wtorek, 15 października 2019 09:24

Działka pod blok sprzedana 1 mln zł drożej

 
Działka pod blok sprzedana 1 mln zł drożej źródło: Google Street View

Wyjątkowo wysoką cenę w przetargu udało się osiągnąć podczas przetargu na nieruchomość położoną na os. Piekary. Nabywcą został lokalny deweloper.

Na początku października w Urzędzie Miejskim odbył się pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Liliowej. Działka o powierzchni 2460 metrów kwadratowych przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne i znajduje się w rejonie, gdzie już powstały tego typu obiekty (oraz budowane są kolejne). Nieruchomość od wschodniej strony sąsiaduje bezpośrednio z tzw. blokiem komunalnym.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 493 tys. złotych, a do przetargu wystartowało aż sześć podmiotów, które wpłaciły wadium. Ostatecznie najwyższą cenę osiągniętą w trakcie rozstrzygnięta ustalono na 1 409 980 złotych. Nabywcą została spółka Lodmar Gastro Solution. Jest ona powiązana z deweloperem, który w tej części osiedla już realizuje budowę domów wielorodzinnych. 

7 komentarzy

 • Link do komentarza FellaMek czwartek, 17 października 2019 22:14 napisane przez FellaMek

  Jak już zaczniecie cos budować to weźcie pod uwage jak wyglada okolica

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 17 października 2019 11:44 napisane przez wyborca

  jeżeli przy nowopowstałych blokach brakuje parkingów, miejsc na odpadki oraz placów wypoczynku i zabaw dla dzieci to wina samorządu i należy myśleć o tym przy urnie wyborczej. No, ale jak się wybiera za ładne słówka, za jakieś ustawiania szpetnych figurek po mieście, jak się nie pilnuje podstawowych porządków na ulicach i w końcu, jak się nie potrafi zarządzać miastem tak, by było ono przyjazne i dla turystów, ale przede wszystkim dla mieszkańców, to jest, jak jest. Czyli powolna degradacja i umieranie Gniezna. A mogło być inaczej...........................

 • Link do komentarza szeregowiec czwartek, 17 października 2019 08:18 napisane przez szeregowiec

  będzie fajnie jak tam wszyscy wsiądą do samochodów i ruszą w kierunku Poznańskiej

 • Link do komentarza Arrencjusz czwartek, 17 października 2019 08:01 napisane przez Arrencjusz

  Jeżeli przy bloku będzie stać śmietnik zamykany na klucz, to znaczy, że jego mieszkańcy będą mieli gdzie wyrzucać śmieci, tylko nie będzie im można ich podrzucać

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT czwartek, 17 października 2019 07:33 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Jest tylko jedna mała nadzieja, dla tej części miasta, że rozbudują w najbliższym czasie odrobinę szkolę podstawową nr 3 . Ale to wszystko na co mieszkańcy tej dzielnicy miasta mogą liczyć. Choć moim zdaniem to kolejny błąd magistratu !. Powinna, moim zdaniem powstać w Gnieźnie zupełnie nowa szkoła po drugiej stronie ulicy Poznańskiej . !! Tam powstaje blok za blokiem i rośnie w strasznym tempie ilość mieszkajacych tam ludzi. Więcej po tamtej stronie powinien nawet jeszcze powstać dla Gniezna nowy, większy od dotychczasowego basen . Taki, by mogła z niego korzystać "nowo wybudowana" szkoła podstawowa, Liceum nr I oraz Kolegium Europejskie a także wszyscy mieszkańcy ze Skiereszewa, Dalkowskiej, Łąkowej, Cierpingów i z naszych kochanych Dalek !! Gniezno będzie teraz się rozwijało w stronę trasy S 5 i wzdłuż torów kolejowych w kierunku Gębarzewa. Przy przedłużeniu ulicy Poznańskiej, ale już na terenie gminy Gniezno będą za chwile powstawały kolejne zakłady przemysłowe Gniezna. Kościół pomyślał o budowie swojej świątyni w tym rejonie już 10 lat temu . A władze Gniezna ciągle nie widza co się w tym rejonie miasta dzieje ! ( ale kolejne działki pod budownictwo ciągle w tej dzielnicy sprzedają) Ludzie bombardujcie radnych Miasta Gniezna swoimi pismami i petycjami . Działajcie. Za was nikt nie będzie do Prezydenta chodził i zabiegał o nowe społecznie niezbędne inwestycje !!! !!

 • Link do komentarza jermak czwartek, 17 października 2019 05:33 napisane przez jermak

  Żabka jest na Orzeszkowej, Poczta na Głębokiej, Drogeria w Biedronce i Społem oraz w każdym innym mniejszym sklepie z nieco mniejszym asortymentem. Śmietniki muszą być zamykane bo cwaniaki z domków jednorodzinnych podrzucają swoje śmieci podjeżdżając nierzadko niezłymi furami. Place zabaw - przy wielu z budowanych bloków powstają - np. na Orzeszkowej. Precz z malkontentami!.

 • Link do komentarza Constance środa, 16 października 2019 17:13 napisane przez Constance

  I znowu blok! Nie ma tu porządnego placu zabaw, drogerii ,cukierni, poczty czy nawet żabki. Zachodnie dzielnice Gniezna i okoliczne wioski zaopatrują się w Biedronce, która już nie nadąża z asortymentem,ludzie wydzierają sobie z rąk papier toaletowy w promocji ,kolejki w kilku otwartych kasach na pół sklepu! A co to będzie jak wprowadzi się tu 2000 nowych osób?! Dodatkowo brak śmietników, bo jak znam życie , to bloki albo będą ogrodzone, albo śmietniki na klucz. Syf kiła i mogiła !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane