Wydrukuj tę stronę
środa, 09 października 2019 11:36

Działka pod bloki i usługi na os. Grunwaldzkim trafiła na przetarg

 
Działka pod bloki i usługi na os. Grunwaldzkim trafiła na przetarg źródło: Google Street View

Pod budownictwo wielorodzinne i usługi przeznaczona jest nieruchomość przy ul. Grunwaldzkiej, która została wystawiona na sprzedaż przez Miasto Gniezno.

Działka o powierzchni 0,7656 hektara położona jest pomiędzy zrealizowanymi już inwestycjami mieszkaniowymi. Obecnie teren jest zagospodarowany budynkami magazynowymi i warsztatowymi, a zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego mogą na nim powstać budynki wielorodzinne i usługowe nieuciążliwe: biurowo-administracyjne, gastronomia i handel. 

Nieruchomość ta jest objęta także służebnościami prawa przejazdu przez sąsiednie nieruchomości oraz służebnością przesyłu dla sieci energii elektrycznej. 

Z uwagi na bliskie położenie zabytkowego kompleksu koszarowego obowiązuje nakaz podporządkowania zagospodarowania terenu i kształtowania zabudowy ochronie ekspozycji zabytkowego zespołu z zachowaniem pasów ochrony widoku. Harmonizowanie zabudowy ma następować pod względem formy, skali, wysokości oraz detalu architektonicznego i doboru materiałów wykończeniowych z zabytkowym otoczeniem. Zagospodarowanie obszaru wymaga uzgodnienia właściwego miejscowo konserwatora zabytków. 

Wartość rynkowa nieruchomości wyceniona została na 1 mln 648 tys. złotych, ale po pierwszym nieudanym przetargu kwota ta została obniżona o 15% do 1 mln 400 tys. złotych. Przetarg na nieruchomość odbędzie się 6 grudnia br.

Galeria

4 komentarzy