wtorek, 15 maja 2018 11:45

Postęp prac na budowie szpitala - fotogaleria

 
Postęp prac na budowie szpitala - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Płyta lądowiska dla śmigłowców jest już gotowa, a obecnie cały czas trwają prace na poziomie, który planowany jest do oddania w październiku tego roku - tak wygląda postęp prac na budowie obiektu przy ul. 3 Maja.

Mieszkańcy przejeżdżający Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego, mają okazję dość dobrze przyjrzeć się postępowi prac przy rozbudowie budynku D. W chwili obecnej na poziomie piwnicznym trwają ostatnie prace przy fundamentach, a na znacznej powierzchni pojawiły się już posadzki. Jednocześnie powstają konstrukcje pod sieć elektryczną, wodną, a także cieplną, która jest rozprowadzana do pomieszczeń, które najwcześniej zostaną oddane do użytku. Większość zadań z zakresu budowlanego jest już wykonana i pozostały jedynie niewielkie prace przy samych ścianach działowych.

Najwięcej prac prowadzonych jest na ostatnich poziomach budynku, które będą najwcześniej wykonane. Najbardziej widocznym elementem jest oczywiście płyta lądowiska dla śmigłowców LPR, która spina całą konstrukcję składającą się z filarów, wzmacniających budynek. Obecnie na poziomie płyty, z której rozciąga się widok na całe miasto, trwa budowa pomieszczeń technicznych oraz do szybu windowego. Tuż pod lądowiskiem, na poziomie starego dachu, zlokalizowana będzie sala konferencyjna oraz kaplica dla pacjentów. Większą część zajmie jednak pomieszczenie, w którym znajdą się urządzenia techniczne dla wszystkich instalacji wentylujących gmach. 

Z terenu przyległego do szpitala zobaczyć można także ukończony budynek techniczny, przy którym postawiona została konstrukcja pod zbiorniki z tlenem. Uwagę zwraca także fragment gotowej już elewacji na północnej ścianie budynku D.

 

24 komentarzy

 • Link do komentarza Matematyk czwartek, 17 maja 2018 09:15 napisane przez Matematyk

  Biedna Liliano wydawaj na świat dzieci i kasuj to 500 plus.Tylko nie zdziw się za kilkanaście lat jak zostaniesz z ręką w nocniku bo dzieci dorosną i kasa z budżetu się skończy. A Ty bez wypracowanej emerytury .no bo przecież w domu siedzialas, nie pracowalas. Wtedy znowu będzie płacz ze państwo ma dać. I tak pasożyt źeruje na pracujących, odprowadzajacych składki.bo chyba nie jesteś tak naiwna , że sadzisz , że to pis daje Tobie pieniądze. To są pieniądze z budżetu państwa, na które pracują ciężko inni ludzie.

 • Link do komentarza wściekły środa, 16 maja 2018 19:52 napisane przez wściekły

  Malkontent. A kto niby miałby kwalifikować . Kto już jest tym bogatym i jemu już się to 500 złotych na jego dziecko nie należy, a kto jest tym biednym? . Może to ty, chcesz być tym kwalifikującym, jak za czasów SLD? A może uważasz , że trzeba powołać następną armię urzędników darmozjadów z SLD i PO do dzielenia ludzi na biednych i bogatych?

 • Link do komentarza Zeus środa, 16 maja 2018 18:32 napisane przez Zeus

  Malkontent musze się z Tobą zgodzić ale fakt jest taki ze to Pis pomyślał o pomocy rodzina wielodzietnym .Fakt można to urządzić tak jsk proponujesz ale bez robienia czego kolwiek za pare lat mamy problem z tym by polska wogole istniała jako naród lub panstwo .Coś z tym trzeba było zrobić

 • Link do komentarza Liliana środa, 16 maja 2018 18:29 napisane przez Liliana

  Malkontent, czemuś jest malkontentem, bo nie rozumiesz niczego, nie pojmujesz ekonomii, nie wiesz, co znaczy rozwój i wiecznie tobie żle. Nawet nick sobie dopasowałeś do swojego charakteru. I nie życzę sobie, byś mi wypominał 500+. Bo ja właśnie zdecydowałam się na kolejne dziecko, dzięki temu, że państwo moje zadbało o rodziny wielodzietne. Moje państwo, a jak widać nie twoje.

 • Link do komentarza xyz środa, 16 maja 2018 16:07 napisane przez xyz

  sukcesu żadnego nie ma - póki co na razie mury i okna, no i to lądowisko . szpital tworzą ludzie, a od czasu objęcia rządów przez pis w szpitalu jakośc leczenia znaczaco spadła. Odeszła część bardzo dobrego personelu. SOR woła o pomstę do nieba. Chirurgia też. Za to udostępniono blok operacyjny kilku prywatnym gabinetom, żeby mogły przerabiać swoich pacjentów. a pacjent z Gniezna czeka w kolejce.

 • Link do komentarza Kupszcza środa, 16 maja 2018 15:23 napisane przez Kupszcza

  Poprzedni dyrektor zniszczył i chciał zniszczyć dosłownie wszystko i chyba następnie sprywatyzować. A jego zastępca to podobno tez niezły wywijas. Lepszy nawet od szefa.

 • Link do komentarza Malkontent środa, 16 maja 2018 12:50 napisane przez Malkontent

  @Zeus - 500+ to patologiczny program promujący bezradność życiową i myslenie, że ktoś musi mi dać na utrzymanie. Wystarczyło dać zwrot 500 zł od podatku wpłaconego przez pracodawcę. Urząd Skarbowy mógł to wypłacać na następny miesiąc od wpływu. Dostaliby to legalnie pracujący dla kraju i rodzin. A tak dostają najbogatsi "na waciki" oraz menele i pracujący na czarno. Oni by nie dostali i bylaby kasa dla protestujących niepełnosprawnych

 • Link do komentarza Zeus środa, 16 maja 2018 11:46 napisane przez Zeus

  Do melchior.Za poprzedniej władzy zarabiali lepiej tak .Przypomni sobie poprzedniego dyr.szpitala zmuszającego pielęgniarki do przechodzenia na kontrakt.Zarabiasz jak pracujesz chorujesz nie masz nic urlop to samo .Dobrze było niewielu.Przypomni sobie słowa p Rostowskiego pieniędzy na 500 + niema i nie będzie a jednak są wystarczy nie kraść i nie mów z jest zadłużenie bo nawet zachodnie firmy podnoszą wiarygodność polski i zachęcają doinwestowania w naszym kraju

 • Link do komentarza Piotr Fischer środa, 16 maja 2018 10:23 napisane przez Piotr Fischer

  Platforma Obywatelska w Gnieźnie tonie, a szpital rośnie. I tyle w tym temacie. Można nie lubić PIS i posła Dolaty - ale za szpital pełen szacunek.Pamiętać także należy, że poparcie budowy szpitala to także zasługa Ziemi Gnieźnieńskiej I PSL. Tak Trzymać.

 • Link do komentarza abc środa, 16 maja 2018 08:36 napisane przez abc

  Nie bardzo rozumiem ten zachwyt. Będzie można świętować jak nowy szpital przyjmie pierwszych pacjentów. Jak na razie jesteśmy na etapie naprawy fundamentów i wstawiania okien. Parafrazując klasyka inwestora poznaje się nie po tym jak zaczyna ale jak kończy.

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 16 maja 2018 04:49 napisane przez rowerzysta

  Pięknie, nareszcie się dużo dzieje na budowie. Oby tak dalej bez problemów poszło do otwarcia. Uważam, że jest to najważniejsza inwestycja od lat w Gnieźnie.

 • Link do komentarza mareczek środa, 16 maja 2018 00:12 napisane przez mareczek

  Jeszcze niedawno szaleńcy chcieli zburzyć część szpitala bo twierdzili ,że nie potrzebny jest tak duży budynek . Na taczki i na Lulkowo z nimi hańba dla takich tyfusów

 • Link do komentarza Kaziu z Rataj wtorek, 15 maja 2018 21:12 napisane przez Kaziu z Rataj

  "Żeby helikopter dostarczył na ten SOR, co to jest już słynny w okolicy, a nawet w mediach?"
  Raczej zabrał do innego szpitala to, co na SOR-rze spieprzyli.

 • Link do komentarza obiektywny wtorek, 15 maja 2018 19:45 napisane przez obiektywny

  Sympatyk dobrej zmiany skoro jest tak dobrze Twoim zdaniem to powiedz dlaczego pracownicy Urzędów podlegających pod Starostwo zarabiają najniższe wynagrodzenia ? Z roku na rok pracowników jest coraz mniej. Szpital powstanie, a kto w nim będzie pracował za grosze ? Ta Twoja dobra zmiana rozdaje pieniądze za darmo. Natomiast aktywni, pracujący i uczciwi ludzie nie mają za co jeść...

 • Link do komentarza Zeus wtorek, 15 maja 2018 19:22 napisane przez Zeus

  melchior za poprzedniej władzy miałbyś szpital ale prywatny.Budowę zatrzymali wywalili dyrektora choć jego wina za nadzór żadna.Ci choć dużo gadają to coś robią.Mam gdzieś z jakiej partii ważne by miasto się rozwijało ,była praca i godny zarobek.O braku wolności nie mówię bo nie mógłbym tego pisać gdyby jej nie było

 • Link do komentarza sroka wtorek, 15 maja 2018 17:52 napisane przez sroka

  Melchior, oczywiście w swoim zacietrzewieniu zapomniałeś, że w trakcie projektowania szpitala obowiązywało rozporządzenie nakazujące budowę takowych przy szpitalach w każdym powiecie?

 • Link do komentarza melchior wtorek, 15 maja 2018 17:13 napisane przez melchior

  do sympatyka dobrej zmiany- dopóki nie zobaczę - nie uwierzę. na razie wszystko, czego tknie pis, jest jedną wielką kompromitacją i niewypałem. Obwieszczac sukces można wtedy, gdy zacznie funkcjonować nowa częśc i wszystko będzie bezawaryjne. Do tego bardzo daleka droga. a smutne jest to,że na siłę ten pis, Dolata, Tarczyńska, a nade wszystko niewydarzona derekcja prą na siłę, żeby odtrąbić coś przed wyborami. To jest dowód na to,że liczy się władza, polityka, a nie dzieło dobrze wykonane. Pośpiech jest złym doradcą, i różne jeszcze tego typu przysłowia w stylu - jak się czlowiek spieszy, to się diabeł cieszy. Można wybudowac 100 lądowisk na dachu - tylko po co?/Żeby helikopter dostarczył na ten SOR, co to jest już słynny w okolicy, a nawet w mediach?

 • Link do komentarza avalon wtorek, 15 maja 2018 17:10 napisane przez avalon

  W gnieźnieńskim "szpitalu" nigdy nie byłem, ale jak zobaczyłem na youtube jak wygląda ta ruina to uważam, że ta budowa naprawdę jest niezbędna. Nie dziwię się teraz, że NFZ nie podpisze z nimi umowy, jak nie zbudują prawdziwego szpitala... Szkoda że z takimi problemami i tak późno.

 • Link do komentarza Martyna wtorek, 15 maja 2018 17:03 napisane przez Martyna

  Modlę się żeby w trakcie katastrofy budowlanej nie było tam ludzi.

 • Link do komentarza qwerty wtorek, 15 maja 2018 15:26 napisane przez qwerty

  Kaplica w nowym szpitalu .... szkoda miejsca i pieniędzy na takie zabobony.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS