Wydrukuj tę stronę
piątek, 21 lutego 2020 11:48

Skrzyżowanie ul. Półwiejskiej i Pustachowskiej - powstanie rondo

 
Skrzyżowanie ul. Półwiejskiej i Pustachowskiej - powstanie rondo źródło: Google Street View

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonanie przebudowy i zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Pustachowskiej, Półwiejskiej i Chłodnej.

Inwestycja, o którą od lat zabiegali mieszkańcy tej części miasta, już wkrótce ma doczekać się realizacji. PZD ogłosił przetarg na wykonanie zadania pn. "Przebudowa skrzyżowania typu rondo w m. Gniezno ul. Półwiejska i Pustachowska". 

W ramach tego zadania w tym miejscu ma powstać wyspa z kamiennej kostki brukowej o średnicy 6 metrów o jedynie nieznacznym wyniesieniu ponad powierzchnię jezdni. Organizacja ruchu zakłada powstanie oznakowania poziomego, wprowadzającego ruch okrężny. Jednocześnie jednak, poza dodatkowymi pracami związanymi z fragmentaryczną wymianą chodnika, a także całkowitą wymianą nawierzchni na skrzyżowaniu, nie będą prowadzone dodatkowe prace budowlane w jego rejonie - w tym także dodatkowe szykany zmuszające do zwolnienia przez pojazdy jadące np. od strony ul. Półwiejskiej. W projekcie przewidziano jedynie punktowe elementy odblaskowe, wbudowane wzdłuż linii oddzielających pasy ruchu.

Wykonawca zadania zostanie najpewniej wyłoniony na początku marca, a na realizację będzie miał czas do końca czerwca br.

Galeria

16 komentarzy