środa, 08 stycznia 2020 11:10

KFC z pozwoleniem na budowę

 
KFC z pozwoleniem na budowę źródło: Google Street View

Po kilkumiesięcznych perturbacjach, spółce Amrest udało się uzyskać pozwolenie na budowę restauracji KFC, która pojawi się na Winiarach.

Jeszcze wiosną ub. roku informowaliśmy, że spółka Amrest, zarządzająca kilkoma sieciami gastronomicznymi, wystąpiła o pozwolenie na budowę nowego obiektu przy Rondzie im. J. Kaczmarskiego (przy Galerii Gniezno). Wówczas też pojawił się głos protestu mieszkańców, którzy będą bezpośrednio sąsiadować z obiektem położonym na niewielkiej działce, zaledwie kilka metrów od okien ich mieszkań. Z naszych informacji wynika jednak, że powstanie lokalu gastronomicznego w tym miejscu jest zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego, uchwalonego w 2015 roku (przeznaczenie pod usługi lub budownictwo wielorodzinne).

Sam wniosek o pozwolenie na budowę, złożony jeszcze w marcu 2019 roku przepadł - urzędnicy prosili inwestora o uzupełnienie dokumentacji, czego jednak strona zainteresowana nie dokonała w terminie. Odmownie zakończyło się kolejne ubieganie o pozwolenie na budowę, które zgłoszono w czerwcu 2019 roku. W międzyczasie na sąsiedniej działce inna spółka uzyskała zgodę na budowę drogi dojazdowej do restauracji, którą zdążono wykonać jeszcze w ub. roku.

W październiku 2019 roku Amrest po raz kolejny złożył wniosek o pozwolenie na budowę, na który zgodę spółka uzyskała jeszcze w ubiegłym miesiącu. Jest ono ważne przez dwa lata, jednak z naszych informacji wynika, że obiekt ma powstać już w przyszłym roku - niezbędne instalacje do jego budowy i funkcjonowania już zostały doprowadzone.

To nie jedyna inwestycja połączona z marką KFC w naszym regionie. Spółka przygotowuje się do otwarcia restauracji w rejonie Miejsc Obsługi Podróżnych na drodze ekspresowej S5 w rejonie Pierzysk i Łubowa, gdzie powstają nie tylko obiekty gastronomiczne, ale także stacje paliw. Kilka tygodni temu poszukiwani już byli pracownicy do pracy w tych oddziałach KFC. 

21 komentarzy

 • Link do komentarza Spryciarz82 poniedziałek, 09 marca 2020 19:28 napisane przez Spryciarz82

  Chyba najgorsze miejsce jakie mogli wybrać, patrząc na budowę to raczej przypomina kiosk ruchu. To będzie pseudo KFC.

 • Link do komentarza Piotr wtorek, 14 stycznia 2020 13:01 napisane przez Piotr

  Ja tam się cieszę że wkoncu KFC będzie w Gnieźnie ...Nie jedna osoba czekała za Tym. Już w tylu miejscach miała być ze szok.
  Jak dla mnie to Mąka mogli by zlikwidować i tam wstawić KFC

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 09 stycznia 2020 18:05 napisane przez Mieszkaniec

  Matimati - Od zachodniej strony Gniezna nie ma czegokolwiek. Ani KFC, ani McDonalda.. Nawet Biedronki. Na Skiereszewie buduje sie sporo osiedli, teraz te nowe bloki. Ludzi przybywa, a gastronomii czy sklepów niewiele. Trzeba jechać po zakupy do centrum albo do biedronki przy dziekance. Ubogo w tej części miasta.

 • Link do komentarza Do Chodowcy Milicjantów czwartek, 09 stycznia 2020 13:09 napisane przez Do Chodowcy Milicjantów

  Musisz wiedzieć dzbanie, że Milicja nie jada ani w MC ani w KFC za free tylko za swoje i to na przerwie. Jak już robisz zdjęcia to podpisz się z imienia i nazwiska gdyż taki anonim z urzędu idzie do pieca i oprocz usmiechu tym ktorym walisz foty za winkla nic nie wskurasz. Tak byś się podpisał i jak by się okazało, że na przerwie to było to byś beknął w Sądzie dzbanie. Mozesz cmoknąć wujka w 4 litery ty mały trolu chowający się przed monitorem i za reklamami jak pajac. Jesteś taki kozak to podejdz do nich i powiedz co Ci lezy. Nie podejdziesz bo dzbanie uslyszysz czy tez masz prace i czy tez masz przerwe. Nie podejdziesz bo jeszcze robisz w pampersa i praca sie nie chańbisz tylko zresz za kieszonkowe rodzicow. Zamiast drukować i wysyłać mial bys 1 frytki wiecej dzbanie. Ogarnij sie. Dorosnij.

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 09 stycznia 2020 08:01 napisane przez mieszkaniec

  na tym skrawku ma powstać restauracja czy kiosk ruchu ?

 • Link do komentarza Jakby puchu za mało czwartek, 09 stycznia 2020 02:19 napisane przez Jakby puchu za mało

  Będzie się miała gdzie młodzież paść i chodzić na randki ha ha MC to już obiekt kultury dla gimbazy

 • Link do komentarza Klaudia czwartek, 09 stycznia 2020 01:52 napisane przez Klaudia

  W końcu coś normalnego do jedzenia !!!! Brawo !!

 • Link do komentarza Matimati środa, 08 stycznia 2020 23:06 napisane przez Matimati

  Ludzie Wasze komentarze to żenada kurka wodna. Pewnie sami pisaliście komentarze np. O ul. Orzeszkowej i dalkach jaka to tragedia będzie... KFC od 10 lat się buduje w Gnieźnie. Niech w końcu będzie wielkie otwarcie i tyle....
  Macie tam Castorama, Galerie Gniezno, Deals itp. ITD a KFC robi problemy.... Proszę ludzie....

 • Link do komentarza radek środa, 08 stycznia 2020 22:50 napisane przez radek

  wreszcie będzie w Gnieźnie, szkoda tylko, że na tym zapyzialym wypychowie...

 • Link do komentarza Vaneska i Brajanek środa, 08 stycznia 2020 22:17 napisane przez Vaneska i Brajanek

  Super ekstra dyska. Co 2 lata mamy festyny sportowe za darmo (MS i ME) na placu Wojciecha. Najnowocześniejsze i najbardziej wypasione skwery. No a teraz w końcu porządną restaurację. Prosimy jeszcze o jakieś koncerty disko polo

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 08 stycznia 2020 18:30 napisane przez Mieszkaniec

  Na Skiereszewie by się przydał McDonald lub KFC

 • Link do komentarza Marta środa, 08 stycznia 2020 17:46 napisane przez Marta

  Niestety Gniezno zaczyna przypominać ""centrumWarszawy"" same galerie biedronki lidle dina .Sam beton. Gdzie Panie prezydencie zieleń i spokój mieszkańców. Słyszę o pomyśle powstania kolejnej Castoramy. Po co to wszystko Gniezno jest na tyle małe że można wszędzie podjechać. Proszę o tym pamiętać że wydajacpozwolenia na kolejne markety bary nie długo będziemy spacerować tylko łazienkami lub wenecją

 • Link do komentarza Głodny środa, 08 stycznia 2020 17:16 napisane przez Głodny

  Ja sie ciesze :) i to bardzo

 • Link do komentarza misiakisia środa, 08 stycznia 2020 17:00 napisane przez misiakisia

  Cóż pozyjemy zobaczymy. Taki BK w Poznaniu na ul.Bałtyckiej przy Orlenie non-dtop pusty. Czas takich fast-food-ów juz minoł bezpowrotnie. Ceny też mają jak w wykwintnej restauracji. Owszem kiedyś ludzie się łapali na to jedzenie. Teraz jest modne vega a nie fast-food

 • Link do komentarza avalon środa, 08 stycznia 2020 16:50 napisane przez avalon

  Mając do wyboru MCD i KFC wybrałbym to drugie. Tym bardziej że dowożą za darmo na terenie miasta. W moim mieście na kilka KFC tylko jeden dowozi (tez zlokalizowany na wylotówce) ale ogarniają to bardzo szybko - zazwyczaj w 15 - 30 min od zamówienia na stronie internetowej.

 • Link do komentarza Chodowca milicjantów środa, 08 stycznia 2020 15:42 napisane przez Chodowca milicjantów

  Ludzie czy wy czasami nie udezyliscie się w głowę ,wszyscy płaczą lamentują a pierwsi pod drzwiami stoją tak jak to jest w mak gównie .Przyjdzie czas i pora i sam stanę z telefonem żeby nagrywać tych wszystkich płaczków jak zajada się darmowym żarciem

 • Link do komentarza Jasiu środa, 08 stycznia 2020 15:29 napisane przez Jasiu

  Małolaty napędza kasy przesiadujac i kupując jak w mc D nawet w takie dni jak wigilia z resztą dorosli również niegorsi dziwne czasy nastaly

 • Link do komentarza samon środa, 08 stycznia 2020 11:45 napisane przez samon

  na miejscu mieszkańców pozwałbym o odszkodowanie osobę odpowiedzialną za wydanie zgody. Ceny mieszkań i nieruchomości w tym rejonie gwałtownie spadną.

 • Link do komentarza samon środa, 08 stycznia 2020 11:44 napisane przez samon

  serdecznie współczuję mieszkańcom i sąsiednim działkowiczom.

  Gratuluje wyboru władz.

 • Link do komentarza Kiniu środa, 08 stycznia 2020 11:25 napisane przez Kiniu

  Jednym slowem nasza władza ma ludzi gdzies. Licza sie zyski i ich pomysly.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane