środa, 02 sierpnia 2017 13:51

Rozbudowa szpitala z kolejnym dofinansowaniem

 
Rozbudowa szpitala z kolejnym dofinansowaniem fot. Rafał Wichniewicz

Po raz kolejny udało się pozyskać środki, które zostaną przeznaczone wyłącznie na tytułową inwestycję. Pieniądze pochodzą z rezerwy budżetowej.

Kwotę 3 milionów złotych przyznano decyzją Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2017 roku, a tym samym jest to kolejne dofinansowanie, jakie tą drogą otrzymał Powiat Gnieźnieński. W ubiegłym roku na wyposażenie oraz wykonanie kilku remontów udało się pozyskać z tego samego źródła prawie 5 milionów złotych. Tym razem pieniądze trafią wyłącznie na inwestycję budowlaną, jaką jest Szpital Pomnik Chrztu Polski.

- Zmiana nazwy szpitala, która została dokonana pod koniec ubiegłego jubileuszowego roku 1050. rocznicy Chrztu Polski, była motywowana tym iż jest to symbol upamiętniający gnieźnieńskie uroczystości i sygnał dla całej Polski, że tu zaczęła się nasza historia. To było też pewnym asumptem do starań o kolejne środki finansowe na rozbudowę. Pani premier Beata Szydło podjęła decyzję i zarządzeniem poinformowała władze powiatu o przyznaniu kolejnej transzy na rozbudowę Szpitala Pomnika Chrztu Polski - mówił poseł Zbigniew Dolata, który zaznaczył wartość pozyskanych do tej pory 8 milionów złotych: - Jest to połowa tej kwoty, które zostały oddane przez poprzednie władze powiatu, koalicję PO i SLD - mam tu na myśli 16 milionów ze środków unijnych, które przyznał Urząd Marszałkowski, a potem PO i SLD ze starostą Pilakiem na czele zwrócił je. Teraz systematycznie pozyskujemy je z innego źródła - dodał parlamentarzysta, dziękując za działania podjęte w kierunku napisania wniosku dyrekcji szpitala, a także władzom ministerstwa oraz przedstawicielom rządu w województwie. 

Do podziękowań tych przyłączyła się także starosta Beata Tarczyńska oraz dyrektor szpitala Krzysztof Bestwina: - Pieniądze bardzo się nam przydadzą. Inwestycja jak widać idzie do przodu. Co prawda teraz są wykonywane prace, które nie są widowiskowe, jak zakładanie okien czy elewacji, ale wszystko jest jeszcze przed nami. Okna mają być jeszcze założone przed zimą, aby prace mogły być prowadzone wewnątrz budynku. Na obecną chwilę nie ma żadnych poślizgów i wszystko jest w harmonogramie zgodnie z planem - mówił Krzysztof Bestwina. Jak dodał dyrektor, składane są wnioski o dofinansowanie innych elementów szpitala, dotyczących zarówno rozbudowy, jak i wyposażenia na kwotę łączną do kilkunastu milionów złotych. 

100 komentarzy

 • Link do komentarza tensam czwartek, 10 sierpnia 2017 19:02 napisane przez tensam

  Interesujące!!

  czwartek, 10 sierpnia 2017 09:00 napisane przez obiektywny

  Do wiadomości Wszystkich, których dobro Szpitala ma znaczenie!!

  środa, 09 sierpnia 2017 16:04 napisane przez prawnik
  jest pismo z ministerstwa do pana Bestwiny. Otrzymali je 28.07. Rozprawia się w nim z umową z sowmedem. Od samego początku było wiadomo,że jest to niezgodne z prawem, a starosta, Bestwina i Jachimczykowa kłamali i zaklinali rzeczywistość. Czy pan B. będzie twierdził, że jest to prywatna korespondencja? Kto poniesie konsekwencje za wydanie publicznej kasy nielegalnie na sowmed???

  Co teraz zrobi Pan Bestwina, starościna i PaniJachimczyk?? Czy potrafią przyznać się do błędu i szybko naprawić i uratować to co jeszcze można??!!
  A może, jak dotychczas, pójdą w zaparte??

 • Link do komentarza jaś wtorek, 08 sierpnia 2017 07:42 napisane przez jaś

  Szanowny Pytaczu!
  Pałacyk dla prezesa - naczelnika to głupota ? Uważaj igrasz z ogniem.
  A co do zapłaty to u nas nikt poniżej tauzena dziennie kompa nie odpala. Wiem u was więcej. Ale pisać dla was to obciach.

 • Link do komentarza strażak poniedziałek, 07 sierpnia 2017 22:10 napisane przez strażak

  Na stronie TBS i w KRSie nadal figuruje nieoceniony Kowalski!

 • Link do komentarza Kranik poniedziałek, 07 sierpnia 2017 15:21 napisane przez Kranik

  My tu pitu pitu a TBS w likwidacji zmienił radę nadzorcza na kolegow prezydenta. Kolejna posada a jak.

 • Link do komentarza joe poniedziałek, 07 sierpnia 2017 13:48 napisane przez joe

  To jak to jest? Jedni wskazują w sprawie rozbudowy, że NIK ma rację, a w sprawie chirurgów odrzucają protokół z tej instytucji i wskazują na ministerstwo? Śmichy chichy w tym gnieźnieńskim bagnie. Wszystkich do szpitala i zamurować:)))))

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 07 sierpnia 2017 13:16 napisane przez humanista

  Uściślijmy; winny zaniedbań i co za tym idzie poniesionych strat w kwocie kilkunastu milionów oraz braku placówki jest były dyrektor Pilarczyk czy nadzór budowlany, a może Pani salowa?
  Winny w/w strat powinien straty zwrócić! I zniknąć z zycia publicznego.

 • Link do komentarza obserwator poniedziałek, 07 sierpnia 2017 13:04 napisane przez obserwator

  Do napisane przez Pytacz

  A Tobie ile, za bezczelność i tupet!!! Chyba nawet wiem Kto Tobie płaci!!

 • Link do komentarza Pytacz poniedziałek, 07 sierpnia 2017 10:12 napisane przez Pytacz

  Jaś i analityk - ile wam płacą wasze władze za te głupoty?

 • Link do komentarza jaś poniedziałek, 07 sierpnia 2017 08:09 napisane przez jaś

  Poseł 25+ chciał zostać Wielkim budowniczym dróg lokalnych. Nie udało się.Prezes nie pozwolił. Z zostania Wielkim budowniczym pomnika chrztu pewnie też nic nie wyjdzie. Premierka skąpi siana. Ale jest szansa zostać Wielkim Darczyńcą. Niecałe dwie bańki za pałac w Mielnie to dla niego niewielka kwota .Już z samej kilometrówki się uzbiera. ą gdyby tak starostwo jakiś rabacik dało. Panie pośle to się może udać. Pora zainicjować akcję o nawie "Wdzięczny naród Gnieźnieński ofiarowuje swemu Prezesowi pałac". Kotu też. Tacy mieszkańcy w powiecie to dopiero splendor.

 • Link do komentarza analityk niedziela, 06 sierpnia 2017 20:50 napisane przez analityk

  @ czytelnik, nie jestem zwolennikiem PO ale proszę pokaż choć jeden komentarz napisany przez zwolenników PO, który jest obraźliwy. Aha i zmień stację telewizyjną bo powialasz bezmyślnie bełkot telewizji państowej. Tu dyskutuje się na inne tematy, lokalne ale chyba tego nie zauważyłeś.
  @ obrońcy a raczej obrońca ziemii jakoś dziwnym trafem komentarze podobnej treści jeden po drugim mają tworzyć wrażenie. Nie tworzą!

 • Link do komentarza medyk niedziela, 06 sierpnia 2017 20:46 napisane przez medyk

  Dr Pilarczyk - kulturalny, grzeczny, taktowny, dobrze wychowany, skromy i sympatyczny. Takiego dyrektora nie znajdzie się po raz drugi dla szpitala. teraz jest jeden wielki bałagan, człowiek znikąd, nigdy nie będzie współgrał z załogą.

 • Link do komentarza Cjk niedziela, 06 sierpnia 2017 18:51 napisane przez Cjk

  Pan Pilarczyk super człowiek,super dyrektor szkoda że qo nie ma.

 • Link do komentarza Wdzięczny niedziela, 06 sierpnia 2017 18:45 napisane przez Wdzięczny

  Pilarczyk wspaniały czlowiek, ale dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi.

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 06 sierpnia 2017 18:12 napisane przez czytelnik

  Platfotma Oszustów tonie i chwyta się przysłowiowej brzytwy. Wasze obraźliwe komentarze pełne jadu i nienawiści świadczą tylko o waszym geniuszu w tym zakresie. No cóż, wystarczy posłuchać dzisiejszych odcinków serialu Sowa i przyjaciele,by mieć obraz waszych knajackich języków i złodziejskich przekrętów na górze i na prowincji. Możecie sobie pisać i pisać, macie takie polecenia, ba, nawet wzory, bo sami nawet prostych komentarzy nie umiecie sklecić, ale wam to już nic nie pomoże Dno jest dnem. Wasze miejsce jest, co dzisiaj także widać w rozbabranym błocie pełnym narkotyków, golizny, "wolnego "sexu i przekrętów waszego idola Owsiaka.

 • Link do komentarza melchior niedziela, 06 sierpnia 2017 17:22 napisane przez melchior

  szanowni państwo, nie mieszajcie w te rozgrywki Po czy SLd.Czy nie widzicie,że w tym powiecie największymi wrogami Ziemi jest PIS pod wodzą Dolaty i to właśnie oni atakują dyrektora Pilarczyka?

 • Link do komentarza Batman niedziela, 06 sierpnia 2017 15:11 napisane przez Batman

  No cóż Panie DOLATA szkoda komentować słowa osoby która modli się 5 razy dziennie do Wielkiego Prezesa

 • Link do komentarza Ikar niedziela, 06 sierpnia 2017 14:57 napisane przez Ikar

  Św Trójca nie ma pokory ani honoru.

 • Link do komentarza Olo niedziela, 06 sierpnia 2017 14:30 napisane przez Olo

  Pytanie za 100tys qdzie jest odpowiedź z ministerstwa zdrowia do dyr. zoz. ?i pytanie retoryczne co oni ukrywają? Zaczyna robić się cyrk

 • Link do komentarza EM niedziela, 06 sierpnia 2017 14:15 napisane przez EM

  Radni proszę zainteresować się bilansem szpitala,to jest ciekawa sprawa.

 • Link do komentarza gnieźnianin niedziela, 06 sierpnia 2017 13:48 napisane przez gnieźnianin

  Trochę przerażające jest to jakim językiem pełnym nienawiści, zapiekłości, wulgarności, bezradności odpowiadają zwolennicy ziemii gnieźnieńskiej na trafne, uargumentowane, zgodne z rzeczywistością komentarze budowlańca, analityka, ostro. Jeżeli dyskutować na poziomie nie potrafią to uchowaj Boże żeby nami zarządzali kiedykolwiek. A odpowiedzialność dyrektora za inwestycje to abecadło zarządzania. Nie ma w zarządzaniu czegoś bardziej oczywistego więc niektórzy niech się nie ośmieszają swoimi wywodami. A Pilarczyk jako człowiek i lekarz to w porządku gość.

startpoprz.12345nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane