czwartek, 02 listopada 2017 11:07

Wymień system ogrzewania dzięki dotacji

 
Wymień system ogrzewania dzięki dotacji archiwum redakcji

Miasto Gniezno ogłosiło nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na realizację zadań inwestycyjnych, polegających na wymianie ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie ekologiczne. Jest to kontynuacja programu, realizowanego skutecznie od kilku lat.

W ramach dofinansowania, właściciele nieruchomości zainteresowanych udziałem w tym projekcie, mogą liczyć na uzyskanie dofinansowania przy rezygnacji z ogrzewania za pomocą węgla lub drewna, na rzecz systemu gazowego lub przyłączenia do sieci PEC. W ostatnich latach dzięki temu udało się zlikwidować kilkaset źródeł niskiej emisji, co jednocześnie pozwoliło na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

W projekcie KAWKA mogą brać udział osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorcy. Wszyscy mają możliwość otrzymania dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż od 2,5 tys. zł do 5 tys. zł. Wnioski będzie można składać od 2 stycznia do 16 lutego stycznia 2018 roku, a więc właściciele nieruchomości mają jeszcze czas na podjęcie ostatecznej decyzji. Realizacja inwestycji powinna nastąpić w wyznaczonym okresie 2018 roku.

Więcej informacji o zasadach przyznawania dotacji oraz terminach i miejscach zgłoszeń, można uzyskać w załączniku umieszczonym poniżej.

3 komentarzy

  • Link do komentarza kawka niedziela, 05 listopada 2017 20:49 napisane przez kawka

    Marek, po pierwsze nie krzycz w necie, a po drugie wszystkie zgłoszone wymiany są sukcesywnie sprawdzane, kontrolowane i przygotowywane do wypłaty, więc się uspokój. A nadto wypij melisę.

  • Link do komentarza MAREK niedziela, 05 listopada 2017 20:27 napisane przez MAREK

    NAJPIERW ZAPŁAĆCIE ZA ROK 2017

  • Link do komentarza Radosław sobota, 04 listopada 2017 19:07 napisane przez Radosław

    2,5 do 5 tys ??!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane