czwartek, 30 listopada 2017 11:58

Ul. Konikowo ukończona

 
Ul. Konikowo ukończona fot. Rafał Wichniewicz

Dobiegły końca prace przy poszerzeniu drogi powiatowej, prowadzącej w ciągu ul. Konikowo. Dzięki temu usprawniony zostanie ruch we wschodniej części miasta.

Inwestycja była realizowana przez Powiat Gnieźnieński przy wsparciu Miasta Gniezna od kilku ostatnich miesięcy. Na realizację tego zadania, oczekiwanego przez zmotoryzowanych mieszkańców od wielu lat, składało się wiele czynników - od zamiany gruntów, wykwaterowania mieszkańców dawnych budynków gospodarczych po wyburzenie tych obiektów i budowę samej drogi. Dzięki temu skończyła się historia "wąskiego gardła", a w zamian kierowcy zyskali dwukierunkowy przejazd oraz skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Termin ukończenia inwestycji (30 listopada) został dotrzymany zgodnie z planem, a jeszcze w czwartkowe południe trwało ustawianie oznakowania pionowego przez firmę realizującą zadanie. Jak przekazał nam dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, ul. Konikowo w obu kierunkach ruchu ma zostać otwarta w czwartek 30 listopada od godziny 15:00.

14 komentarzy

 • Link do komentarza pragmatyk czwartek, 30 listopada 2017 23:59 napisane przez pragmatyk

  woj i Stefan - ile wam płacą za te lukrowane komentarze na cześć władz miasta/

 • Link do komentarza Joanna czwartek, 30 listopada 2017 21:57 napisane przez Joanna

  Teraz poprosimy o remont strasznie zniszczonej Lelewela. Przy pięknie zrobionej Konikowo wygląda tragicznie i pozostalosci po chodnikach naprawdę stwarzają niebezpieczeństwo zwłaszcza u dzieci i starszych osób których tu nie brakuje.

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 30 listopada 2017 20:45 napisane przez Kierowca

  As masz rację te zapadniete studzienki sprawiają, że kierowcy jadący od strony ul. Pocztowej omijają je nie patrząc na innych jadących z przeciwka. Natomiast warto zobaczyć nowe doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Wrzesinskiej. Tylko mnie się wydaje, że słupy oświetleniowe nie są w pionie ?

 • Link do komentarza Pytacz czwartek, 30 listopada 2017 20:25 napisane przez Pytacz

  Stefan, to dlaczego mie wysiedlił tych mieszkańców Kowalski, gdy do przebudowy przystąpił Ostrowski???

 • Link do komentarza Stefan czwartek, 30 listopada 2017 18:30 napisane przez Stefan

  Nie jestem fanem prezydenta, ale wg mnie to jego determinacja doprowadziła do wykonania tej inwestycji. Gdyby nie działania UM związane z wysiedleniem rodzin, które zamieszkiwały dawne budynki to
  PZD nie ruszyłby nic. Niestety "bezpłciowość" Powiatu, brak podstawowego instynktu technicznego i skupianie się tylko na szpitalu oraz walce politycznej to za mało by ten temat wykonać. Powodzenie inwestycji można też będzie tutaj ocenić na podstawie jakości wykonania tego zadania. Poczekajmy jak będzie po zimie. Wg mnie układanie masy bitumicznej na ostatnią chwilę, w deszczu, o zmroku i przy 5 stopniach temperatury nie wróży nic dobrego. Znaki drogowe pionowe ustawione niezgodnie z przepisami (za blisko jezdni)... Ale ogólnie idea bardzo dobra i już widać jak było to udrożnienie potrzebne, bo ilość aut jadących w Konikowo od Reymonta bardzo duża prze te kilka godzin. Dziękujmy jednak miastu, bo Powiat zrobił najprostszą robotę - zlecił projekt i wykonanie na pięknie przygotowanym froncie. Z resztą Oni mają tego świadomość, bo nikt z Powiatu się do przecinania wstęgi tu nie pcha, gdyż byłoby niezręcznie gdyby trzeba było dziękować prezydentowi za to, że to się udało.

 • Link do komentarza Zenek czwartek, 30 listopada 2017 18:15 napisane przez Zenek

  @Kierowca, możesz zapomnieć o połączeniu Artyleryjskiej z Grunwaldzką.
  Artyleryjską mają w planach zrobić jako jedno kierunkową i rondo na skrzyżowaniu Kostrzewskiego, Wrzesińska, Artyleryjska.
  Uważam, że skoro Konikowo oddana do użytku to następnym krokiem powinno być połączenie Paczkowskiego (koło Lidla) z Marcinkowskiego. Rozładowało by to korki na skrzyżowaniu przy Lidlu (Paczkowskiego , Roosevelta) - no ale na to zapewne nie będzie błogosławieństwa najjaśniej nam panującego w UM.

 • Link do komentarza woj czwartek, 30 listopada 2017 18:14 napisane przez woj

  Do "powiatowy" gdyby nie inicjatywa władz miasta, to powiat nawet by palcem nie kiwnął, aby rozpocząć tę inwestycję, a i tak koniec końców konieczne było wsparcie ze strony miasta. Więc nie rozumiem osób twojego pokroju, którzy na każdym kroku narzekają, że Prezydent nic nie robi, bo wystarczy rozejrzeć się po mieście i zobaczyć ile inwestycji zostało już przez Magistrat zrealizowanych lub są realizowane.

 • Link do komentarza wwww czwartek, 30 listopada 2017 18:04 napisane przez wwww

  a ten ściąg pieszo-rowerowy widoczny po lewej na ósmym zdjęciu,to zaczyna się w miejscu robienia zdjęcia i kończy 30 metrów dalej? Trudno było wydać więcej kasy i pociągnąć chodnik z asfaltem, aż w okolice Szkoły Gimnazjum nr.2 na Pocztowej, na fotografii nr.4 widać nawet miejsce pod wylanie ścieżki. Pod względem bezpieczeństwa rowerzystów jesteśmy chyba dalej w PRL

 • Link do komentarza Zenek czwartek, 30 listopada 2017 17:07 napisane przez Zenek

  Przejazd na Ul. Artyleryjską blokuje radny hamulcowy, który tam mieszka. I takich w drużynie prezydenta jest kilku.

 • Link do komentarza avalon czwartek, 30 listopada 2017 17:01 napisane przez avalon

  Może się czepiam, ale wyminą się na tej uliczce dwa autobusy? Konikowo zawsze było chyba najwęższą ulicą dwukierunkową w Gnieźnie, aż się dziwię że przez tyle lat jeździła tam "1"... Zresztą obecna Pocztowa jest taka sama. Wszystkie te uliczki wymagają poszerzenia jeżeli mają pełnić funkcje zbiorcze....

 • Link do komentarza as czwartek, 30 listopada 2017 16:02 napisane przez as

  Studzienki zapadnięte, czy nie? Po oddaniu poprzedniego odcinka ulicy, studzienki były i są zapadnięte.

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 30 listopada 2017 16:01 napisane przez Kierowca

  A teraz prosimy o przejazd z ul. Grunwaldzkiej na ul. Artyleryjską.

 • Link do komentarza powiatowy czwartek, 30 listopada 2017 15:15 napisane przez powiatowy

  Czym obudził? Przecież to nie jego inwestycja tylko powiatu. Z tej miłości do Budasza zakręciło się Tobie w głowie.

 • Link do komentarza Tadeusz Nowak czwartek, 30 listopada 2017 12:47 napisane przez Tadeusz Nowak

  Budasz obudził to miasto.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane