Wydrukuj tę stronę
czwartek, 21 listopada 2019 10:05

Wysokie oferty za dokończenie CK eSTeDe

 
Wysokie oferty za dokończenie CK eSTeDe archiwum redakcji

Niezbyt korzystnie rysuje się wizja ukończenia prac przy przebudowie Centrum Kultury "Scena To Dziwna". Do przetargu wpłynęły trzy oferty i wszystkie są bardzo wysokie.

Od kilku tygodni trwały zapytania ofertowe oraz wizje lokalne na terenie nieukończonego ośrodka u zbiegu ul. Roosevelta i Sobieskiego. Prace na budowie, która miała być otwarta już rok temu, są wstrzymane, a przeprowadzone kontrole wykazały wiele niedoróbek oraz błędów przy realizacji inwestycji. Obiekt obecnie wciąż przypomina plac budowy - choć z zewnątrz tego nie widać, to w środku większość pomieszczeń jest w stanie surowym. 

W związku z tym, aby ratować sytuację (a przede wszystkim przyznane dofinansowanie unijne), kilka tygodni temu ogłoszono przetarg na wykończenie wnętrz CK eSTeDe. Do dokumentacji załączono inwentaryzację, która wskazuje zakres prac, jakie trzeba dokończyć lub poprawić - wymaga tego m.in. całe poszycie dachowe, które zostało źle wykonane. 

Termin przetargu był odkładany i z 25 października został ostatecznie przesunięty na 20 listopada. Do tego dnia wpłynęły w sumie trzy oferty, jednak ich stawki mogą spędzać sen z powiek inwestora:

  • ARKON-BUD Sp.z o.o. z Gniezna - 5 990 000 zł (96 miesięcy gwarancji)
  • Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Jan Derkacz-Duchewicz Sp. z o.o. - 6 759 773,40 zł (60 miesięcy gwarancji)
  • Zakład Budowlany GRINBUD Jarosław Sieszchuła - 6 300 000 zł (74 miesiące gwarancji)

Tymczasem, jak poinformowano w zestawieniu ofert, zamawiający zamierza przeznaczyć na to zadanie 3 979 261 złotych. Oznacza to, że do osiągnięcia najtańszej z ofert brakuje ponad 2 mln złotych. Powyższe stawki są porównywalne z ofertami, jakie złożono w przetargu na przebudowę eSTeDe w lutym 2018 roku - wówczas wygrała firma proponująca wykonanie prac za kwotę 4 mln 735 tys. złotych (przy zakładanych 5,2 mln całości kosztów). 

Znając aktualną sytuację finansową powiatu, oczekiwać należy iż żadna z obecnych ofert może nie spotkać się z uznaniem, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie zapewne wkrótce.

 

12 komentarzy