środa, 25 marca 2020 12:09

Oczyszczono rów w rejonie ul. Konikowo

 
Oczyszczono rów w rejonie ul. Konikowo źródło: UM

W ostatnich tygodniach trwały prace związane z oczyszczeniem rowu melioracyjnego, zbierającego i odprowadzającego wody z terenu położonego przy ul. Konikowo.

Od 24 lutego do 13 marca trwały roboty na rowie melioracyjnym przy ul. Konikowo. Ciągnący się na długości prawie 400 metrów, od lat porastał roślinnością, a ponadto był mocno zamulony. Rów odprowadza wody opadowe z przyległego do niego terenu, ale także spływa nim woda dochodząca od strony Kawiar. 

W ramach prac teren oczyszczono z dzikich krzewów, uformowano na nowo i obsiano trawą skarpy rowu w celu ich wzmocnienia. Ponadto samo koryto zostało odmulone na całej długości. Łącznie prace kosztowały 110 tys. złotych i zostały zrealizowane przez Urząd Miejski.

źródło: UM

3 komentarzy

  • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 26 marca 2020 08:27 napisane przez rowerzysta

    Spkojnie. Teraz oczyścili rów za 110tyś a później położą rurę za następne 110 tyś.

  • Link do komentarza kierowca 1 środa, 25 marca 2020 14:35 napisane przez kierowca 1

    Rów wzdłuż samej ulicy Konikowo też powinien być oczyszczony. A następnie powinno się w nim położyć rurę odprowadzającą wodę zbieraną przez kratki ściekowe . W ten sposób powstałby ( od strony torów kolejowych) dodatkowy metr szerokości tej ulicy, który należałoby pokryć asfaltem. Poszerzenie tej ulicy o 1 metr zwiększyłoby bezpieczeństwo kierowców w czasie manewrów mijania. Obecnie jak mają się minąć dwa samochody ciężarowe, to muszą one zwolnić do 10 km / godzinę. Oraz każdy z nich, musi zjechać do swojego prawego krawężnika !! To nie jest normalne na przelotowej arterii dużego miasta, jakim jest Gniezno.

  • Link do komentarza czytelnik środa, 25 marca 2020 13:06 napisane przez czytelnik

    A kiedy zginą te śmieci za płotem tego rowu? Gdzie Ochrona Środowiska i sanepid?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane