Jesteś tutaj:Gospodarka Powstały dwa nowe wybiegi dla psów
poniedziałek, 19 października 2020 15:04

Powstały dwa nowe wybiegi dla psów

 

Można już korzystać z dwóch nowych wybiegów dla psów, jakie powstały na dwóch gnieźnieńskich osiedlach. W sumie w całym mieście są już cztery.

Do dwóch istniejących już wybiegów przy ul. Parkowej oraz ul. Spokojnej, w ostatnim czasie dołączyły dwa kolejne.

Trzeci tego typu obiekt powstał w rejonie ul. Kawiary i Osiniec - wyposażony jest w dwie odrębne strefy: dla małych i dużych psów. Wyposażenie zawiera akcesoria treningowe: tunele, równoważnie pochylne, kładki przejściowe, drążki do przeskoków. Ponadto, na jego terenie znajdują się ławki, kosze na śmieci i psie pakiety.

Czwarty wybieg wykonała Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa - został on wyodrębniony z terenu dziecińca na os. Piastowskim i również został wyposażony w elementy dla czworonogów. Dodatkowo w przyszłym roku zostanie on także doświetlony przez Miasto.

Na obu obiektach obowiązują regulaminy, do których powinni się stosować właściciele psów. 

źródło: Urząd Miejski i Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa

3 komentarzy

 • Link do komentarza Natalia wtorek, 20 października 2020 10:11 napisane przez Natalia

  Wybiegi nie są po to by psy się tam załatwiały. Tam też trzeba sprzątać po psie! To żywe stworzenie nie robot i może zrobić wszędzie. Nic nie zwalnia właściciela od sprzątania po swoim psie. To nie jest ciężka praca, ludzie!

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 19 października 2020 20:33 napisane przez mieszkaniec

  Lipa do kwadratu. Wczoraj wczesnym rankiem tuz przy wejściu do mojego domu pani z psem załatwiającym swoje potrzeby w części tzw. zielonej chodnika. Niedaleko słynny i kosztowny wybieg dla psów, no ale pieskowi zachciało się koło mojego domu, po czym piesek pazurami rozkopał ziemię która zabrudziła mi znaczną część chodnika. Tak się zachowują właściciele psów i niech nikt nie gada głupot, że będą oni korzystali z psiej sralni w mieście. Na mój rozum podatek za psa w mieście powinien być tak wysoki, by pokrywał koszty specjalnych służb ustanowionych do sprzątania tych psich odchodów.

 • Link do komentarza Pies poniedziałek, 19 października 2020 15:21 napisane przez Pies

  Powinni, to tyle w temacie.
  Oby mieli okazję wdepnąć w to czego nie widzieli lub nie chcieli widzieć.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane