Wydrukuj tę stronę
wtorek, 10 września 2019 09:38

Ostatnia działka inwestycyjna przy ul. Kokoszki sprzedana

 
Ostatnia działka inwestycyjna przy ul. Kokoszki sprzedana źródło: Google Street View

W ramach przetargu, nieruchomość o powierzchni 0,655 hektara, która przeznaczona jest pod przemysł i usługi, została sprzedana lokalnemu inwestorowi.

Mowa o działce nr 1/13, położonej na terenie pomiędzy ul. Kokoszki i Kostrzewskiego. W grudniu ub. roku z czterech nieruchomości należących do Miasta Gniezna, położonych na obszarze o kształcie nieregularnego trójkąta, trzy zostały sprzedane w ramach przetargu za kwotę 2 mln 338 tys. złotych - nabywcą został Lodmar Gastro Solution Sp. z o.o. Czwarta z nich o powierzchni 0,655 hektara, położona w głębi tego terenu, była wyceniona na kwotę 1 mln 76 tys. złotych, ale mimo wpłacenia wadium nie zakończyła się ona zbyciem.

W kolejnym przetargu z maja 2019 roku działka nr 1/13 również nie została sprzedana, mimo wpłacenia wadium i obniżenia ceny nieruchomości do kwoty ponad 717 tys. złotych. Pod koniec sierpnia br. odbył się kolejny przetarg, w którym działka została ponownie wystawiona na sprzedaż za kwotę ponad 657 tys. złotych - nabywcą została spółka MM Investbud, związana z właścicielem pozostałych trzech nieruchomości.

 

1 komentarz