Wydrukuj tę stronę
wtorek, 02 czerwca 2020 13:13

Ul. Cienista zostanie wyremontowana

 

Jesienią 2020 roku ma zostać wykonany generalny remont jednej z ważniejszych dróg w zachodniej części Gniezna. Dodatkowo nową nawierzchnię ma otrzymać fragment ul. Dalkoskiej.

Nowe chodniki, przebudowana nawierzchnia jezdni oraz regulacja ruchu na skrzyżowaniu z ul. Rzepichy - po wielu latach oczekiwań w tym roku mieszkańcy ul. Cienistej w końcu nie będą musieli narzekać na kałuże zalegające na nierównej drodze, a także na podziurawioną nawierzchnię chodników. W okresie letnim planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonanie przebudowy tej ulicy.

- Ulica w tym roku zostanie przebudowana. Zyska ona nie tylko nową nakładkę bitumiczną, ale także przebudowane zostaną krawężniki, chodniki, odnowione zostanie oznakowanie poziome i pionowe. Ulica Cienista łączy się bezpośrednio z ul. Dalkoską i ona też w tym roku zyska na części swojej długości nową nakładkę bitumiczną. W obrębie skrzyżowania zostaną przesunięte oświetlenie, poszerzony chodnik, prawoskręt i na nowo zostanie wyprofilowana zatoka autobusowa - przekazał Mariusz Mądrowski, etatowy członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Koszt przebudowy ul. Cienistej ma wynieść około 700 tys. złotych. Zakłada się, że przetarg zostanie ogłoszony w okresie letnim, a wykonawca wejdzie na teren budowy we wrześniu br.

Obecnie Powiatowy Zarząd Dróg realizuje inwestycję u zbiegu ul. Półwiejskiej i Pustachowskiej, a także realizowane w tym roku są liczne inne drogi należące do tego samorządu, m.in. w gminie Mieleszyn, Kłecko, Trzemeszno i Kiszkowo. Dodatkowo złożone zostały wnioski na dofinansowanie doświetlenia przejść dla pieszych - jeśli zostaną pozytywnie przyjęte, to instalacje pojawią się przy pasach koło Szkoły Podstawowej nr 8 na ul. Cymsa oraz przy ul. 17 Dywizji Piechoty.

 

Galeria

8 komentarzy