poniedziałek, 16 września 2019 14:25

Remont ul. Składowej - jest przetarg

 
Remont ul. Składowej - jest przetarg archiwum redakcji

Przebudowa zrujnowanej nawierzchni ul. Składowej już wkrótce stanie się faktem. Ogłoszono właśnie przetarg na wykonanie prac remontowych na całym odcinku ulicy.

Do połowy grudnia 2019 roku wykonany powinien zostać cały odcinek jezdni ul. Składowej na długości ponad 400 metrów. Jak już informowaliśmy kilka tygodni temu, Miasto Gniezno porozumiało się z prywatnym inwestorem, odpowiedzialnym za budowę istniejącej już galerii handlowej, znajdując porozumienie co do finansowania tej inwestycji. Realizacja powinna nastąpić jesienią. Koszt ma wynieść ok. 950 tys. złotych - Miasto dołoży do zadania 463 tys. złotych.

Zgodnie z treścią ogłoszonego przetargu, na całej długości drogi wraz z krótkim fragmentem ul. Surowieckiego, wymieniona zostanie stara nawierzchnia. W jej miejsce ułożony zostanie nowa na całej szerokości jezdni (oprócz zatoczki parkingowej od strony galerii). Dodatkowo na ul. Surowieckiego zlikwidowany zostanie nieczynny przejazd kolejowy rozebranej bocznicy kolejowej.

Projekt organizcji ruchu zakłada likwidację ograniczenia prędkości do 20km/h oraz wymalowanie oznakowania poziomego z organizacją dwóch zatoczek od strony parowozowni. Takie rozwiązanie ma zwężyć szerokość pasów ruchu i zwiększyć ilość miejsc postojowych, zaplanowanych w bezpieczny sposób (obecnie pojazdy są pozostawiane nieregularnie).

11 komentarzy

 • Link do komentarza KOtekTKAjarka środa, 18 września 2019 22:08 napisane przez KOtekTKAjarka

  gdzie te czasy, że za milion złotych można było wybudować kilometr autostrady. Dziś byle =ścieżka w mieście więcej kosztuje.

 • Link do komentarza Zeus środa, 18 września 2019 11:31 napisane przez Zeus

  Do myslacy i szukajacy to planowanie władzy skonczy sie w tym tysiącleciu

 • Link do komentarza myślący i szukający środa, 18 września 2019 08:07 napisane przez myślący i szukający

  Jakby zeus był bogiem myślenia, to pewnie byś wiedział, że najpierw trzeba uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego, by można było wytyczyć drogę. Gdyby to myślenie miało daleką perspektywę, to także byś wiedział, że taki plan jest tworzony i za jakiś czas będzie procedowany.

 • Link do komentarza rowerzysciDadzaRade wtorek, 17 września 2019 20:06 napisane przez rowerzysciDadzaRade

  Ścieżka rowerowa? Gdzie Ty widziałeś ścieżkę rowerową na drodze z ograniczeniem prędkości do 20km/h które jest tam przewidziane? To tak jakby na drodze osiedlowej malować pas dla rowerów.

 • Link do komentarza radek wtorek, 17 września 2019 12:49 napisane przez radek

  po co ścieżka rowerowa? szkoda miejsca, rowerzyści i tak jadą drogą.

 • Link do komentarza Zeus wtorek, 17 września 2019 11:02 napisane przez Zeus

  Chyba wszyscy w Gnieżnie widzą że przedłużenie ulicy Skladowej az do ul Pod trzema mostami rozwiązało by problem korka na moscie i krzyzowkach w okolicy a w przyszlosci ułatwia remont mostu i organizacje objazdu .Wladza twgo jednak nie widzi .

 • Link do komentarza Marek Dener wtorek, 17 września 2019 09:15 napisane przez Marek Dener

  Remont ten jest oczywiście potrzebny, ale... Rondo Olimpijczyków będzie kiedyś trzeba w końcu przebudować i pewnie zmieni się trochę układ początku ulicy Składowej i kawałek świeżo wyremontowanej nawierzchni trzeba będzie zniszczyć...

 • Link do komentarza rowerzysta poniedziałek, 16 września 2019 23:22 napisane przez rowerzysta

  ROWER już nie przesadzaj z tymi ścieżkami rowerowymi, żeby na jakiś bocznych drogach je wciskać. Tam ruch taki znikomy że jedni drugim nie przeszkadzają.

 • Link do komentarza fifi poniedziałek, 16 września 2019 22:43 napisane przez fifi

  No i pięknie. Widać, że ekipa Budasza po kilkumiesięcznym zastoju wraca na dobre tory! Oby tak dalej, oby tej pary wystarczyło na kolejne lata.

 • Link do komentarza Jurek poniedziałek, 16 września 2019 17:28 napisane przez Jurek

  Kiedy ulica zostanie przedłużona do Trzech Mostów ???

 • Link do komentarza ROWER poniedziałek, 16 września 2019 14:57 napisane przez ROWER

  A ścieżka rowerowa??? Przy dzisiejszych trendach urbanizacji, remontować drogę i nawet nie przewidzieć "malowanej" ścieżki dla rowerów....WSTYD!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane