piątek, 07 lutego 2020 09:59

Stawki dla eSTeDe wciąż wysokie

 
Stawki dla eSTeDe wciąż wysokie archiwum redakcji

Nieco niższe, niż ostatnio, ale wciąż przekraczające zaplanowany budżet - dokończenie CK eSTeDe w dotychczasowym kształcie znowu jest pod znakiem zapytania.

W miniony czwartek opublikowano zestawienie ofert dla zadania pn. Przebudowa, rozbudowa i remont budynku Centrum Kutury "Scena To Dziwna". Obiekt, na którym już od prawie roku nie pojawili się robotnicy, czeka na łaskę i niełaskę potencjalnych wykonawców. Przypomnijmy iż grudniowy przetarg zakończył się negatywnie z uwagi na wysokie oferty, jakie zaproponowali wykonawcy. W budżecie na to zadanie przeznaczone jest 3 mln 979 tys. złotych, podczas gdy złożona wówczas najtańsza oferta przekroczyła go o 2 mln złotych.

W połowie stycznia ogłoszono drugi przetarg na wykonanie zadania. Jak wówczas przekazała Ewa Przybylska, p.o. dyrektora CK eSTeDe, w tej odsłonie zmienione zostały zasada rozliczania z ryczałtowego na kosztorysowy, które miały pomóc w obniżeniu stawek. Jak się okazało 6 lutego br., do kolejnego przetargu złożono dwie oferty, z których najtańsza przekracza budżet już tylko o ponad 1 mln 270 tysięcy złotych. Druga jest droższa o 2 mln 230 tys. złotych od zaplanowanej kwoty. Ewentualne decyzje zostaną podjęte w najbliższym czasie.

1 komentarz

  • Link do komentarza Gnieznianin sobota, 08 lutego 2020 20:35 napisane przez Gnieznianin

    Napiszcie proszę czy ktoś odpowie przed sądem za to co się dzieje w temacie estede? Po raz kolejny pan Piotr M. wyrolował wszystkich naszych miejskich "specjalistów" od przetargów. Mafia....to się nadaje do telewizji

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane