Wydrukuj tę stronę
czwartek, 18 kwietnia 2019 17:41

Jest zainteresowany. Powstanie pawilon gastronomiczny?

 
wizualizacja z 2016 roku wizualizacja z 2016 roku archiwum redakcji

Pojawiło się zainteresowanie „tarasem”, zlokalizowanym na targowisku. Miasto chce wydzierżawić teren na okres 25 lat.

Prawie trzy lata temu informowaliśmy o ofercie inwestycyjnej, obejmującej obszar targowiska na Placu Józefa Piłsudskiego. Dotyczy to fragmentu położonego nad wjazdem na parking podziemny, który w obecnej chwili nie jest wykorzystywany do żadnych celów handlowych i świeci pustkami, a po godzinach często wykorzystywany jest jako "boisko" przez miejscowe dzieci i młodzież. 

Pierwotnie w założeniu projektowym rewitalizacji targowiska sprzed kilku lat, przewidywany był w tym miejscu pawilon z gastronomią. Ostatecznie nie powstał on z uwagi na zbyt wysokie koszty i ustawiono w tym miejscu kilka stoisk handlowych, które praktycznie w ogóle nie cieszyły się zainteresowaniem potencjalnych najemców. Dlatego też Miasto Gniezno swojego czasu zaoferowało teren pod potencjalną inwestycję.

- Cały czas poszukiwaliśmy kogoś, kto chciałby wybudować tu obiekt gastronomiczny, bo wydaje się nam iż to przyciągnie tu ludzi i targowisko będzie inaczej żyło - przyznał Jarosław Grobelny na Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska, dodając iż rozmowy z jednym z podmiotów doszły do tego poziomu iż można mówić o zainteresowaniu tym miejscem: - Wiadomo, że realizacja tej inwestycji w granicach 700 tysięcy złotych, a przynajmniej w tej koncepcji, którą dostaliśmy od projektanta, będzie musiała być opłacalna. Mamy tę koncepcję, mamy chętny podmiot - dodał.

Jak wskazał wiceprezydent, dzierżawa na okres 25 lat wynika z wyliczeń, kiedy przedsięwzięcie będzie mogło się zwrócić inwestorowi. Wiceprezydent nie zdradził jednak, jaka firma jest zainteresowana prowadzeniem punktu w tym miejscu ani jakiego rodzaju miałaby to być gastronomia. Wskazał jedynie podmiot ten już funkcjonuje na terenie Gniezna.

Projekt ten został pozytywnie zaopiniowany w trakcie komisji i trafi do głosowania na najbliższej sesji. Po tym Magistrat będzie mógł ogłosić przetarg na dzierżawę.

Galeria

9 komentarzy