wtorek, 23 października 2018 14:00

PEC chce iść dalej na południe miasta

 
PEC chce iść dalej na południe miasta źródło: Google Street View

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej planuje wydłużenie sieci, która rok temu została przeciągnięta pod torami w rejon ul. Witkowskiej i Wrzesińskiej.

To kolejny etap rozwoju PEC, zmierzającego do pozyskiwania potencjalnych odbiorców. Przed rokiem spółka dokonała swojego rodzaju "milowego" kroku i przeprowadziła ciepłociąg pod torami kolejowymi, na wysokości ul. św. Wawrzyńca. Jedna z droższych sieciowych instalacji ostatniego czasu była spowodowana zainteresowaniem u odbiorcy, który stawiał wówczas hipermarket u zbiegu ul. Witkowskiej i Składowej. Teraz PEC przymierza się do wydłużenia sieci na kolejnych ulicach tej części miasta.

Aktualnie wydane zostało obwieszczenie pracowni projektowej, która działa w imieniu spółki PEC, dotyczącą budowy sieci cieplnej dla budownictwa mieszkalnego wielorodzinnego. Założeniem jest zasilanie kolejnych fragmentów Gniezna - dotyczy to budynków wielorodzinnych, pobudowanych przy ul. Wrzesińskiej i Konopnickiej, a dalej planowane jest wydłużenie sieci aż w rejon ul. Cymsa i tam podłączenie do ciepłociągu zarówno istniejących kilku bloków , jak i nowych,budowanych jeszcze domów z mieszkaniami komunalnymi i socjalnymi.

Realizacja tego przedsięwzięcia jest obecnie w fazie projektowej, ale najszybciej jego wykonanie mogłoby nastąpić w przyszłym roku. 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 24 października 2018 10:39 napisane przez Mieszkaniec

    przy tych cenach PECu to wolę własny piec gazowy

  • Link do komentarza Tomek środa, 24 października 2018 09:46 napisane przez Tomek

    Najpierw niech podadzą koszty tego super ,,ciepła" w ,,super cenie".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane