czwartek, 02 stycznia 2020 12:58

50% zwrotu kosztów za likwidację starego pieca

 
50% zwrotu kosztów za likwidację starego pieca archiwum redakcji

Po raz drugi uruchomiony został program "Lepsza jakość powietrza w Gnieźnie". W jego ramach każdy może zlikwidować źródło niskiej emisji i zainwestować w czystsze źródło ogrzewania.

Właśnie ogłoszony został nabór wniosków o udzielenie dotacji celowych z budżetu Miasta Gniezna na dofinansowanie trwałej zmiany ogrzewania, opartego na paliwie stałym na ogrzewanie ekologiczne. W ramach tego dotacja może zostać przyznana na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub zainstalowanie ogrzewania gazowego bądź elektrycznego. Warunkiem ubiegania się o środki jest użycie wyłącznie fabrycznie nowych wyrobów. 

O dofinansowanie mogą udzielać się osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne lub przedsiębiorcy, a także jednostki z sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi. 

Zasady udzielania środków są określone w regulaminie - na ten cel przewiduje się w tym roku 100 tysięcy złotych. Każdy może otrzymać zwrot 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż:

 • w lokalach lub budynkach z istniejącą instalacją c.o. górny limit dofinansowania wynosi 2.500,00 zł na lokal/budynek,
 • w lokalach lub budynkach bez instalacji c.o. górny limit dofinansowania wynosi 4.000,00 zł na lokal/budynek.

Wymiana źródeł emisji wraz z jej rozliczeniem musi nastąpić najpóźniej do 31 października 2020 roku. Wnioski na o otrzymanie dofinansowania można składać od 2 stycznia do 6 marca 2020 roku w Urzędzie Miejskim, na którego stronach można odnaleźć pełną dokumentację niezbędną do starania się o środki.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza dziad piątek, 07 lutego 2020 09:05 napisane przez dziad

  a ja chce wymienić bardzo stary piec gazowy na nowy kondensacyjny żeby było bardziej ekologicznie i bezpiecznie co by stary piec nie wybuchnął i nie zmiótł połowy ulicy i co na to nie ma dopłaty

 • Link do komentarza Tomek środa, 08 stycznia 2020 09:26 napisane przez Tomek

  Ja dzwoniłem kilkakrotnie do straży miejskiej w Gnieźnie ale tam nikt nie odbiera telefonu. Może przyjadą na ulicę Półwiejską i popatrzą co kto pali?Bo na pewno nie węgiel.

 • Link do komentarza anna sobota, 04 stycznia 2020 18:15 napisane przez anna

  na Reymonta jest tez ten sam problem że od godz 4-6 palą jakieś szmaty butelki aż dym wgryza sie do auta jak jadę. Ale dlaczego ma to komuś przeszkadzać? Może ja jestem za delikatna? Hmmmmm.... jakbym była pracownikiem SM i miała wytyczne co do palenia, smogu i przekroczeń... to zadzwoniłabym po kominiarza odłączyła piec, zabezpieczyła, wlepiła mandacik i koniec pieśni!!! Tylko że u nas mówi się dużo a robi wcale.... i tak jest ze wszystkim, nawet śmieci... ja segreguje wyrzucając a w Bangladeszu biedocie są automaty ktore za butelke plastikowa wypłacaja kase, w DE tez są lecz nie w PL bo u nas się tylko mówi o ekologii

 • Link do komentarza anna sobota, 04 stycznia 2020 18:08 napisane przez anna

  a ja mam pytanie???? czy jeśli wydam 30 tys to zwrot będzie 2.500 zł? no to tylko działać.... ha ha ha

 • Link do komentarza Stefan12 czwartek, 02 stycznia 2020 15:10 napisane przez Stefan12

  Od 25 do 40 pieców zlikwidują, WOW co za wynik!

 • Link do komentarza ech czwartek, 02 stycznia 2020 13:58 napisane przez ech

  Ten program nie jest sprawiedliwy. 15 lat temu wymieniłem piec węglowy na gazowy bo miało być taniej i ekologicznie, oczywiście ceny gazu podnoszono a dofinansowania nie otrzymałem bo takowe nie istniało. Piec gazowy mam teraz stary i mógłbym jego wymienić na nowy kocioł kondensacyjny który efektywniej wykorzystuje energię uwalnianą podczas spalania gazu, co pomaga obniżyć koszty energii i emisję szkodliwych związków nawet o 30%, ale tutaj dofinansowania nie ma. Z tego nauka dla mnie taka że było się nie wychylać a teraz najlepiej wymienić stary piec gazowy na stary węglowy po czym wystąpić o dotację na nowy gazowy.

 • Link do komentarza A LOK ma to w d.... czwartek, 02 stycznia 2020 13:33 napisane przez A LOK ma to w d....

  LOK Jeziorna nie skorzysta i będzie smród na całą ulicę rano jak zawsze. :-0 Jakieś śmieszne czujniki miasto kupuje i zakłada a z LOK nie można sobie poradzić. Straż Miejska przyjeżdża i rozkłada ręce. Udusić się można rano w godzinach 6-8.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022