzie gotowy w stanie surowym i obecnie przed wykonawcą pozostało jego wykończenie, a także zagospodarowanie terenu.

W ostatnim czasie sieć Dino wystąpiła także o pozwolenie na budowę dla kolejnego obiektu handlowego na terenie Gniezna - tym razem ma on powstać na nieruchomości u zbiegu ul. Leśnej i Dębińskiej, przy granicy miasta z Osińcem. Póki co pozwolenie na realizację inwestycji jeszcze nie zostało wydane.

18 komentarzy

 • Link do komentarza Ktoś niedziela, 03 stycznia 2021 09:49 napisane przez Ktoś

  Kazda firma do rozwoju potrzebuje inne spółki. Żadna wielka spółka nie jest w 100 procentach jednego przedsiębiorcy

 • Link do komentarza Dinuś poniedziałek, 23 listopada 2020 19:52 napisane przez Dinuś

  Brawo Koko Loko. Ludzie budzimy się Polsko brzmiąca nazwa nie oznacza polskiej firmy. Nawet prezes Polak nic nie znaczy. On jest tylko figurantem. Ważne kto ma udziały. W przypadku Dino właśnie tak to wygląda.

 • Link do komentarza KLEMENS poniedziałek, 23 listopada 2020 07:25 napisane przez KLEMENS

  Odynie. do tych sklepów - marketów, 90 % klientów dojeżdża samochodami. zobacz co si dzieje w Łubowie!!. Biedronka postawiła swój pawilon tuz obok DINO ! i

 • Link do komentarza luki czwartek, 19 listopada 2020 22:59 napisane przez luki

  kolejny syfiasty sklepik z marną ofertą i to budowany gdzies w polu...dla kogo? chyba okolicznych wiosek... ..a kiedy jakiś porządny sklep dla nowych bloków na Lema i Orzeszkowej ?

 • Link do komentarza Koko Loko środa, 18 listopada 2020 21:14 napisane przez Koko Loko

  W czerwcu 2010 fundusz private equity Enterprise Investors kupił za 200 mln zł 49% akcji spółki. Od czasu nawiązania współpracy z Enterprise Investors, sieć zaczęła się rozrastać, od 111 sklepów na koniec 2010, przez 628 sklepów na koniec grudnia 2016 roku[

 • Link do komentarza klient poniedziałek, 16 listopada 2020 13:21 napisane przez klient

  Koko Loko - udowodnij, że Dino nie jest polskie? https://grupadino.pl/historia/

 • Link do komentarza Koko Loko niedziela, 15 listopada 2020 23:39 napisane przez Koko Loko

  Do wszystkich którzy „podniecają” się, że Dino jest „nasze” Polskie ... Dino jest Polsko-Amerykańskie od 2010 roku.

 • Link do komentarza avalon niedziela, 15 listopada 2020 00:25 napisane przez avalon

  Polska sieć handlowa... To tak jak powiedzieć "astronauci Mieszka I"...

  Nie ma nic Polskiego. Jeżeli nawet coś założył Polak, zostanie to przejęte przez zagraniczny koncern. Biedronka na początku tez była "Polska" (Elektromis) i wykupiła ją nieznana wówczas nikomu portugalska firma handlowa. Żabka, Solaris i wiele innych - Polska jest za biedna żeby utrzymać własną markę, firmę.
  Tzw. UE (de facto IV Rzesza) zmusi każdą Polską firmę poprzez fikcyjny rząd PO-PiSu albo do sprzedaży udziałów albo do bankructwa w efekcie wprowadzenia na rynek nieuczciwej konkurencji.

  Dino niebawem także zmieni właściciela... Ktoś wejdzie na rynek "gotowcem"...

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 12 listopada 2020 11:01 napisane przez urzędas

  Do Zygfryda, co ma piernik do wiatraka? Zezwolenie zezwoleniem, ale wazniejszy jest plan zagospodarowania przestrzennego i ten uchwała nie stsrostwo, a Rada Miasta! Więc jak nie wiesz o czym piszesz,to nie zabieraj głosu.

 • Link do komentarza odyn czwartek, 12 listopada 2020 08:56 napisane przez odyn

  Trochę zastanawiająca lokalizacja, zwłaszcza, że w pobliżu raczej nie ma zbyt dużej liczby mieszkańców a ci "z drugiej strony" Poznańskiej raczej będą musieli dojeżdżać, by kupić. Chyba, że to z myślą o Braciszewie i okolicach.

 • Link do komentarza Suweren czwartek, 12 listopada 2020 05:45 napisane przez Suweren

  W przeciwieństwie do waszej Biedronki, Dino to polska siec. A inwestowanie w jakieś pseudo plynu do dezynfekcji jest nie warta zachodu. Tak więc stawiamy na to co polskie, popieramy tylko polski kapitał, a zagraniczne koncerty kopiemy w tylek

 • Link do komentarza Zygfryd środa, 11 listopada 2020 20:35 napisane przez Zygfryd

  Do Koko Loko
  na terenie miasta jak i powiatu decyzję o PnB wydaje Starosta Gnieźnieński

 • Link do komentarza Maximus środa, 11 listopada 2020 17:46 napisane przez Maximus

  Ten sklep " DINO" może w końcu doprowadzi do zwiększenia ruchu klientów także w pobliskim centrum "GOJA". Razem mogą stanowić zalążek osiedla handlowego dla dzielnicy mieszkaniowej SKIERESZEWO. Tym bardziej , że za chwilę ruszy również w pobliżu, budowa "CASTORAMY" z artykułami remontowo - budowlanymi. Chyba dobrze by było, już teraz pomyśleć o poszerzeniu ulicy Leszczyńskiej, która będzie stanowiła łącznik miedzy poszczególnymi obiektami handlowymi ! Prawdopodobnie jest to też kolejny kierunek rozwoju budownictwa mieszkaniowego na terenie Gniezna ( w kierunku Braciszewa ). Nawet chyba dobrze bo będzie to miejsce od samego początku doskonale skomunikowana z Łubowem , Poznaniem czy z centrum Gniezna.

 • Link do komentarza Fabio wtorek, 10 listopada 2020 20:33 napisane przez Fabio

  Jestem przeciwnikiem wielkich molochów handlowych zagranicznych właścicieli, ale dla DINO jak najbardziej przyklaskuję i cieszy mnie rozwój polskiego handlu. A Panu "es-klient" radzę myć ręce w domu albo nosić odpowiednie rękawiczki. Są do nabycia ponadto jednorazowe chusteczki do dezynfekcji i tę moją radę Panu Komentatorowi przekazuję całkowicie szczerze i bezpłatnie :-)))

 • Link do komentarza Koko Loko wtorek, 10 listopada 2020 19:49 napisane przez Koko Loko

  A może usuńmy budynek Urzędu Miasta i wybudujemy tam Dino ... Tylko zaraz kto wtedy wyda pozwolenie ... Masakra jakaś z tym Dino ...kolejny słaby market ...

 • Link do komentarza ex-klient wtorek, 10 listopada 2020 17:16 napisane przez ex-klient

  Dino - zamiast inwestować w nowe sklepy, niech zainwestuje w porządne urządzenia do dezynfekcji rąk dla klientów a nie jakieś buteleczki

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 10 listopada 2020 15:11 napisane przez mieszkaniec

  I bardzo dobrze że Dino powstaje wywalić te zagraniczne markety z Gniezna

 • Link do komentarza MieszkaniecGminy wtorek, 10 listopada 2020 13:56 napisane przez MieszkaniecGminy

  Warto nadmienić, że obiekt sieci Dino powstaje również w Jankowie Dolnym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane