piątek, 24 maja 2019 15:44

SOR już w pełni wyremontowany choć z uwagami

 
SOR już w pełni wyremontowany choć z uwagami fot. Rafał Wichniewicz

Wnętrza Szpitalnego Oddziału Ratunkowego już w całości będą służyć pacjentom. Zakończył się wielomiesięczny remont pomieszczeń, w których przyjmowani będą pacjenci.

Prace trwające od kilku miesięcy rozpoczęły się jeszcze za poprzedniej dyrekcji szpitala, a teraz zostały zaprezentowane przez nową, a także przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego obecnej kadencji. Każdy, kto w pamięci ma pomieszczenia SOR jeszcze sprzed roku na pewno zauważy różnicę, jakim jest bardziej komfortowa poczekalnia, a także sale przyjęć. 

Sale do hospitalizacji pacjentów (np. w celu obserwacji), którzy wymagać będą opieki, znalazły się w pomieszczeniach, w których do niedawna znajdował się Oddział Intensywnej Opieki Medycznej: - Ta sala jest dla naszych potrzeb wystarczająca. Mamy siedem łóżek podstawowych, trzy na intensywnej terapii i separatka - poinformował Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. medycznych.

- Pracowałem 4-5 lat temu w miejscu, gdzie warunki były takie, jakie były i wszyscy wiedzą jak to wyglądało. Teraz wygląda to przyzwoicie, choć do zaprojektowania tego miejsca mamy wiele uwag, gdyż nie wszystko spełnia najnowsze standardy. Dla pacjentów na pewno jest lepiej i wizualnie to też dobrze wygląda, jest też nowy sprzęt, ale z punktu widzenia wymagań, do których Sanepid mógłby się przyczepić, to mamy kilka uwag i w przyszłości może być problem i może się okazać, że SOR będzie wymagał ponownie dostosowania - mówił Bartosz Śmidowicz, zastępca kierownika SOR. Wskazał przy tym chociażby na izolatkę, którą zaprojektowano bez osobnego wejścia, śluzy, toalety czy wentylacji. 

Dziennie gnieźnieński SOR obsługuje około 60 osób. Tylko w ubiegłym roku przez jego pomieszczenia przewinęło się 23 tys. pacjentów, a w tym roku od stycznia do maja miało miejsce już około 8 tysięcy przyjęć. Przeważnie jedna trzecia przypadków wymaga hospitalizacji.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Ziomek poniedziałek, 27 maja 2019 05:33 napisane przez Ziomek

  Witam dopuki ludzie tam pracujący niezmienią swojego nastawienia do pacjentów ,najwyższe standardy niepoprawią leczenia naszego.pozdrawiam

 • Link do komentarza Dorota niedziela, 26 maja 2019 23:16 napisane przez Dorota

  No sorry. Bez wentylacji to nie byłoby odbioru.
  Takich wywiadów nie powinno się nawet publikować bo wiadomo że kłamstwo... A wszyscy łykają jak pelikany.

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 25 maja 2019 22:20 napisane przez Gnieźnianin

  A może taki projekt izolatki z myślą że to dla nieboszczyków którym takie wygody już nie są potrzebne ?

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 25 maja 2019 22:13 napisane przez Gnieźnianin

  A personel oddziału też wyremontowany, bo przecież infrastruktura medyczna SOR-u bez empatycznego, fachowego personelu sama działać nie będzie poprawnie ?

 • Link do komentarza Anna sobota, 25 maja 2019 18:31 napisane przez Anna

  żeby tylko tam nie trafić!!!!

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 25 maja 2019 12:31 napisane przez mieszkaniec

  SOR z usterkanlmi DYREKTOR z wyrokami to cio bedzie jak oddadza szpital ?!

 • Link do komentarza Stefan12 sobota, 25 maja 2019 09:26 napisane przez Stefan12

  Świetnie, izolatka bez wentylacji i toalety. Ale oczywiście zostało to odebrane przez nadzór i sanepid.
  Czy takie dziadostwo kiedyś się skończy?

 • Link do komentarza Jarek d piątek, 24 maja 2019 16:29 napisane przez Jarek d

  Jeszcze tylko wymiana 90% personelu , łącznie z oddziałowa i będzie już super !!!

 • Link do komentarza Szymon piątek, 24 maja 2019 16:13 napisane przez Szymon

  przestępca na dyrektora szpitala...skandal

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane