wtorek, 28 maja 2019 18:00

Wizyta na budowie szpitala - fotogaleria

 
Wizyta na budowie szpitala - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Praktycznie ukończone pomieszczenia, czekające na pacjentów oraz poziomy w surowym stanie - taki obraz oglądali radni powiatowi, którzy we wtorkowe popołudnie odwiedzili budowę szpitala.

Budynek D, którego realizacja trwa już od trzech lat, był celem wizytacji, na którą udali się radni powiatowi chcący zapoznać się ze stanem prac. Po budowie oprowadzał ich przedstawiciel generalnego wykonawcy oraz Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. medycznych. W trakcie "wycieczki" można było poznać gotowe korytarze, część sal oddziału do porodów, wybudzeń, a także pomieszczenia, w których będą się odbywać operacje - gotowe, z wykończonymi ścianami i dostosowane do aktualnych potrzeb. Jak jednak wskazywano, w chwili obecnej logistyka (z uwagi na nieukończone pozostałe poziomy) jest największym problemem. Niemniej w trakcie oprowadzania, mimo rzadko pojawiających się słownych zaczepek, rozmowy przebiegały w spokojnym i merytorycznym tonie (co trzeba zaznaczyć, znając temperament niektórych osób). 

O godzinie 18:00 rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego - będzie można ją obejrzeć po wybraniu filmu "na żywo" w tym miejscu.

16 komentarzy

 • Link do komentarza obserwator1 czwartek, 30 maja 2019 14:21 napisane przez obserwator1

  Do: napisane przez Prawnik

  Słuszny, adekwatny do tego co za poprzedniej dyrekcji, jest zrealizowane, , i na jakim etapie (a krzyczano ze tak dobrze, ze tyle..)!
  To prawda "..że bez odbioru technicznego całego budynku można nagle oddać pacjentom np. 2 sale operacyjne"
  Z tego, co się orientuję - NIE!!!

  Do: napisane przez Robert
  Sądzę, że aby wykazać się postępem w budowie POPRZEDNIA DYREKCJA (z poparciem wiadomych Osób), zmuszona była oszczędzać, na jakości - i nie jest ważne, jaki standard!! Ważne by był oddany szpital, ALE BYŁ - w ten sposób pragnęli pokazać swoją MOC!!

 • Link do komentarza humanista czwartek, 30 maja 2019 11:58 napisane przez humanista

  Tylko pis/ PiS to gorsze zło niż bolszewia, ale Pan Starosta dokonanymi nominacjami niszczy PO.
  Pani dyrektor zdrowia, czy "odwrócony" p.o. dyr komunikacji, to zły sygnał.

 • Link do komentarza Ludwik czwartek, 30 maja 2019 08:51 napisane przez Ludwik

  @gnieźnianin, najpierw ortografia potem wymądrzanie się. Na szpital daje marszalek, a on chyba jest z PO? To niech swoich wspiera,co?

 • Link do komentarza gnieźnianin środa, 29 maja 2019 23:37 napisane przez gnieźnianin

  @Adam
  Spytaj Tarczyńskiej czemu jej koledzy z władz centralnych odmówili dalszego finansowania budowy i dlaczego z zemsty za przegrane wybory samorządowe. Faktem jest, że nierząd PiS kasy na dalszą rozbudowę nie da (bo Gnieźnian mają gdzieś), dalsza budowa zostanie wstrzymana, a potem PiS będzie na tym robiło kampanię.

 • Link do komentarza gnieźnianin środa, 29 maja 2019 23:32 napisane przez gnieźnianin

  To jest jedno piętro w stanie deweloperskim + lądowisko. A gdzie reszta? Budynek ma pięć pięter. Cała kasa poszła chyba na elewację.

 • Link do komentarza Tylko pis środa, 29 maja 2019 18:34 napisane przez Tylko pis

  Humanisto, Pani Boruszewska to wybitnie zasłużona szeregowa pracownica wydziału komunikacji w dodatku zostawiła tam pokaźny spadek dla następców którym powinny się zainteresować pewne służby

 • Link do komentarza :( środa, 29 maja 2019 14:35 napisane przez :(

  Pewnikiem zaraz znowu ogłoszą jakąś "gorącą platformę" albo rozbiorą piętro, ale na nowe kaski i wynajem autobusu to kasa jest ? Prawdziwy gospodarz to by pokazał fotki z tej budowy na sesji i żeby uczony od tej budowy to omówił zamiast marnować kasę na takie wycieczki.

 • Link do komentarza hehehehehe środa, 29 maja 2019 14:25 napisane przez hehehehehe

  zenek , pieszo to oni przed wyborami chodzili , teraz są kimś. Zauważ że narzekają na brak kasy ale autobus wynajęli i chyba nie za darmo ?

 • Link do komentarza czytelnik środa, 29 maja 2019 12:00 napisane przez czytelnik

  Zdjęcie Dolaty z Henem - BEZCENNE!

 • Link do komentarza teżprojektant środa, 29 maja 2019 11:51 napisane przez teżprojektant

  DO Roberta
  to się podpisz i dochodź swoich praw autorskich,

 • Link do komentarza Prawnik środa, 29 maja 2019 11:48 napisane przez Prawnik

  Tylko nawiedzony sekciarz Dolata może twierdzić, że bez odbioru technicznego całego budynku można nagle oddać pacjentom np. 2 sale operacyjne. A dokoła beton i pył. Ta rada powiatu obnazyla nieudolność poprzedniej ekipy.Brawo dla p.Hena za logiczne spójne merytoryczne wystąpienie. Facet wie, o czym mówi w odróżnieniu od kompromitującego się kolejny raz Dolaty, który tępo powtarza mantrę o jakiś pieniądzach, których nie ma. Brawo dla Gruszczynskiego , że zaprosił Dolatę do zespołu technicznego.Niech się wykaże. Niestety już wiem teraz że zrobi z siebie pośmiewisko.

 • Link do komentarza Robert środa, 29 maja 2019 09:48 napisane przez Robert

  Projektowałem ten szpital, wszystkie elementy wykończenia wnętrz, które widać na zdjęciach są zmienione w stosunku do projektu, kolory ścian, posadzek, okładziny ścienne, rozwiązania związane z drzwiami, ościeżnice, materiały wykończeniowe...itd. Zmiany nie były zatwierdzane przez projektanta, kolory wybierali pewnie pracownicy szpitala lub wykonawca patrząc na najtańsze dostępne na rynku, jakość "POLSKA", każda pani oddziałowa czuje się projektantem i wie co będzie "najlepiej", zakładam, że również rozwiązanie instalacyjne są zmienione. Szkoda, to mógł być ładny obiekt. Ręce opadają

 • Link do komentarza humanista środa, 29 maja 2019 08:00 napisane przez humanista

  Co na tej "wycieczce" robi Pan Dolata? Czyżby towarzyszył Pani Tarczyńskiej, czy tam gdzie Pan Hen - tam i Dolata?! Nie dostrzegam zaś dyr. Boruszewskiej. No tak, dowie się wszystkiego w domu. Ogromna kariera, od asystentki przewodniczącego do stołka dyrektorskiego. Misiewicze sa i w Gnieźnie.

 • Link do komentarza Adam środa, 29 maja 2019 07:54 napisane przez Adam

  Przypomnijcie sobie hasła wyborcze Gruszczyńskiego i Polaka,mieli "budować razem", Mądrowski "wiedział jak",a po wyborach Gruszczyńskiego hasło to "katastrofa,nie da się,nie idzie,nie ma ani złotoówki,nie możemy",duch platformy w czystej postaci.....

 • Link do komentarza zenek wtorek, 28 maja 2019 21:05 napisane przez zenek

  Z tym autokarem to kpina jakaś, pieszo mogli ze starostwa przejść. Zobaczyli by kawałek miasta przy okazji.

 • Link do komentarza Z.Kujawa wtorek, 28 maja 2019 19:26 napisane przez Z.Kujawa

  Nie wygląda to wcale tak źle. Miałem gorsze wyobrażenia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane