poniedziałek, 24 czerwca 2019 09:19

127 pieców zostanie zlikwidowanych, by poprawić jakość powietrza

 

W ciągu kilku tygodni 52 zainteresowanych złożyło wnioski, w ramach których zlikwidowane zostaną źródła niskiej emisji na rzecz innych źródeł energii cieplnej.

W sumie 242 817 złotych zostanie przeznaczone na program "Lepsza jakość powietrza w Gnieźnie", które jest kontynuatorem dotychczasowych projektów, zakładających wymianę źródeł ogrzewania w domach. Środki, pochodzące z budżetu miasta, w tym roku zostaną przeznaczone na likwidację 127 pieców w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych, zlokalizowanych na terenie całego miasta. Wysokość dotacji wynosi 50% kosztów kwalifikowanych do sumy 2500 zł na lokal lub budynek z istniejącą instalacją centralnego ogrzewania oraz 4000 zł na lokal lub budynek bez tego systemu. 

Z 49 wniosków, które już wpłynęły i zostały pozytywnie zaopiniowane przez komisję, 24 pochodzą z centrum Gniezna. W sumie 127 stałych źródeł ciepła zlokalizowanych jest w 71 lokalach i budynkach mieszkalnych, których właściciele zadecydowali o przejściu na ogrzewanie gazowe lub też podłączenie się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Realizacja nastąpi jeszcze przed tegorocznym sezonem grzewczym.

Ostatecznie do programu złożono jeszcze kilka wniosków po terminie, ale te mają zostać rozpatrzone jeszcze w lipcu, po zakończeniu podpisywania ww. umów i po zweryfikowaniu wolnej kwoty środków zarezerwowanych w budżecie miasta Gniezna. 

1 komentarz

  • Link do komentarza ja poniedziałek, 24 czerwca 2019 21:02 napisane przez ja

    to jest dobra wiadomość i pożyteczna inicjatywa

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022