środa, 15 stycznia 2020 14:41

Budowa nowego skrzyżowania - utrudnienia na ul. Poznańskiej

 
Budowa nowego skrzyżowania - utrudnienia na ul. Poznańskiej archiwum redakcji

W najbliższych dniach rozpoczną się prace budowlane przy budowie nowego skrzyżowania w rejonie osiedla Skiereszewo. Kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia.

Pokłosie uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru północnej części os. Skiereszewo zaczyna nabierać kształtów. Firma wykonująca prace przy przebudowie skrzyżowania ul. Poznańskiej z ul. Warzywną (na zlecenie prywatnego inwestora), wchodzi na budowę już w najbliższych dniach - prace przy przebudowie skrzyżowania trwać będą przez pół roku. To rozwiązanie jest niezbędne dla planowanej realizacji dużego obiektu handlowego, który powstanie na pustej działce zlokalizowanej w tym miejscu.

Projekt zakłada likwidację obecnego skrzyżowania ul. Poznańskiej z ul. Warzywną i pozostawienie jedynie prawoskrętu w ul. Warzywną z pasa od strony centrum. Jednocześnie kilkadziesiąt metrów dalej powstanie nowe skrzyżowanie z nową drogą, która prowadzić będzie do centrum handlowego. 

W związku z planowanymi na okres od 20 stycznia do 15 czerwca 2020 r. pracami budowlanymi – przebudową ul Poznańskiej, budową jej skrzyżowania z drogą gminną 1 KD-L oraz przebudową już istniejącego skrzyżowania z ul. Warzywną w Gnieźnie – zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Zakres prac jest szczegółowo przedstawiony na załączonych projektach, a przebiegać będzie w następujących etapach:

20.01 - 04.02.2020 r. - etap 1 – rys. 2.1

 

05.02 - 08.04.2020 r. – etap 2a

 

25.03 - 08.04.2020 r. – etap 3

 

09.04 - 12.05.2020 r.  – etap 4


13.05 - 15.06.2020 r.  – etap 5

Pełen projekt organizacji ruchu dostępny jest poniżej w załączniku. Terminy prac są podane orientacyjnie i mogą ulec nieznacznym zmianom. Inwestorem projektu jest spółka Cytryn sp. z o.o. 

9 komentarzy

 • Link do komentarza a1rh_ wtorek, 21 stycznia 2020 15:36 napisane przez a1rh_

  Współczuję mieszkańcom Orzeszkowej i Swarzędzkiej, bo teraz to dopiero się zacznie ruch od wczesnego poranka po późną noc. Proponuję, by miasto szybciutko podoświetlało wszystkie przejścia tak, jak przy szkole, bo obecne jednostronne oświetlenie nie spełnia swojej roli.

 • Link do komentarza Tiger poniedziałek, 20 stycznia 2020 21:19 napisane przez Tiger

  20.01.2020
  Stan prac Zero.

 • Link do komentarza Gustaw poniedziałek, 20 stycznia 2020 09:19 napisane przez Gustaw

  Czy to jest ta sama firma która robi ograniczniki przy ul Orzeszkowej ? 3 tygodnie stoją słupki przy połowie ogranicznika na wysokości parku Dziekanki. Po pracownikach wszelki słuch zaginął, a trzeba jeszcze zrobić drugą stronę. Czy oni mają w ogóle jakiś nadzór ?! Czy dopiero będzie reakcja jak my mieszkańcy będziemy ich filmować jak i ile pracują.

 • Link do komentarza Obiektywny czwartek, 16 stycznia 2020 17:16 napisane przez Obiektywny

  Uważam, że konstruktywna krytyka jest potrzebna, pod warunkiem, że jest poparta merytoryczną wiedzą! Po pierwsze, to nie będzie kolejny "hipermarket" tylko Castorama która zostanie przeniesiona z ul. Gdańskiej, a po drugie Panie "tomek" jeżeli nie zna Pan technologii robót drogowych i nie wie Pan ile czasu wiąże beton, niech Pan nie pisze bzdur, że jakaś firma nic przez miesiąc nie robiła, a droga była zamknięta!

 • Link do komentarza misiakisia czwartek, 16 stycznia 2020 09:00 napisane przez misiakisia

  Powiem tak Gniezno nieco ponad 66 tyś mieszkańców i kolejny sklep wielkopowierzchniowy a do tego przy ul.Kostrzewskiego ma powstać kolejna Stonka - celowo używam tego wyrazu gdyż to już nie inwazja Biedronki tylko Stonki.

  Kto ma tam kupować

 • Link do komentarza Skoczylas czwartek, 16 stycznia 2020 07:02 napisane przez Skoczylas

  SPOKO SPOKO. Teraz dopiero zacznie się
  żółwia jazda przez ulicę Poznańską !!

 • Link do komentarza śpioch środa, 15 stycznia 2020 20:58 napisane przez śpioch

  Kolejny hipermarket, a tymczasem jeden już powoli zdycha. Jak zresztą kona całe Gniezno. rewelacyjne witryny sklepowe z napisami "Do wynajęcia" już w co trzecim sklepie. Dziękujemy panie Budasz za obiecywane "obudzenie" Gniezna. przejdzie pan niewątpliwie do historii tego miasta, jako wybitny anestezjolog, który uśpił to miasto bez środków nasennych.

 • Link do komentarza tomek środa, 15 stycznia 2020 19:07 napisane przez tomek

  Tylko niech nie robi tego remontu ta sama firma co robiła ul. E. Orzeszkowej bo miesiąc nic nie robili. Dwie wysepki są źle zrobione ponieważ trzeba wyhamować do zera. Kto to odebrał .... żenada

 • Link do komentarza Kkkk środa, 15 stycznia 2020 16:01 napisane przez Kkkk

  Chyba was pos...o pół roku to 3 pasy obwodnicy poznania robili

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane