Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 27 lipca 2020 13:51

Ogłoszono przetarg na budowę dwóch domów dziecka

 

Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg, którego zadaniem jest wyłonienie wykonawcy projektu i budowy dwóch domów dziecka, które powstaną przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku tygodni, Powiat przystępuje do budowy nowych obiektów, w których będzie sprawowana całodobowa opieka nad dziećmi. Związane ma to być z reorganizacją obecnych placówek, z których ta w Trzemesznie ma zostać zlikwidowana poprzez przeniesienie jej do Gniezna. Jednocześnie istniejący obiekt przy ul. Paczkowskiego również docelowo ma zostać opuszczony. Zakłada się bowiem przejście do zachodniego modelu, w którym dzieci nie przebywają w tego typu miejscach, ale są w znacznej części kierowane do rodzin zastępczych, wyszkolonych do takiej misji. 

Budowa dwóch domów dziecka to także wymagania ustawowe - zgodnie z przepisami, do których wypełnienia należy samorządom dążyć, tego typu placówka powinna mieć maksymalnie 14 podopiecznych. Dlatego z uwagi na konieczność dostosowania się do wymagań, nowe obiekty mają spełniać te normy. 

Dwa budynki przy ul. Konopnickiej zostaną ulokowane na fragmencie działki, należącej do Domu Pomocy Społecznej. Koncepcja zakłada budowę dwóch parterowych obiektów o powierzchni do 250 metrów kwadratowych o wysokości 7 metrów, długości do 23 metrów i szerokości 11 metrów. Nie wyklucza się, że technologia budowy ma zostać oparta na systemie szkieletu drewnianego lub ma być to obiekt murowany. We wnętrzach, poza pokojami dla podopiecznych, mają się pojawić niezbędne sanitariaty, kuchnia, pomieszczenia gospodarcze a także salon pełniący jednocześnie funkcję świetlicy. 

Przetarg ma mieć formę "zaprojektuj i wybuduj", dlatego wykonawca będzie musiał przygotować własną dokumentację realizacji inwestycji. Obiekty mają powstać w bardzo krótkim czasie - 4 miesięcy od momentu podpisania umowy - oznaczałoby to, że instytucja powstałaby jeszcze w tym roku. Zainteresowani wykonaniem zadania mają czas na składanie ofert do 12 sierpnia br.

Galeria

5 komentarzy