Jesteś tutaj:Gospodarka Płatne parkowanie na terenie „Dziekanki”
piątek, 26 lipca 2019 07:55

Płatne parkowanie na terenie „Dziekanki”

 

W Gnieźnie przybyła nowa „strefa płatnego parkowania” - mowa o terenie całego kompleksu szpitala Dziekanka, gdzie obowiązują już opłaty za postawienie samochodu na teren placówki przez określony czas.

Problem z pozostawieniem pojazdu pod konkretnym pawilonem na czas odwiedzin to codzienność placówki przy ul. Poznańskiej. Od momentu wykonania generalnego remontu dróg wewnętrznych zdecydowano się także uregulować kwestię ruchu na terenie całego kompleksu szpitalnego poprzez wprowadzenie odpłatności. 

Każdy, kto chce wjechać na teren szpitala główną bramą, musi skierować się w prawo w celu pobrania biletu - po tym otworzy się szlaban umożliwiający dalszy przejazd. Od tej pory posiadacz wydrukowanej karty może w ciągu 30 minut wyjechać ze szpitala bez ponoszenia odpłatności. Po tym, za każdą rozpoczętą godzinę obowiązuje już opłata 3 zł - do 5 godzin. Po 5 godzinach postoju opłata wynosi 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Parkowanie całą dobę wynosi 30 zł. 

Aby dokonać opłaty za parkowanie, należy przy wyjeździe (po prawej stronie od bramy) zjechać w kierunku parkingu przy sklepie spożywczym, gdzie znajduje się kasa automatyczna. Dopiero opłacony bilet umożliwia wyjazd. Obowiązują tu więc takie same zasady, jak na terenie parkingu podziemnego pod targowiskiem w centrum.

Ponadto regulamin zakłada iż parkowanie na terenie kompleksu szpitalnego jest dozwolone tylko w wyznaczonych miejscach, a zagubienie biletu może oznaczać dodatkową opłatę w wysokości 100 zł.

Ogółem, podchodząc do nowych zasad parkowania na terenie Dziekanki, zmotoryzowani, którzy nie chcą ponosić opłat, mogą korzystać z parkingu ulokowanego wzdłuż ul. Poznańskiej przy nitce w kierunku Gniezna (na wysokości kościoła). O tym, że wciąż wielu nie wie o nowych zasadach korzystania z parkingu, świadczą liczne dodatkowe kartki zawieszone przy dojeździe do wjazdu.

7 komentarzy

 • Link do komentarza maciej niedziela, 11 sierpnia 2019 17:39 napisane przez maciej

  jakie 3 zlote to jest zwykle oszustwo bylem w niedziele na rezonansie i za godzine automatyczna kasa zarzadala sobie 6 zlotych zlodziejstwo w bialy dzien

 • Link do komentarza EagleEye poniedziałek, 29 lipca 2019 12:22 napisane przez EagleEye

  @Karol jaw naszym mieście znam takie parkingi ze mając (jeden dwa abonamenty( aż za 60 zł (majątek) ma się trzy lub nawet cztery auta na tym parkingu a płaci za dwa. A jak się wyjeżdża autami za które trzeba by zapłacić to szczerze jak bym nie zobaczył na własne oczy to bym nawet nie pomyślal ze tak można. A jednak okazuje się ze można. Ale co tam miasto bogate to wiadomo po co to egzekwować jak to może kolega kolegi , a wybory do parlamentu idą to po co sobie robić wrogów.

  Sorry ale z taka gospodarnością to my daleko nie dojdziemy w tym mieście. Proszę tego źle nie odbierać ale może ktoś z jednego z wydziałów UM przeczyta i w końcu zrobi z tym porządek bo czas wielki aby ten parking zarabiał na 30 tyś ratę bo jak na razie nie widzę aby "kokosy" to przynosiło miasto oprócz kosztów administracji i ochrony.

  Pozdrawiam

 • Link do komentarza M sobota, 27 lipca 2019 00:53 napisane przez M

  To żeby pracownicy musieli jeszcze płacić za parking jest chore.

 • Link do komentarza Zenek piątek, 26 lipca 2019 12:11 napisane przez Zenek

  Drukarek nie ma by te informacje wydrukować? Pisane odręcznie przylepione na szarą taśmę - słabo to wygląda.

 • Link do komentarza Karol piątek, 26 lipca 2019 11:42 napisane przez Karol

  A co z osobami niepełnosprawnymi posiadającymi karty parkingowe?

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 26 lipca 2019 09:21 napisane przez rezigiusz

  SUPER !!! Czkamy teraz jeszcze na parkometry na parkingu pod TZG i będzie gucio no i parkometr przy cmentarzu. No chyba ze miasto zrobiło grzeczność jednej z firm w okolicy.

 • Link do komentarza Gosia piątek, 26 lipca 2019 08:14 napisane przez Gosia

  Wreszcie porządek!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane