piątek, 11 stycznia 2019 08:52

Ul. Głęboka doczeka się chodnika

 
Ul. Głęboka doczeka się chodnika źródło: Google Street View

Jeszcze przed wakacjami mieszkańcy wspomnianej ulicy, położonej na os. Skiereszewo, doczekają się chodników ułożonych na całej długości drogi.

Miasto Gniezno ogłosiło przetarg na budowę chodnika po obu stronach ul. Głębokiej, łączącej ul. Orzeszkowej z drogą serwisową, położoną wzdłuż ul. Poznańskiej. Zgodnie z projektem, na długości 510 metrów ułożone mają zostać chodniki na szerokości od krawężników ułożonych wzdłuż istniejącej jezdni do linii posesji (od 2,05 metra do 2,50 metra szerokości). 

Nawierzchnia chodników ma być wykonana z szarej, betonowej kostki brukowej ze zjazdami z posesji wykonanymi z tego samego materiału w kolorze grafitowym. Dodatkowo planuje się wykonać fragmenty nowej nakładki asfaltowej w rejonie skrzyżowania ul. Głębokiej z ul. Poprzeczną oraz jedną drogą wewnętrzną prowadzącą do kilku posesji. Jeśli wykonawca zostanie wyłoniony w pierwszym przetargu, prace powinny potrwać do 15 czerwca br.

W ramach organizacji ruchu na ul. Głębokiej, planuje się pozostawienie progów zwalniających, wymalowanie przejść dla pieszych oraz ustawienie znaków zakazu zatrzymywania się na całej długości ulicy.

3 komentarzy

  • Link do komentarza TIGER piątek, 25 stycznia 2019 21:13 napisane przez TIGER

    Jestem ciekaw co za BOB BUDOWNICZY chodził z miarą i wymierzył te 2,05 do 2,5 m na chodnik.. Jak tam jest metr z dodatkiem. Ten drugi metr, a nawet półtora, to za płotem u Kargula mierzyli. Śmiechu warte.. Nie wspominając o wjeździe w ulicę Dojazd - wąskie gardło. W dodatku na tej ulicy naustawianych aut zbyt blisko skrzyżowania ( przy Poznańskiej - komis oraz przy wjeździe na ulicę Dojazd) w jej ciągu od cholery.

  • Link do komentarza Gnieżnianin wtorek, 15 stycznia 2019 16:59 napisane przez Gnieżnianin

    tylko pozazdrościć chodnika mieszkańcom ul Głębokiej,bo na ul Wrzesińskiej 4, nie ma żadnego chodnika,a mieszkańcy tej posesji nie mogą bezpiecznie przejść zwłaszcza podczas odbywających się na tej ulicy załadunków tirów przez sąsiadujący skup makulatury był znak zakazu ale zniknął

  • Link do komentarza Kierowca piątek, 11 stycznia 2019 10:04 napisane przez Kierowca

    A po co znaki zakazu skoro w Gnieźnie i tak kierowcy na nie nie zwracają uwagi. Co tam kierowcy, odpowiedzialne służby również.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane