czwartek, 16 kwietnia 2020 09:49

Oferty na MOK o kilka i kilkanaście milionów wyższe

 
Oferty na MOK o kilka i kilkanaście milionów wyższe archiwum redakcji

Do przetargu na adaptację Miejskiego Ośrodka Kultury zgłosiło się dwóch oferentów. Ich propozycje cenowe znacznie przekroczyły przewidywany budżet.

Kilkanaście dni temu rozstrzygnięto przetarg na rewitalizację i przebudowę budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, na który udało się pozyskać dofinansowanie unijne. Zakłada on dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez budowę dwóch wind, termomodernizację, a także częściową rozbudowę i adaptację pomieszczeń lub zmianę sposobu ich użytkowania (zobacz projekt zagospodarowania MOK). 

Do tej pory w dwóch przetargach nie udało się uzyskać żadnego zainteresowania ze strony potencjalnych wykonawców, dlatego też trudno było zweryfikować stawki, jakie proponują firmy za realizację zadania. Na początku kwietnia jednak rozstrzygnięto trzeci przetarg, ogłoszony dla tej inwestycji - został on jednak unieważniony.

Jak podał MOK, na realizację zadania planuje się przeznaczyć kwotę 9 mln 105 tys. złotych brutto, podczas gdy dwie złożone oferty były o kilka, a nawet kilkanaście milionów wyższe. Pierwsza z nich, spółki Inwest Lim z Wysogotowa opiewała na kwotę 25 mln 436 tys. złotych. Druga należała do konsorcjum spółek PUH Jan Derkacz-Duchewicz z Gniezna i DEMURG z Poznania na kwotę 16 mln 980 tys. złotych.

4 komentarzy

 • Link do komentarza kibolo piątek, 17 kwietnia 2020 20:43 napisane przez kibolo

  Dlaczego nie usiądą do stołu spece z MOK ze specami wykonawców i pogadają skąd taka różnica kosztów wykonania.Może dojdą do wspólnych wniosków.Niech nie szukają frajerów.

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 16 kwietnia 2020 15:27 napisane przez czytelnik

  Posłowie Nowoczesnej na swoich nie donoszą.

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 16 kwietnia 2020 12:41 napisane przez urzędas

  No i dobrze, bo tragiczne jest to pseudo unowocześnianie pięknego starego, zabytkowego i zadbanego budynku. Za pieniądze na adaptację wybudowano by nowy ośrodek, z dobrym dojazdem, w centrum, z parkingiem w pobliżu. Chcieć, to móc!

 • Link do komentarza pomocnik ksiegowej czwartek, 16 kwietnia 2020 11:09 napisane przez pomocnik ksiegowej

  To rozbudowa MOK ( mały budynek) praktycznie bez żadnego specjalistycznego wyposażenia ma kosztować więcej niż drugi etap rozbudowy szpitala. Zrobią tam złote sedesy czy co ???????
  A może zaopatrzą w inspiratory dla każdego mieszkańca???
  A co na to troskliwy specjalistyczny nadzór nad finansami powiatu w Postaci Pani Poseł Pauliny Hennig - Kloski? Czy to nie jest powód aby złożyć jakieś doniesienie o niegospodarność ??? (dawno nic nie było uprzejmie doniesione- a prokuratorzy i inspektorzy NIK tylko czekają).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane