czwartek, 10 sierpnia 2017 10:56

Pałac ponownie na sprzedaż - cena mocno obniżona

 
Pałac ponownie na sprzedaż - cena mocno obniżona źródło: Starostwo Powiatowe

Pozbyć się za wszelką cenę - tak można określić kolejną próbę sprzedaży, jakiej podejmuje się Starostwo Powiatowe. Zabytkowa nieruchomość w Mielnie została ponownie wystawiona na sprzedaż za znacznie mniejszą kwotę.

Zaledwie na początku sierpnia informowaliśmy iż pałac, który przez lata mieścił ośrodek wczasów dziecięcych, nie znalazł żadnego kupca. Przetarg ogłoszony jeszcze w maju br., rozstrzygnął się pod koniec lipca i nie wystartował do niego żaden zainteresowany podmiot.

Budynek główny wraz oficynami, magazynami i kotłownią oraz sporą działką, czeka na gospodarza z prawdziwego zdarzenia już od wielu lat. Od tylu też popada w coraz większą dekapitalizację - dość dodać, że jeszcze na jednej z poprzednich sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, podejmowana była dyskusja o sensowności kosztowego odnowienia rzeźby Atlasa w przypałacowym parku (co zostało uznane przez konserwatora zabytków jako konieczność).

Koszty utrzymania obiektu rosną, dlatego Starostwo Powiatowe podejmuje się najwyraźniej wszelkich starań, aby pozbyć się balastu ciążącego coraz bardziej na budżecie. W tym celu ogłoszono kolejny przetarg na zbycie tej nieruchomości. Niedawna cena, wynosząca niespełna 2 miliony złotych, została obniżona o ponad 400 tysięcy (a więc ponad 21%) i obecnie wynosi 1 mln 536 tys. złotych. Przetarg odbędzie się 19 października br.

13 komentarzy

 • Link do komentarza humanista piątek, 11 sierpnia 2017 13:05 napisane przez humanista

  Proszę o komentarz osobę kompetentną, który z Panów decydentów spowodował straty:
  Pilarczyk, Ostrowski i dyr. Frąckowiak?
  Jakie, czy w ogóle poniósł konsekwencje za straty?

 • Link do komentarza antykomunista piątek, 11 sierpnia 2017 10:52 napisane przez antykomunista

  @ nauczyciel z 9:18. Po wpisie widać, jakie uczelnie pan kończył w PRLu i kim pan był. Zwracanie się do dyskutanta przez "wy" świadczy o pańskim przywiązaniu do tamtych, czerwonych niechlubnych lat.

 • Link do komentarza nauczyciel piątek, 11 sierpnia 2017 10:42 napisane przez nauczyciel

  @wyborca i rodzic. Dużo słów treści brak. Tyle w temacie.

 • Link do komentarza jaś piątek, 11 sierpnia 2017 10:11 napisane przez jaś

  W imieniu wdzięcznego narodu apeluje do władz powiatu.
  Ofiarować pałac naszemu Dobrodziejowi - Prezesowi.

 • Link do komentarza rodzic piątek, 11 sierpnia 2017 09:28 napisane przez rodzic

  Reforma oświaty jak widać jest pilnie potrzebna, skoro takie głupie i bezsensownw, ale niestety także obraźliwe wpisy stosują komentatorzy podpisujący się jako "nauczyciele". Jeśli naprawdę oni reprezentują stan nauczycielski, to Boże chroń Polskę przed takimi pseudopedagogami.

 • Link do komentarza nauczyciel piątek, 11 sierpnia 2017 09:18 napisane przez nauczyciel

  Wyborco. Tylko obrażać potraficie. Brak argumentów. W którym miejscu moje wpisy są nielogiczne lub nieprwdziwe. Wy nawet dyskutować nie potraficie. I pomyśleć, że Wasze środowisko chciało rządzić Gnieznem. Nigdy więcej Waszych rządów.

 • Link do komentarza dziedzic piątek, 11 sierpnia 2017 09:08 napisane przez dziedzic

  Za darmo tego barachła bym nie wziął. Tam trzeba mieć co najmniej z trzy bańki na remont, a potem i tak zyski wątpliwe. Ani położenie nie atrakcyjne, ani pomieszczenia nieciekawe nie nadające się np. na organizację zabaw czy wesel. Naprawdę, trzeba być nie milionerem, a miliarderem, by w to się wpakować.

 • Link do komentarza Nopisdu piątek, 11 sierpnia 2017 07:36 napisane przez Nopisdu

  To kiedy obniżą cenę do poziomu akceptowalnego dla hotelarza miejscowego.

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 10 sierpnia 2017 23:51 napisane przez wyborca

  Lekarze do szpitali, nauczyciele do szkół, inżynierowie do fabryk, prawnicy do sądów, a radnymi i posłami niech zostaną absolwenci wieczorowych Uniwersytetów marksizmu i leninizmu! A takich komentatorów, jak nauczyciel i humanista należy wysłać na białe niedźwiedzię. Zimne powietrze dostatecznie ostudzi ich rozgrzane głowy i może zaczną myśleć logicznie.

 • Link do komentarza nauczyciel czwartek, 10 sierpnia 2017 22:53 napisane przez nauczyciel

  Decyzję o sprzedaży pałacu podjął Starosta Ostrowski. Nietrafioną jak widać decyzję. Szczucie jadem na inne osoby nie bardzo zmieni fakty!

 • Link do komentarza Oleg czwartek, 10 sierpnia 2017 19:39 napisane przez Oleg

  Nauczycielu, a może zabijesz się w piersi Pilakowe? Chętnie posłucham! Wśród nauczycieli jest mnóstwo piewców POpapraństwa...

 • Link do komentarza humanista czwartek, 10 sierpnia 2017 19:17 napisane przez humanista

  Lekarze do szpitali;) a nie w politykę!!! Mają parcie na szkło ;) a podatnik cierpi.

 • Link do komentarza nauczyciel czwartek, 10 sierpnia 2017 12:43 napisane przez nauczyciel

  Powiat do dzisiaj ponosi konsekwencje błędnej polityki, bez żadnych analiz tylko wg widzimisię, Starosty Ostwowskiego. Pałac w Mielnie, szpital to tylko przykłady.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane