wtorek, 04 czerwca 2019 19:37

Odnowiono rów melioracyjny na Dalkach

 
Odnowiono rów melioracyjny na Dalkach źródło: UM

W ostatnim czasie zakończono prace konserwacyjne przy konserwacji blisko 300-metrowego odcinka rowu, zlokalizowanego między ul. Brzozową a Ludwiczaka.

Zakończono roboty budowlane na rowie odwadniającym zlokalizowanym przy ulicy Brzozowej i Ludwiczaka. W ramach prowadzonych prac wykarczowano rosnące w granicach rowu drzewa i krzewy, pogłębiono i poszerzono dno rowu oraz umocniono obustronnie kiszką faszynową. Równocześnie odbudowane zostały skarpy rowu i obsiane zostały mieszanką traw.

Prace prowadzono na odcinku rowu o długości około 270 metrów. Łączny koszt wykonanych przez Miasto Gniezno robót wynosi 112.263,44 zł. Jest to kolejny odcinek tego typu konstrukcji ziemnej, która w ostatnich latach została zakonserwowana na terenie Gniezna. Działanie to pozwala na swobodny spływ wód opadowych z tych obszarów miasta, na których są one zlokalizowane.

3 komentarzy

  • Link do komentarza łycha czwartek, 06 czerwca 2019 08:29 napisane przez łycha

    112 tyś . to ładnie ktoś skasował mieć kilka takich zleceń i można sobie bardzo godnie żyć

  • Link do komentarza Misio czwartek, 06 czerwca 2019 00:17 napisane przez Misio

    A uroczyste przecięcie wstęgi było - bo nie widzę prezydenta Budasza i koalicjantów ze SPOKO na zdjęciach ?

  • Link do komentarza kibolo wtorek, 04 czerwca 2019 22:25 napisane przez kibolo

    Ale sensacja!!!Jasny gwint.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane