poniedziałek, 16 kwietnia 2018 13:10

Przetarg na kolejkę unieważniono - źle wniesiono wadium

 
Przetarg na kolejkę unieważniono - źle wniesiono wadium archiwum redakcji

Wydawało się iż znany jest już wykonawca prac, jakie czekają Gnieźnieńską Kolej Wąskotorową. Przetarg został jednak unieważniony.

W minionym tygodniu informowaliśmy o rozstrzygnięciu ofertowym na wykonanie prac na GKW. Częściowy remont torów, wraz z budową przystanku w Lesie Jelonek, został podzielony na dwie części i do obu zgłosiła się jedna instytucja - Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. Zadania, na które Starostwo Powiatowe zdecydowało się przeznaczyć 370 tys. złotych, wykonawca zadeklarował się zrealizować za 550 tys. złotych. Wydawało się, także z nieoficjalnych informacji, że mimo to wykonawca zostanie wybrany, a dodatkowe środki finansowe udałoby się pozyskać w następnych miesiącach. Tak się jednak nie stanie.

W poniedziałek 16 kwietnia opublikowano informację o unieważnieniu postępowania na zadanie "Przebudowa oraz rewitalizacja wąskotorowej linii kolejowej na odcinku Gniezno - Jelonek". Jak czytamy w uzasadnieniu, oferta ww. organizacji została odrzucona: - Na podstawie art. 89. ust. 1 pkt 7b została odrzucona, ze względu na to, ze wadium zostało wniesione w sposób nieprawidłowy. Wadium zostało wniesione w dniu 09.04.2018 r. w wymaganej wysokości przez "BLUE MEDIA" S.A. ul. Powstańców Warszawy 6, 81-718 Sopot. Dokument potwierdzający wniesienie wadium nie wskazuje bowiem w czyim imieniu lub na czyją rzecz, wadium jest wnoszone. Za prawidłowe zabezpieczenie pożądanych w świetle przepisów ustawy Pzp uznaje się wniesienie wadium nie tylko w sposób wymagany przepisami ustawy, ale również w sposób w pełni umożliwiający zamawiającemu jego realizację (...).

Oznacza to iż po raz drugi przetarg na rewitalizację linii GKW wraz z budową przystanku został odwołany i tym samym realizacja zadania zostanie po raz kolejny opóźniona. Kolejne postępowanie zostanie ogłoszone prawdopodobnie w najbliższym czasie.

 

23 komentarzy

 • Link do komentarza ajk poniedziałek, 21 października 2019 14:56 napisane przez ajk

  Wpłaty za pośrednictwem np. BlueMedia" nie zawierają żadnego identyfikatora pierwotnego podmiotu wpłacającego wadium. Na koncie zamawiającego widnieje wyłącznie tytuł przelewu (i w nim właśnie powinna znaleźć się nazwa wykonawcy) oraz dane pośrednika, jego adres i jego (sic!) numer konta bankowego. Zwrot takiego wadium przez Blue jest niemożliwy - pieniądze wracają do zamawijącego.

 • Link do komentarza Jaro środa, 18 kwietnia 2018 14:50 napisane przez Jaro

  Blue Media był najprawdopodobniej pośrednikiem wpłaty - oni obsługują płatności internetowe - tak jak Przelewy 24 czy PayU. Wszystkie te płatności i pierwotni płatnicy są jednak zawsze w pełni identyfikowalni, . Pośrednicy umożliwiają błyskawiczne przesyłanie środków między różnymi bankami, za pośrednictwem własnych rachunków.

  Do abc obelga jest dla pis-ludu najczęściej jedynym argumentem. Zauważasz, że rzucana obelga czy hejt nigdy nie ma nigdy nic wspólnego z tematem, nigdy nie jest merytoryczna. Ma jeden cel - zakrzyczeć tego który ma coś niewygodnego do powiedzenia. Jak zapytasz o konkret - usłyszysz bluzgi. Niektórych z nas nauczono szacunku dla adwersarzy, szkoda, że teraz najważniejszy czuje się ten co najgłośniej, najgrubiej bluzga.

  Do bezpartyjny, do czytelnik - tak w ramach rewanżu, żeby nie było tak zero - jedynkowo - ten sam portal: https://pikio.pl/podaj-dalej-oto-lista-50-afer-pis/
  Jak na 2 lata to całkiem niezła lista

 • Link do komentarza abc środa, 18 kwietnia 2018 13:36 napisane przez abc

  Nazywanie kogoś zdrajcą i donosicielem jest obelgą. A kolejny orzeł pisowskiej arystokracji zamiast argumentów używa sformułowania idź się lecz. Tylko pogralulować.

 • Link do komentarza Stachanowiec środa, 18 kwietnia 2018 13:20 napisane przez Stachanowiec

  Przetargi to juz było przerabiane w 2015 sprawa dotyczyła naprawy głownej parowozu.Owczesny operator posredniczyl w znalezieniu wykonawcy zapewniajac w mediach ze w 2016 parowoz wyruszy na szlak kolejowy ,czterokrotnie oglaszane przetargi uniewazniano,zawsze było jakies Nie.Parowoz rdzewieje,a taki rodzynek.Dzisiaj sprawa rewitalizacji torowiska na tak krotkim odcinku sprawia problemy przetargowe takim sposobem kolejny sezon turystyki waskotorowej jest juz za nami.Byc moze tak propagowane Dni Pary zaproponuja przejazd kolejka Dziecieca.Moze powrocmy do nazwy Witkowskiej Kolei Powiatowej.Samorzadowcy z Witkowa byc moze poradziliby sobie z powyzszym tematem bezproblemowo.

 • Link do komentarza czytelnik środa, 18 kwietnia 2018 10:52 napisane przez czytelnik

  abc - skoro wg ciebie afery twoich idoli to obelgi, to idź sie lecz.

 • Link do komentarza abc środa, 18 kwietnia 2018 08:54 napisane przez abc

  I to jest właśnie merytoryczna odpowiedź bezpartyjny. Co twoja wypowiedz ma wspólnego z nieudolnością w sprawie kolejki. Ideologiczna pisowska paplanina przyprawiona garścią obelg. To działa. Ale na krótką metę. Z rzerzywistością już wczoraj zderzyście się w ETS.

 • Link do komentarza bezpartjny wtorek, 17 kwietnia 2018 21:55 napisane przez bezpartjny

  ad. kkkk - ale was trzepie ci z opozycji, czyli .N, Platforma i może najmniej, ale także SLD. Potraciliście synekury, nie macie już gdzie kraść i żyć na nasze konto, jesteście zdrajcami, donosicielami, zostały wam jeszcze resztki samorządów, więc trzymacie się kurczowo tych ostatnich przyczółków. Państwo zaczyna być praktyczne, a nie, jak za waszych rządów teoretyczne. I nie są to jaja, bo państwo zdaniem waszej Bieńkowskiej, to już nie kura znosząca wam właśnie te złote jaja.A ponieważ macie krótką pamięć, bo rozumu to wcale nie macie, to dla przypomnienia:
  https://pikio.pl/pis-wylicza-wszystkie-afery-po-jest-ich-naprawde-duzo-pelna-lista/
  Miłej lektury!

 • Link do komentarza kkkkkk wtorek, 17 kwietnia 2018 18:44 napisane przez kkkkkk

  starostwo kompromituje się co chwila bublami prawnymi. Ten jest następny. Gniezno opamięta się , podobnie jak Ziemia Gn.Przypominam, że pis otrzymał w wyborach do powiatu tylko 1/3 mandatów. To Ziemia Gn i dziwne PSL(Naobiecywali im gruszek na wierzbie) dołożyło swoje 6 mandatów. Ziemia , mama nadzieję, przejrzała na oczy, z kim ma do czynienia. A PSL wiadomo - sprzeda się za mało co, tylko dlatego przetrwali tak długo,,,

 • Link do komentarza Piotr wtorek, 17 kwietnia 2018 11:14 napisane przez Piotr

  Do urzędas - wyluzuj kochany wyluzuj. Czego Ty oczekujesz od trolli platformerskich, żeby oni przepisy znali, czytali i rozumieli ? Przecież oni tylko z zachwytu piać potrafią nad Tomkiem Budaszem lub Darkiem Pilakiem, w zależności od konkretnej sytuacji. A Starostwo w sprawie wadium po prostu miało pecha. I tyle w tym temacie.

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 17 kwietnia 2018 10:39 napisane przez urzędas

  Jak widać PO ( bo rozumiem, ze jest pan ich lub .N przedstawicielem) ma w swych szeregach nie tylko niedorozwiniętych matematyków, ale także ludzi, którzy na każdym kroku obrażają tych, co postępują wg prawa i chcą dobra dla Polski. Ze renegatami dalej nie dyskutuję.

 • Link do komentarza Matematyk wtorek, 17 kwietnia 2018 10:06 napisane przez Matematyk

  No i co urzędas???przeczytałeś poniższy artykuł w linku???jesteś niestety typowym przedstawicielem pisu? W tym naszego jak zwykle totalnie niekompetentego starostwa

 • Link do komentarza prezes poniedziałek, 16 kwietnia 2018 23:18 napisane przez prezes

  Gocha, w księgowości i w prawie nie ma pojęcia "Skojarzenia" To Ty sobie możesz kogoś z kimś kojarzyć. Z ciebie byłaby urzędniczka, jak z koziej d**y trąba. A Melchiora to już nie warto czytać. Chory z urojenia.

 • Link do komentarza ZP poniedziałek, 16 kwietnia 2018 22:24 napisane przez ZP

  Do urzędas - gwarancja wadialna to w rozumieniu ustawy pzp inna niż pieniężna forma wniesienia wadium, o której mowa w ustawie (np. gwarancja bankowa czy ubezpieczeniowa). Skoro na konto depozytowe starostwa wpłynęła określoną kwota, z określonym tytułem, a wykonawca dostarcza dowód wniesienia wadium, bo ma taki obowiązek, to zamawiający nie ma podstawy do jego nieuznania. Szukali dziury w całym i się doszukali. Tylko teraz za to zapłacą (tzn. my zapłacimy). Jeśli w urzędach mamy takich "urzędasów", to nie dziwię się, że tak funkcjonują samorządy w Gnieźnie i powiecie.

 • Link do komentarza Porządek poniedziałek, 16 kwietnia 2018 22:04 napisane przez Porządek

  Drogi urzędniku ekonomisto. Tylko mi nie chodzi o sprawę wadium. Żenadą jest w ogóle sprawa kolejki. A dobro powiatu leży mi na sercu dlatego wyrażam opinie co do których nie odniosłeś się merytorycznie pod poprzednim artykułem o kolejce. Dajcie sobie spokój z tą kolejką. Dla zaspokojenia osobistych ambicji kilku osób naprawdę nie warto.

 • Link do komentarza wadium poniedziałek, 16 kwietnia 2018 21:45 napisane przez wadium

  o np tutaj :
  http://www.zamowienia-publiczne.lex.pl/czytaj/-/artykul/czy-wniesienie-wadium-przez-inny-podmiot-niz-wykonawca-nalezy-uznac-za-prawidlowe

 • Link do komentarza gocha poniedziałek, 16 kwietnia 2018 20:09 napisane przez gocha

  Jeśli w SIWZ nie jest napisane wyraźnie jak ma być opisany przelew to potem można unieważniać przetarg przez pryzmat nieistniejących warunków ;)
  Startował jeden wykonawca i było jedno wadium - wpłacone na odpowiednie konto, bardzo ciężko to skojarzyć. Dopuszcza się wpłaty przez inne osoby niż wykonawca.
  Trochę wyobraźni Panie, Pani od przetargów

 • Link do komentarza melchior poniedziałek, 16 kwietnia 2018 20:05 napisane przez melchior

  naprawdę w tytule przelewu nie było na co on jest/ Kiedy skończą się te rządy pisowiskich nieudaczników powiatowych?

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 16 kwietnia 2018 18:34 napisane przez urzędas

  Gwarancja wadialna w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest dokumentem o szczególnym znaczeniu. Dokument stanowiący wadium nie podlega uzupełnianiu. Jego niezłożenie (bądź złożenie dokumentu obarczonego błędem) skutkuje wykluczeniem wykonawcy z udziału w postępowaniu, czego konsekwencją jest odrzucenie jego oferty. jeżeli na dowodzie wpłaty figuruje inny nadawca, i nazwa nadawcy jest inna niż gwaranta, daniem to właśnie ten fragment jest kluczowy z punktu widzenia poprawności gwarancji. Niewymienienie go w tym miejscu rodzi więc ryzyko odrzucenia żądania przez bank w przypadku oparcia roszczenia na tak skonstruowanej gwarancji.
  Zatem, jeżeli jeszcze raz ktoś ze światłych czytelników ( czytaj przeciwników starostwa) napisze kolejna głupotę pt. np żenada, to najpierw, niech się zapozna z przepisami.

 • Link do komentarza kasjer poniedziałek, 16 kwietnia 2018 17:15 napisane przez kasjer

  Naturalna kolej rzeczy - skoro przelew nie był opisany, to jak to zaksięgować? Potem przyszłaby kontrola i kto by śpiewał za "przyjęcie" korzyści finansowej ? Sami znawcy tematu tu widzę

 • Link do komentarza ZP poniedziałek, 16 kwietnia 2018 16:15 napisane przez ZP

  A czy pracownicy starostwa znają pojęcie przelewu natychmiastowego i e-płatności?? Przyznajcie wprost, że nie znaleźliście dodatkowej kasy, a nie chwytacie się tanich sztuczek. Proponuję uzupełnić wiedzę w orzecznictwie KIO. Liczę, że TKKW odwoła się do KIO i zrobi porządek z Tarczyńską, Modrzejewskim i spółką.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane