wtorek, 05 listopada 2019 10:06

Działki po boisku bez kupca. Będzie kolejny przetarg

 
Działki po boisku bez kupca. Będzie kolejny przetarg źródło: Google Street View

Mimo iż było zainteresowanie, ostatecznie nikt jeszcze nie zdecydował się kupić nieruchomości położonych na terenie boiska szkolnego ZSP nr 2. 

Kilka dni temu odbył się przetarg na zbycie nieruchomości niezabudowanych, wykorzystywanych jako część boiska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Ta sprzedaż, która wzbudziła spore kontrowersje w środowisku wspomnianej placówki oświatowej oraz mieszkańców, obejmuje cztery regularne działki o takiej samej powierzchni 653 metrów kwadratowych. Każda z nich, przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne, została wyceniona na 137 130 złotych. 

W przetargu, który odbył się 25 października br., do trzech z czterech ww. nieruchomości zgłosił się zainteresowany kupiec. Na wszystkie trzy wpłacone zostało także niezbędne wadium, jednak przetarg zakończył się wynikiem negatywnym gdyż uczestnik nie zaoferował postąpienia powyżej od ceny wywoławczej. 

W związku z tym Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego ogłosił ponowny przetarg, który odbędzie się 12 grudnia br. - ceny nieruchomości nie uległy zmianie. 

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza marek wtorek, 05 listopada 2019 11:35 napisane przez marek

  @czytelnik, taaa jasne w sąsiedztwie szkoły i boiska to przydałoby się jeszcze dobre ubezpieczenie od wybitych szyb - bo szkoła będzie niechętna wypłacie odszkodowania zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Za darmo bym nie przyjął - z dala od dzieciaków.

 • Link do komentarza Mieszkanka Gniezna wtorek, 05 listopada 2019 11:30 napisane przez Mieszkanka Gniezna

  Tak interes życia. Działki całe na widoku dla młodzieży z okien i podwórka szkoły. Młodzi w tym wieku wpadają na tak głupie pomysły, filmiki/ zdjęcia, że nie chciałabym mieszkać ze szkołą za płotem. Siedzenie na własnym ogródku, opalanie (tak, w czerwcu czy we wrześniu też można leżeć na leżaku w stroju kąpielowym i się opalać) , zabawy dzieci tak prywatne, że hohoho. Nie mówiąc o hałasie od tylu ludzi naraz, czy dzwonkach, co 45 min. Nie wiem kto o tym marzy.

 • Link do komentarza seba wtorek, 05 listopada 2019 11:10 napisane przez seba

  Ja myślę, że juz wiadomo kto zrobi ten dobry interes.

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 05 listopada 2019 10:46 napisane przez czytelnik

  Ten kto je kupi zrobi na pewno na tym dobry interes. Blisko miasta, może nawet najbliżej, a jednak z dala od zgiełku. W pobliżu wszystkie supersamy, punkty usługowe, a spacerkiem do parku 10 minut. Do centrum miasta i na dworzec raptem 15 minut pieszo!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane