Wydrukuj tę stronę
niedziela, 08 grudnia 2019 17:29

Cztery medale dla Dobrego Browaru na Konkursie Piw Rzemieślniczych

 
Cztery medale dla Dobrego Browaru na Konkursie Piw Rzemieślniczych źródło: Dobry Browar

Po raz kolejny gnieźnieński producent lokalnego piwa otrzymał wysoką nagrodę - tym razem na Konkursie Piw Rzemieślniczych.

Trzy złote medale i jeden srebrny - takie wyróżnienia otrzymał Dobry Browar na Konkursie Piw Rzemieślniczych - Kraft Roku 2019, odbywający się w Bronisławowie. Organizowany od 2007 roku należy do jednej z najbardziej uznanych rywalizacji w produkcji złocistego trunku przez małe browary działające na terenie kraju.

Wręczenie nagród odbyło się w minioną sobotę podczas gali odbywającej się w Centrum Konferencyjnym Magellan nad Zalewem Sulejowskim, a spośród aż 615 zgłoszeń na najlepsze piwo, sędziowie z dziesięciu krajów wchodzących w skład jury na czele którego stał znany w tym środowisku Tomasz Kopyra, uznało iż Dobry Browar otrzyma pierwsze miejsce i tym samym złoty medal w kategorii: 

  • Stout/Porter za piwo Coffe Stout z Gniezna
  • Wood&Barrel Aged Baltic Porter za Porter z Gniezna leżakowany w beczce po koniaku Martell
  • Hefeweizen za piwo Pszeniczne z Gniezna

Drugie miejsce i srebrny medal Dobry Browar otrzymał w kategorii Baltic Porter za piwo Porter z Gniezna. 

Jest to już kolejne wyróżnienie dla działającej w Grodzie Lecha wytwórni, który kontynuuje w ten sposób przerwaną na kilkadziesiąt lat, ale jakże bogatą historię browarnictwa gnieźnieńskiego.