Wydrukuj tę stronę
wtorek, 05 listopada 2019 10:06

Działki po boisku bez kupca. Będzie kolejny przetarg

 
Działki po boisku bez kupca. Będzie kolejny przetarg źródło: Google Street View

Mimo iż było zainteresowanie, ostatecznie nikt jeszcze nie zdecydował się kupić nieruchomości położonych na terenie boiska szkolnego ZSP nr 2. 

Kilka dni temu odbył się przetarg na zbycie nieruchomości niezabudowanych, wykorzystywanych jako część boiska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Ta sprzedaż, która wzbudziła spore kontrowersje w środowisku wspomnianej placówki oświatowej oraz mieszkańców, obejmuje cztery regularne działki o takiej samej powierzchni 653 metrów kwadratowych. Każda z nich, przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne, została wyceniona na 137 130 złotych. 

W przetargu, który odbył się 25 października br., do trzech z czterech ww. nieruchomości zgłosił się zainteresowany kupiec. Na wszystkie trzy wpłacone zostało także niezbędne wadium, jednak przetarg zakończył się wynikiem negatywnym gdyż uczestnik nie zaoferował postąpienia powyżej od ceny wywoławczej. 

W związku z tym Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego ogłosił ponowny przetarg, który odbędzie się 12 grudnia br. - ceny nieruchomości nie uległy zmianie. 

 

4 komentarzy