czwartek, 05 lipca 2018 08:10

Inwestycje drogowe na początku wakacji - fotorelacja

 
Inwestycje drogowe na początku wakacji - fotorelacja fot. Rafał Wichniewicz

Dobra aura sprzyja postępowi prac, prowadzonymi na gnieźnieńskich ulicach. Wiele z nich znajduje się już w zaawansowanym stopniu przebudowy - zajrzeliśmy z aparatem na teren prowadzonych aktualnie inwestycji.

W chwili obecnej realizowanych jest kilka przedsięwzięć, które odbywają się z mniejszym lub większym utrapieniem dla mieszkańców, ale na pewno były oczekiwane przez większość z nich. 

Postępują prace przy przebudowie ul. Lelewela i odbudowie nawierzchni części ul. Cieszkowskiego. W przypadku tej ostatniej mowa o odcinku od ul. Słowackiego do ul. Lelewela, który uległ największej degradacji przez lata intensywnego ruchu, jaki odbywał się tu z uwagi na wąski przejazd przez ul. Konikowo. Obecnie stara nawierzchnia z płyt ażurowych, częściowo połamana, została zdemontowana, a w jej miejscu pojawia się kostka brukowa. Tymczasem ul. Lelewela przechodzi gruntowną przebudowę, łącznie z chodnikami - tu zaawansowany postęp prac widać na połowie odcinka ww. ulicy.

Bez wątpienia obecnie największą inwestycją drogową, jest przebudowa ul. Kawiary. Na części z tej drogi są już ułożone pierwsze warstwy asfaltu, umożliwiające dojazd mieszkańców do osiedla domów wielorodzinnych. Gotowy jest także chodnik na prawie połowie całego odcinka ulicy czy zatoczki autobusowe, choć są jeszcze do uzupełnienia elementy m.in. przy studzienkach infrastruktury podziemnej. Obecnie prace trwają w rejonie powstającej pętli autobusowej, przy skrzyżowaniu z ul. Sokoła. 

Pierwsze sygnały o rozpoczynających się pracach można zauważyć też w rejonie ul. Pod Trzema Mostami. Choć w galerii brak zdjęcia z uwagi na nikłość rozpoczętych prac, w chwili obecnej od strony ul. Osiniec zdemontowano fragment chodnika oraz barier energochłonnych. Sprzęt budowlany pojawi się tu w najbliższych tygodniach.

Duży postęp prac widać także na ul. 28 Grudnia na os. Grunwaldzkim, gdzie powstaje od podstaw nowa droga, łącząca ul. Wolności z ul. Wiosenną. Tu, przy zachowaniu części istniejącego drzewostanu, powstał niewielki parking, a także chodniki, a w najbliższym czasie prace obejmą już samą nawierzchnię jezdni, która będzie wykonana podobnie do standardu sąsiedniej ul. Wachtla.

W przypadku innych inwestycji - Miasto Gniezno zakończyło wynikiem negatywnym przetarg na budowę drogi prowadzącej do osiedla Relaks - powodem są zbyt wysokie oferty zgłaszających. Pozytywnie zakończył się przetarg na budowę chodników i miejsc postojowych na ul. Biskupińskiej - wykonawcą zostanie firma Zakład Robót Wielobranżowych Kubiaczyk z Nekli (kwota 589 tys. zł). Powiat Gnieźnieński kilka dni temu ogłosił przetarg na przebudowę niewielkiego odcinka ul. Dalkoskiej, gdzie ma powstać pas prowadzący w kierunku prawoskrętu na wiadukt - szerzej o tej sprawie pisaliśmy niedawno. W najbliższym czasie ruszyć ma też przebudowa ul. Laubitza.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Gom piątek, 06 lipca 2018 13:24 napisane przez Gom

  A co z poprwka malowania jezdni, pasy itd.... Mowa tu o rondzie Konikowo,Reymonta, Słowackiego. . Miło to być poprawione zaraz kiedy aura na to pozwoli. Chyba wykonawca nie zapomniał o obietnicy?

 • Link do komentarza Stefan piątek, 06 lipca 2018 12:56 napisane przez Stefan

  Jakość po gnieźnieńsku...W "informatorze gnieźnieńskim" tych "baboli" nie będzie widać. Czy na przebudowę ul. 28 Grudnia Miasto uzyskało odstępstwo od przepisów technicznych, bo nie dopuszczają one budowy tak wąskiej jezdni? A chodnik na Kawiarach jest taki szeroki, bo Miasto nie chciało się układać z właścicielem kabla jaki biegnie pod drogą i wolało przesunąć jezdnię w bok żeby nie komplikować sobie życia. Inaczej być może jeszcze by się ta inwestycja nie zaczęła.

 • Link do komentarza Zosia piątek, 06 lipca 2018 12:52 napisane przez Zosia

  A gdy chodzi o kostkę, to proszę zwrócić uwag,. że na nowych zjazdach z głównej ulicy gdzie przechodzą piesi ( idąc z jednego chodnika na drugi chodnik ) zastosowano kostkę ażurową z wielkimi dylatacjami wypełnionymi żwirem. Teraz każda kobieta idąc w swoich szpileczkach będzie wpadała w te dylatacje i łamała swoje szpileczki. A przynajmniej je sobie pozdziera. Ktoś ale to wymyślił. Dosłownie geniusz męski !!

 • Link do komentarza ggg piątek, 06 lipca 2018 10:12 napisane przez ggg

  Jeśli chodzi o prace na Kawiarach. Na co aż tak wielkie / szerokie chodniki. Patrząc na nie to ta droga między nimi ginie. Nie mówię że mają być jakieś wąskie bo i ścieżka rowerowa się przyda no ale bez przesady. Można było ograniczyć spore koszty związane z tak dużą ilością kostki itd.....

 • Link do komentarza Jam_Jest czwartek, 05 lipca 2018 12:37 napisane przez Jam_Jest

  Fotorelacja i owszem,ale dlaczego ani jednego pracownika na odcinkach które mają być zmienione? Czyżby wszyscy mieli t/z czapeczki nie witki? ;)

 • Link do komentarza detalista czwartek, 05 lipca 2018 09:36 napisane przez detalista

  dziękuje za szczegóły uchwycone na zdjęciach. Ma ban bystre oko. Te szczegóły są bardzo ważne i dokładnie pokazują , ze jakość wykonanych prac drogowych na ulicy Cieszkowskiego nie jest najlepsza. Ciekawe czy inspektor nadzoru budowlanego z magistratu też zauważył to co pan redaktor.?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane