poniedziałek, 07 października 2019 08:17

Działki z boiska szkolnego trafiły na przetarg

 
Działki z boiska szkolnego trafiły na przetarg źródło: Google Street View

Cztery nieruchomości, które wydzielono w miejscu boiska szkolnego przy ul. Kasprowicza, zostały już wystawione na sprzedaż. 

Mowa o działkach należących do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Cieszkowskiego i kontrowersyjnej decyzji Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Jak informowaliśmy jeszcze wiosną, Starostwo Powiatowe postanowiło sprzedać cztery działki, które już kilka lat temu zostały wydzielone na terenie boiska od strony ul. Kasprowicza. Decyzję tę motywowało brakiem środków w budżecie, a większość radnych powiatowych wyraziła zgodę na zbycie nieruchomości. Odbyło się to w atmosferze protestów, wysyłanych przez różne grupy osób związanych z placówką z ul. Cieszkowskiego - emerytowanych nauczycieli czy rodziców. W tej sprawie odbyło się nawet spotkanie w Starostwie Powiatowym. Ostatni taki apel o wstrzymanie sprzedaży pojawił się w poprzednim miesiącu - jak widać, bez skutku. Jednocześnie jednak Starostwo Powiatowe podpisało we wrześniu br. umowę z Miastem Gnieznem o możliwości wykorzystywania boiska sportowego przy ul. Konikowo przez najbliższe placówki podległe powiatowi - ZSP nr 2 oraz ZSE-O.

Przetarg na zbycie nieruchomości działek przy ul. Kasprowicza został już ogłoszony i jego rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec października br. Na sprzedaż wystawiono cztery równe nieruchomości o powierzchni 653 metry kwadratowe każda. Wszystkie zostały wycenione na kwotę 137 130 złotych netto i przeznaczone są pod zabudowę jednorodzinną - zainteresowani muszą w określonym czasie wpłacić niezbędne wadium by wziąć udział w przetargu. 

12 komentarzy

 • Link do komentarza telewidz środa, 16 października 2019 14:30 napisane przez telewidz

  Wczoraj wTeleekspresie nawet o tym mówili, ale jak widać przeciwnicy tej decyzji Powiatu nie dość dokładnie poinformowali te stację, bowiem redaktor powiedział, że tam mają powstać............ bloki. No to moja rada jest taka: zanim się udacie do kolejnych mediów, zapoznajcie się z normami szkolnymi obowiązujacym na boisko, przepedzcie z boiska ten parking, potem dowiedzcie się, na co przeznacza się te działki i wtedy może będzie z wami poważnie rozmawiać. Manipulowanie telewidzami jest naprawdę niegodne niby poważnych ludzi.

 • Link do komentarza koneser środa, 09 października 2019 09:22 napisane przez koneser

  Kilo. Co się martwisz, kto to kupi? Nie twój problem i nie twoja sprawa. Ja czekam jeszcze na likwidację w najbliższej przyszłości jednej ze szkół w centrum 5 albo 2, bo dwie są calkiem niepotrzebne, a niedługo też nie będzie tam uczniów. Utrzymywanie małej szkoły nr5 szczególnie niedostosowanej do obecnych wymogow, sala gimnastyczna do kompletnego remontu to powody na natychmiastowe zamknięcie tej placówki. Jeżeli ktoś chce to remontować i budować kolejną salę w sercu miasta, to chyba jest niekompetentny. Wydawanie milionów społecznych złotówek byłoby całkiem wyrzucaniem ich w błoto. A centrum miasta powinno być atrakcyjne i służyć innym celom a nie być zabudowane szkołami i salami gimnastycznymi. A jak zepsuto ulice Świętokrzyska poprzez wstawienie tam nie pasującej bryły sali gimnastycznej, niech każdy oceni.

 • Link do komentarza ze Słowackiego wtorek, 08 października 2019 23:35 napisane przez ze Słowackiego

  Tak rodzicu, masz rację. To jest skandal, że ci uczniowie mając boisko tak wielkie w ogóle na nim nie ćwiczą, czasem tylko pokopią w piłkę na tym widocznym kawałku wyciętej trawy. Jak widać absolutnie im ten plac nie jest potrzebny. A poza tym postawienie tam kilku domków na niewielkiej części tego ogromniastego placu będzie stanowiło doskonałą zaporę dla wszystkich, którzy niepowołani chcieliby się na teren szkoły przedostać. No i młodzież spędzająca czas bliżej budynku szkoły będzie bardziej na oku, co jest jej bardzo potrzebne! A Sergiuszowi polecam rozpoznanie demografii na najbliższe 20 lat, to może otrzeźwieje.

 • Link do komentarza Zyga wtorek, 08 października 2019 21:20 napisane przez Zyga

  Nareszcie będzie kultura. Idąc tamtędy spotykało się uczniów siedzących na podmurówce płotu od Kasprowicza po stronie szkoły klnących, jak szewc. Kiedy zwrócono im uwagę, to oni złośliwie i jeszcze głośniej powtarzali wyrazy, których wstyd tutaj przytoczyć. Ja też nigdy nie widziałem, żeby to boisko było w pełni wykorzystywane. A nawet raczej wcale.

 • Link do komentarza rodzic wtorek, 08 października 2019 17:26 napisane przez rodzic

  to jest po prostu skandal!!!!!

 • Link do komentarza sergiusz wtorek, 08 października 2019 16:08 napisane przez sergiusz

  ZSP na Cieszka akurat nie ma problemów z naborem. Prędzej odpadnie zsp nr 3

 • Link do komentarza emer.nauczyciel wtorek, 08 października 2019 10:22 napisane przez emer.nauczyciel

  Przecież ta szkoła w niedalekiej przyszłości nie będzie miała uczniów, więc o co ta walka? W międzyczasie powstała szkoła cechowa, która powoli przejmuje wszystkich chętnych do zawodu, jest jeszcze szkoła na Sienkiewicza i kilka innych i tam młodzież ( a może jej niewielka liczba, bo jest jej coraz mniej) będzie pobierała edukację zawodową.

 • Link do komentarza Greta wtorek, 08 października 2019 09:28 napisane przez Greta

  Tam jest stadion, a nie boisko. I prawie wcale nieużywane. Na kawałku, może wielkości 1/10 zrobiono trochę pseudo boiska i czasem tam grają w piłkę, a reszta leży nieużywana. Poza tym powinno się oddać część boiska tym właścicielom, którym bezprawnie zabrano. Jedni ludzie już wyskarzyli i dostali z powrotem! Tak wyglądało prawo w Polsce za komunizmu, wlasciciel nie miał nic do gadania.

 • Link do komentarza mama poniedziałek, 07 października 2019 12:23 napisane przez mama

  Taaaak, z ZSP nr 2 uczniowie mają iść na wf na boisko zlikwidowanego gimnazjum..... i z dwóch wf zostanie jedna. Antygratulacje dla tego pomysłu. Chyba przez ostatnie lata wybieraliśmy niestety nie tych włodarzy co należy skoro dziury w budżecie coraz większe. Radni!!! Co Wy robicie? Weźcie pod uwagę że to nieodwracalne i po sprzedaży szkole już nikt boiska nie zwróci.
  A co tam, uczniowie niech siedzą w smartfonach.....
  Nie lepiej sprzedać działki bez takiej strategicznej funkcji?

 • Link do komentarza tez emeryt pedagog poniedziałek, 07 października 2019 10:31 napisane przez tez emeryt pedagog

  Nareszcie może zginie ten parking przy szkole na boisku, który powinien służyć uczniom, a nie nauczycielom. A zatroskanych emerytów zapytuję, gdzie byli, jak Kowalski sprzedawał piękny gmach internatu na cele mieszkaniowe, który dzisiaj mógłby służyć nadal celom oświatowym?

 • Link do komentarza Kilo poniedziałek, 07 października 2019 10:19 napisane przez Kilo

  Akt desperacji. Kto to kupi i za ile. Kto normalny wyda tyle pieniędzy za działkę o szerokości 16 metrów? W dodatku dłuższa krawędź ma ekspozycję wschód/zachód.

 • Link do komentarza Wanda poniedziałek, 07 października 2019 09:32 napisane przez Wanda

  Ta sama partia ludzi rządzi w powiecie co i w mieście, wiec i ten sam kierunek działania. Sprzedawać, sprzedawać i sprzedawać wszystko co się tylko da. A po nas, to pozostaną tylko ugory. Ale co z tego . A to mi co zrobią za to, że sprzedaję nie swoje ? To był wspaniały teren np na nowy budynek pedagogiczny, laboratoryjny , nowoczesną bursę czy może nawet na basen dla tej części miasta. Ale teraz, to już tam nic pożytecznego dla społeczeństwa Gniezna czy powiatu gnieźnieńskiego nie powstanie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane