wtorek, 08 października 2019 08:30

Kiszkowo i Łubowo z 1,4 mln zł dofinansowania na drogi

 
Droga Sławno - Głębokie Droga Sławno - Głębokie źródło: Gmina Kiszkowo

Dwa samorządy otrzymają dziś środki, za które zrealizowane mają mieć dwie niezbędne inwestycje drogowe, podlegające ich zarządowi.

Umowy pomiędzy jednostkami reprezentującymi Gminę Łubowo i Gminę Kiszkowo podpisane zostaną z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach projektu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych".

Gmina Łubowo otrzyma kwotę 415 tys. złotych, która zostanie przeznaczona na budowę drogi gminnej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Myślęcin. Całkowity koszt zadania wyniesie ponad 650 tys. złotych.

Gmina Kiszkowo otrzyma kwotę 951 tys. złotych, która wesprze przebudowę drogi gminnej Sławno - Głębokie. W tym przypadku całkowita wartość zadania wyniesie niespełna 1,5 mln złotych. 

Po przyznaniu ww. kwot (co nastąpi dzisiaj) urzędy gmin będą mogły ogłosić przetargi, podczas których zostaną wyłonieni wykonawcy ww. inwestycji.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza gminny lirnik wioskowy wtorek, 08 października 2019 21:21 napisane przez gminny lirnik wioskowy

    Gmina Gniezno musi borykać się z zaległościami, które pozostawiła poprzednia ekipa.

  • Link do komentarza Michał wtorek, 08 października 2019 09:37 napisane przez Michał

    Inne Gminy Powiatu potrafią się postarać o przydział środków finansowych . A Gmina Gniezno co robi w tym zakresie ???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane