wtorek, 15 października 2019 10:34

Trwa szukanie firmy, która naprawi i dokończy CK eSTeDe

 
Trwa szukanie firmy, która naprawi i dokończy CK eSTeDe archiwum redakcji

Ogłoszony został przetarg na wykończenie wnętrz Centrum Kultury Scena To Dziwna. Inwentaryzacja wskazuje obszerny zakres prac, które jeszcze trzeba zrobić lub... poprawić.

Mniej więcej rok temu miało się odbyć otwarcie nowoczesnych wnętrz CK eSTeDe. Ośrodek, który otrzymał duże dofinansowanie, miał w końcu stać się w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych, a także zyskać niezbędną wentylację, tak bardzo potrzebną przy organizowanych wydarzeniach. Ponadto zrealizowanych miało zostać wiele innych prac, które miały uatrakcyjnić w przyszłości ofertę tej instytucji. Tak się jednak nie stało, bowiem wykonawca nie realizował stawianych przed nim zadań zgodnie z założeniami projektowymi, a same prace odwlekały się w czasie. W efekcie umowę rozwiązano, dyrektor CK eSTeDe opuścił stanowisko, a obecnie placówka funkcjonuje na stacji kolejki wąskotorowej. Jednocześnie budynek przy ul. Roosevelta wygląda wciąż jak plac budowy.

Zlecona inwentaryzacja wskazała wiele źle wykonanych prac, które wymagają poprawy. Tak jest chociażby z posadzkami, które trzeba zerwać i wykonać zgodnie z projektem. W opisie inwentaryzacji powykonawczej wiele punktów opisano na czerwono jako "nie wykonano". Do poprawy jest nawet całe opierzenie dachu, gdzie stwierdzono liczne nieszczelności, źle ułożone materiały i również źle wykończone kominy. Również na amfiteatrze stwierdzono konieczność ponownego remontu - m.in. posadzek i murków. Pojawiają się też adnotacje, że niektórych z prac wewnątrz i na zewnątrz budynku nie można stwierdzić, czy zostały wykonane z uwagi na brak odpowiednich wpisów. 

Wykonawca, przed którym stać będzie dość trudne zadanie, może się zgłosić do 25 października. Zainteresowanie jest, o czym świadczą zapytania do przetargu. Na wykonanie prac wybrana firma będzie miała 8 miesięcy od momentu podpisania umowy. Jednocześnie, jak już w lipcu informowaliśmy, umowa z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie projektu została wydłużona do czerwca 2020 roku.

15 komentarzy

 • Link do komentarza Obywatel Piszczyk piątek, 18 października 2019 13:09 napisane przez Obywatel Piszczyk

  A pan były dyrektor nie poniósł żadnych konsekwencji, za to dostał ciepłą posadkę w Urzędzie Miasta. Za to, dofinansowanie (grube miliony) z UE będzie trzeba oddać z racji niedotrzymanego terminu! tzn. my wszyscy mieszkańcy się na to zrzucimy- bo przecież urzędasy nie mają żadnej odpowiedzialności. Dopóki tak będzie, kasa będzie topiona źle zarządzanych inwestycjach. Przypominam syt. naszego nowego szpitala. Nikt nie poniósł żadnej kary. A były pan starosta zarządza teraz MOK. Szkoda słów...

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 18 października 2019 11:57 napisane przez mieszkaniec

  Endriu w Gnieznie liczy sie tylko beton. Zielen do zycia nie potrzebna...

 • Link do komentarza urzędas piątek, 18 października 2019 10:59 napisane przez urzędas

  Pani "On" - Cały MOK do starego ratusza? Coś chyba się Panu pomyliło, Jest to po prostu fizycznie niemożliwe.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 18 października 2019 09:01 napisane przez mieszkaniec

  Moim zdaniem sprawa wygląda następująco. Fajna działka w centrum. Termin realizacji projektu ze środków UE się kończy. Będą kary. Teren pod młotek i po sprawie. Pytanie tylko kto już na tym trzyma rękę ?

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 17 października 2019 16:08 napisane przez mieszkaniec

  Jak na razie to miasto sprzedaje wszystko co mozliwe na pokrycie swoich dlugow lub powiatu. Jacy rzadzacy taka sytuacja w miescie. Wszystko co zaczeli budowac czy remontowac to jeden niewypal i nie ma winnych tego balaganu. A w nagrode za swoje nieudactwo rozdaje sie stanowiska. A teraz kolejne inwestycje w planach.

 • Link do komentarza budowlaniec czwartek, 17 października 2019 12:59 napisane przez budowlaniec

  Starostwo ma własny wydział do sprawa nadzorów !!! . Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

 • Link do komentarza Vegatermik czwartek, 17 października 2019 12:04 napisane przez Vegatermik

  Tak bezecnie traktowano kolejkę waskotorową, a okazuje się że biedna ciuchcia musi ciągnąć gnieźnieńską kulturę. Czas pomyśleć o etykiecie technicznej w Gnieźnie. Hale wachlarzowe parowozowni taże czekają na remont i umiejscowienie tam sympozjów technicznych,

 • Link do komentarza hehehehehehe czwartek, 17 października 2019 08:14 napisane przez hehehehehehe

  Jak za to nikt nie odpowiada to ja mogę przyjść naprawiać i kończyć............ dopóki będzie mi się chciało ale wcześniej chcę zapłaty bo może być że tak do końca nie naprawię i nie skończę . Martwić się nie musicie bo już macie wprawę i jesteście przyzwyczajeni do takich inwestycji

 • Link do komentarza On czwartek, 17 października 2019 07:42 napisane przez On

  działacz kultury - proszę nie siać demagogii. Skoro jest Pan działaczem kultury, to powinien Pan wiedzieć, że MOK na czas trwania remontu przenosi swoje działania do Starego Ratusza...
  A estede jest jednostką powiatu...

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 16 października 2019 17:22 napisane przez rowerzysta

  Czyja to jest inwestycja? Miasta czy starostwa? Gdzie był inspektor nadzoru budowlanego? Gdzie nadzór ze strony inwestora? Czy w gnieźnieńskich instytucjach nie ma żadnego fachowca, który choć trochę orientuje się w tematach budowlanych? Kto jest odpowiedzialny za to? Konkretnie powinny być te osoby pociągnięte do odpowiedzialności. Brak słów. Znowu miliony wydane i znowu bałagan.

 • Link do komentarza bob środa, 16 października 2019 16:36 napisane przez bob

  tez mnie zawsze to dziwi że tyle róznych nadzorów i inspektorów w tym państwie a żaden jeszcze nie odpowiedział własnym majątkiem i posadą za budowlane bajzle. czas w koncu dobrać sie do nich to moze bedą pilnować państwowych budów tak jak prywatnych, gdzie czepiają sie wszystkiego

 • Link do komentarza działacz kultury środa, 16 października 2019 12:03 napisane przez działacz kultury

  Smutna sprawa. Wielkie, królewskie Gniezno . Miasto liczące 68 000 mieszkańców nagle, pozostanie bez jakiegokolwiek domu kultury. Dlaczego? Bo jednocześnie będzie teraz remontowany poza Es TeDe także Miejski Ośrodek Kultury. No , kochane władze Gniezna i Powiatu, świetnie to skoordynowaliście !!! Płakać się chce ! Czy my mamy w końcu jakiś Radnych w tym Gnieźnie i w tym Powiecie czy nie mamy ? Co oni właściwie w tej kadencji robią ? Czy oni nie widzą co się dzieje z placówkami kultury w Gnieźnie ?

 • Link do komentarza realista środa, 16 października 2019 11:56 napisane przez realista

  Sporo pracy będzie jeszcze kosztowało ukończenie tej "modernizacji" !

 • Link do komentarza radek wtorek, 15 października 2019 21:53 napisane przez radek

  Gdzie był inspektor nadzoru? A może to ten sam co nadzorował prace budowlane przy szpitalu....

 • Link do komentarza Qwerty wtorek, 15 października 2019 14:36 napisane przez Qwerty

  Rzeczywiście Scena to Dziwna ;-)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane