poniedziałek, 10 czerwca 2019 13:24

Zrewitalizują skwer u zbiegu ul. Witkowskiej i Wrzesińśkiej

 
Zrewitalizują skwer u zbiegu ul. Witkowskiej i Wrzesińśkiej źródło: Google Street View

Zieleniec położony u zbiegu dwóch ruchliwych ulic ma zostać poddany odświeżeniu, a także wymieniona ma zostać mała architektura. 

Zakład Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg w formule "Zaprojektuj i wybuduj" na rewitalizację Skweru im. Stanisława Wyspiańskiego, położonego na rozwidleniu ul. Witkowskiej i Wrzesińskiej. Zgodnie z założeniami zamówienia, ma ona zostać wykonana do grudnia 2019 roku na działce o powierzchni 1248 metrów kwadratowych. 

W ramach przetargu ZZM zakłada dokonanie pielęgnacji drzewostanu, budowy nowego oświetlenia, małej architektury, a także wykonanie robót drogowych w postaci wykonania ścieżek z nawierzchni mineralnej oraz nasadzeń w postaci trawników oraz innych roślin. Ponadto pojawić się ma mała architektura - trzy ławki, kosze na odpady, pojemniki na psie odchody oraz słup informacyjny. Ponadto za istniejącym tu budynkiem trafostacji utworzone ma zostać ogrodzenie metalowe, ograniczające dostęp - gdzie niektórzy mieszkańcy często oddają potrzeby fizjologiczne.

Rewitalizacja nie obejmuje chodników przyległych do ulic, które podlegają zarządcom dróg. Wykonawca zadania ma zostać wyłoniony w drugiej połowie czerwca br.

31 komentarzy

 • Link do komentarza hahahahahahahahahahahahahahahah środa, 19 czerwca 2019 08:52 napisane przez hahahahahahahahahahahahahahahah

  Może niedługo tak będzie że do obsadzenia kwiatami jednej donicy będą ogłaszali przetarg . I to się nazywa zarządzanie i gospodarowanie racjonalne

 • Link do komentarza niebywałe poniedziałek, 17 czerwca 2019 18:36 napisane przez niebywałe

  Przecież ZZM ma w swoim statucie projektowanie terenów zielonych i pani kierownik ma zdaje się ku temu odpowiednie kwalifikacje . Tą są jajca. To wygląda tak jakby prezydent ogłosił przetarg na zarządzanie urzędem i miastem ?

 • Link do komentarza heheheh poniedziałek, 17 czerwca 2019 18:29 napisane przez heheheh

  Czy ktoś pamięta jak tworzono tą betonową pustynię przed teatrem to któryś z prezydentów obiecywał w zamian posadzenie chyba z 1000 drzew przy ulicy Sosnowej , i co tan słychać czy chociaż jedno nowe drzewo pojawiło się na tej ulicy ?

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 17 czerwca 2019 14:26 napisane przez urzędas

  Ta nędza i rozpacz, o której tak szeroko piszą czytelnicy, te chwasty, ten brud, te betony mocne, jak na schrony przeciwatomowe, to wszystko według motta Budasza: ROBIMY TO DLA WAS
  Panie Budasz, a ny tego po prostu NIE CHCEMY!
  Chcemy porządku, czystości, także przejazdu miejskimi ulicami w te upały polewaczki od czasu do czasu!
  Czy naprawdę pragnienia nasze sa takie duże? A Pan, taki dzielny w kampanii im sprostać nie potrafi?

 • Link do komentarza sxz poniedziałek, 17 czerwca 2019 10:51 napisane przez sxz

  Osiedle Grunwaldzkie , zwłaszcza okolice ulicy Armii Krajowej i tego "parczku zabaw" oraz ta dziurawa betonka okalająca "parczek" to obraz nędzy i rozpaczy , do tego pijaczkowie stale okupujący wiatę przystankową których nic nie rusza. Tego dawniej nie było , ale cóż , najważniejsze tylko to co widać z okien magistratu.

 • Link do komentarza dddddddddddd poniedziałek, 17 czerwca 2019 10:46 napisane przez dddddddddddd

  Panie prezydencie Budasz jest taka prośba żeby pan wraz z panią mgr inż. architekt krajobrazu , jak przed laty zrobili sobie zdjęcie na tle "zielonego podwórka" przy ul. Wrzesińskiej , chyba że się wstydzicie tego co tam obecnie jest ? i te fotki porównawcze z 2015 roku i obecną wstawcie do tego informatora na kredowym papierze przy okazji chwalenia się że po przetargu zatrudnicie firmę do tego skrawka ziemi obok.
  http://www.gniezno24.com/aktualnosci/item/4142-kto-to-bedzie-podlewal
  Przy okazji pytanie , jak tak czytam te komentarze o chwastach , zatrudnianiu firm zewnętrznych itd. to pytam czy ten Zakład Zieleni Miejskiej powstał z potrzeby istnienia takiego zakładu i zadbania o zieleń czy z potrzeby utworzenia etatów ?

 • Link do komentarza ptasznik z Tyrolu niedziela, 16 czerwca 2019 21:18 napisane przez ptasznik z Tyrolu

  Czy pracowników Zieleni Miejskiej jest tak trudno przeszkolić, ze dziczki należy wycinać? Kogo wy tam macie do tej prostej roboty?

 • Link do komentarza malomiasteckzowy sobota, 15 czerwca 2019 22:22 napisane przez malomiasteckzowy

  Dla Pana Prezydenta, i specjalistów od betonu:
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/polska-smaży-się-w-betonozie-eksperci-cofnęliśmy-się-w-rozwoju-w-latach-50-sadzono-drzewa-dziś-tnie-się-je-na-potęgę/ar-AACVgwH?ocid=spartanntp

 • Link do komentarza wstyd sobota, 15 czerwca 2019 17:59 napisane przez wstyd

  Tzw. pasy zieleni wzdłuż wjazdowej ulicy Wrzesińskiej - czegoś podobnego dotąd nie widziałem, same chwasty niemal do metra wysokości

 • Link do komentarza igrek piątek, 14 czerwca 2019 15:46 napisane przez igrek

  przetargi pod publikę czy jak? Dajcie mi kartkę a wam zaprojektuję jak to wykonać. Kiedyś tak wystarczało, teraz jakieś hocki-klocki tylko

 • Link do komentarza Sabina piątek, 14 czerwca 2019 11:39 napisane przez Sabina

  Witam.
  A co z terenem na ul. Witkowskiej za BOLANEM???
  Przy samym froncie ulicy gdzie przejeżdża kolejka taki syf, chaszcze jak jakaś Kambodża..
  Mało tego pan prezydent swego czasu w tym miejscu zatrzymywał kolejkę na Dzień Dziecka i fotografował, się dzieciom jakieś słodycze chyba dawał.
  Syf mu nie przeszkadzał.....
  Opodal stała Straż Miejska też panowie z nóżki na nóżkę zadowoleni przestępowali....
  A to jest na froncie że tak powiem.
  Nie na uboczu.
  Pozdrowienia dla Pana Prezydenta i Straży Miejskiej.
  S.

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 13 czerwca 2019 21:55 napisane przez Mieszkaniec

  A co z uschniętym drzewem na ul. Lecha ? Droga wojewódzka. W czasie remontu chodnika zarządca wystąpił podobno o zgodę na wycięcie i posadzenie nowego. Minęło kilka lat i drzewo nadal stoi. Dobre...

 • Link do komentarza hehehehehehe czwartek, 13 czerwca 2019 13:50 napisane przez hehehehehehe

  Mogę się założyć że po przetargu wejdzie firma zewnętrzna która za sporą kasę zrobi skwer. Za jakiś czas ktoś się obudzi żeby zrobić rondo i wówczas skwer rozkopią bo taka będzie potrzeba. Później znowu zatrudnią firmę zewnętrzną do zrobienia skweru itd. itd...... Niczym jak za PRL-u

 • Link do komentarza yyy czwartek, 13 czerwca 2019 13:44 napisane przez yyy

  Wydaje się że z zielenią miejską w Gnieźnie jest tak że robi się to bez pomyślunku. Przy urzędzie zrobili kosztowny park za 4 miliony złotych , w dodatku drogi w utrzymaniu i prawdopodobnie teraz nie potrafią ogarnąć reszty miasta z uwagi na finanse. Przed teatrem nasadzili część roślin nie nadających się do istniejących tam warunków. To co miało być klombami wzdłuż chodnika przy ul. Chrobrego wygląda wręcz fatalnie. Ten park przy urzędzie można było zrobić o wiele taniej i bez generowania wysokich kosztów obsługi a za resztę kasy zadbać o miasto tak jak to było kiedyś za czasów gdy istniało Towarzystwo Upiększania Miasta zaś ogrodnikiem miejskim został Edmund Sokołowski. To co jest robione obecnie przypomina takie wpadanie ze skrajności w skrajność , w jednym miejscu na bogato a w innym bieda i zaniedbanie.

 • Link do komentarza z centrum czwartek, 13 czerwca 2019 13:29 napisane przez z centrum

  Też mam wrażenie że ta zieleń miejska to tylko na potrzebę chwili , czyli narobić szumu żeby było wrażenie a później to niech się inni martwią. Tutaj na niedużej działce dwóch - trzech ludzi o zacięciu ogrodniczym, jak w tych programach tv, i po kilku dniach teren zrobiony. Tam potrzeba porządku, przycięcia drzew, nasadzenia kilku krzewów i kwiatków. A tak wydadzą kilka set tysięcy i później nikt się o to nie zatroska poza pijakami. Zresztą co tu dywagować, zobaczcie sobie ten kawałek , może z 5m2 , przed dawnym kinem "Lech" patrząc od strony Warszawskiej, tam nasadzono kilka krzewów - pęcherznica kalinolistna - i o te kilka krzewów nawet nie potrafią zadbać , to jedna ruina. A na Wrzesińskiej mini ogródek od którego zaczęła kariera kierowniczki ZZM - to jest dopiero tragedia.

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 13 czerwca 2019 09:54 napisane przez urzędas

  Ten organ szumnie nazwany Zieleń Miejska najzwyczajniej nie radzi sobie z zadaniami, ktore go jak widac przerastają. A ogłaszanie przetargu z wydatkowaniem kolejnych dużych pieniędzy na zorganizowanie niewielkiego skwerku to kolejny skandal w rządach tych władz. Odnosi się wrażenie, że w naszym mieście wszyscy wszystkim (czytaj swoim?)dają zarobić, ale mieszkancy nie zauważaja żadnej poprawy w wyglądzie miasta, jest nawet znacznie i to znacznie gorzej, niż bywało dawniej. A na lampach powieszono kwiaty i jak zwykle w kolorach ciemnych, ktorych praktycznie się nie zauważa. Beznadzieja i brak myslenia na każdym kroku.

 • Link do komentarza mieszkanka Gniezna środa, 12 czerwca 2019 20:02 napisane przez mieszkanka Gniezna

  Nie ma co pisać komentarzy na temat zaniedbań naszego miasta, bo Budasz ma nas w nosie i w ogóle tego nie czyta. Bo gdyby czytał, to czerwienił by się ze wstydu., Miałam okazje obserwować ekipę Zieleni miejskiej na jednym maleńkim skwerku z jakimś zwierzoktólikiem. Zielsko udające ozdobne rośliny. Ale niech tam, może nie znam się na botanice. No i wyobraźcie sobie ludzie, ze po wielogodzinnej dłubaninie tych pracowników szłam tamtędy pieszo i co? Otóż ci pracownicy nie odróżniają zielska i dziczek od prawdziwej roślinności. po prostu zgroza, kogo oni tam w tej |Zieleni zatrudniają i zgroza, to tą Zielenię Miejską rządzi.i jeszcze jedno, ja nie chcę, żeby miasto wyglądało ładnie dla turystów. ja chcę i WYMAGAM, by moje miasto było piekne przede wszystkim dla nas, mieszkańców, bo to my w nim cały czas przebywamy i mamy prawo do estetyki, czystości, piękna i barw cieszących nasze oczy!!!

 • Link do komentarza Stan środa, 12 czerwca 2019 14:49 napisane przez Stan

  Gniezno jest brzydkie, zaniedbane, wstyd gości z innych miast oprowadzać. W zeszłym roku był remontowany chodnik na ul. Chrobrego. Zrobiono miejsca na zieleń. To co można zobaczyć w tym roku przy poczcie i dalej w stronę teatru poraża. Zieleń była, pełno niedopałków. No wstyd i wyrzucone pieniądze. Czy prezydent lub ktoś z urzędu w ogóle chodzi po mieście. Droga z dworca do katedry prowadzi przez ul. Chrobrego. Jakie jest świadectwo o mieście jak turysta widzi takie zaniedbania.

 • Link do komentarza AB środa, 12 czerwca 2019 14:46 napisane przez AB

  Panie Budasz to jest ogromne ryzyko z tym skwerem bo im dalej od magistratu tym gorzej może być z utrzymaniem i pielęgnacją takiego miejsca bo tego z okna swojego gabinetu pan nie zobaczy. Jak pan nie wierzy to dla przykładu niech ktoś umyślny sprawdzi parking i jego okolice pomiędzy wiaduktem i Wawrzyńca to się pan przekona .

 • Link do komentarza kukiełka środa, 12 czerwca 2019 14:36 napisane przez kukiełka

  Zdaje się że kierownikiem Zakładu Zieleni Miejskiej w Gnieźnie została wybrana pani absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu na Akademii Rolniczej w Poznaniu, od wielu lat związana jako Architekt Krajobrazu z firmami zagranicznymi. Wcześniej utrzymaniem terenów zieleni w mieście zajmowały się firmy wygrywające przetargi. Od 2016 roku w zamiarze Urzędu Miejskiego formuła przetargów miała zostać zastąpiona wykonywaniem prac przez Zakład Zieleni Miejskiej. Mam pytanie - dlaczego jak jest upał i susza to najlepiej rosną i rozwijają się chwasty ?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane