czwartek, 13 lipca 2017 09:23

Inwestycje budowlane w mieście w lipcu

 
Inwestycje budowlane w mieście w lipcu fot. Rafał Wichniewicz

Sezon budowlany w pełni - trwają remonty elewacji kilku kamienic, a jednocześnie postępują prace na kilku budowach bloków mieszkaniowych oraz zakładów przemysłowo-usługowych. 

Ostatecznych kształtów nabrały hale magazynowe, które w ostatnich miesiącach zostały pobudowane na terenie przy ul. Pomowskiej - nieruchomość należy do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a inwestorem na tym terenie jest lokalny przedsiębiorca. 

W ostatnich tygodniach, w bardzo szybkim tempie, trwa budowa sklepu wchodzącego w sieć marki Dino, który powstaje na terenie osiedla Kazimierza Wielkiego (od strony ronda). 

Trwają też prace na terenie szpitala, gdzie budowlańcy zajmują się działaniami w obrębie fundamentów wewnątrz obiektu. Jednocześnie trwa oczekiwanie na dostawę elementów, które mają spajać całą konstrukcję gmachu.

Przy ul. Żuławy realizowana jest budowa kolejnego budynku mieszkalnego, realizowanego przez tego samego dewelopera, jak to miało miejsce w przypadku sąsiedniej inwestycji sprzed kilku lat. W ostatnich miesiącach trwały prace przy podbudowie gruntu, w tym palowaniu pod przyszłe fundamenty budynku. Więcej można zobaczyć na filmie wykonanym przez firmę pracującą na tej inwestycji:

Przy ul. Orzeszkowej trwa realizacja prac przy czterech budynkach mieszkaniowych. Pierwszy z nich, u zbiegu ul. Orzeszkowej i Lema ma obecnie wykańczaną elewację. Kolejny, znajdujący się po południowej stronie, bliżej ul. Prusa, jest już gotowy w stanie surowym i obecnie rozpoczyna się wykańczanie wnętrz i prace przy elewacji.

Po północnej stronie ul. Orzeszkowej trwają prace wykończeniowe przy pierwszym z nowych bloków, a drugi znajduje się wciąż w fazie budowy - do ustawienia zostało jeszcze jedno piętro. Prace, w miarę możliwości, postępują także przy budowie kościoła parafialnego.

W górę pnie się galeria budowana u zbiegu ul. Witkowskiej i Składowej - ustawione zostały już słupy nośne całej przyszłej konstrukcji i obecnie trwa budowa ścian nośnych, które okalać będą obiekt. Jednocześnie wkrótce Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przystąpi do prac, związanych z przyłączeniem obiektu do sieci ciepłowniczej, która zostanie w najbliższych miesiącach przeprowadzona pod torami kolejowymi. 

W nieodległym sąsiedztwie, pomiędzy ul. Konopnickiej i Wrzesińskiej trwa realizacja budowy zespołu pięciu bloków mieszkalnych. W chwili obecnej dwa, od strony dawnego boiska Stelli są już gotowe w stanie surowym i obecnie trwa ich wykańczanie. Pierwszy z obiektów do użytku mieszkańców ma zostać oddany na początku 2018 roku. W fazie budowy znajduje się trzeci blok, znajdujący się pośrodku nieruchomości.

Na ul. Cegielskiego trwa budowa hali zakładu, który zakupił kilka miesięcy temu działkę od Miasta Gniezna. Realizatorem inwestycji jest MH Polska, która zamierza uruchomić produkcję w Gnieźnie. Obecnie trwa ustawianie konstrukcji przyszłego zakładu - hal fabrycznych oraz pomieszczeń administracyjnych.

Jednocześnie trwają prace przy elewacjach kilku budynków, należących do Miasta Gniezna lub znajdujących się we wspólnocie - Szkoły Podstawowej nr 2, Starego Ratusza (przechodzącego wewnątrz także gruntowny remont), Szkoły Podstawowej nr 6, Urzędu Miejskiego, a także kamienic przy ul. Farnej, Rynku, Sienkiewicza i Warszawskiej. Elewacja wkrótce pojawi się także na inwestycji, powstającej u zbiegu ul. Grzybowo i Krzywe Koło.

12 komentarzy

 • Link do komentarza nadawca poniedziałek, 17 lipca 2017 10:16 napisane przez nadawca

  Temu, co się podpisuje "do miastowy" - ponieważ ma sklerozę , która zaciemnia mu umysł, to przypominam i niech sobie tę lekturę wraz z innymi idolami PO poczyta:
  http://www.grzechy-platformy.org/podsumowanie/

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 17 lipca 2017 10:08 napisane przez czytelnik

  Do tego z 18:52 - Z tego wielbienia obecnego prezydenta już się w tobie w głowie zakręciło. Za Kowalskiego były potężne inwestycje komunalne, ale jak widać pamieć masz krótką. A teraz? przecież te budowle to w są prywatne inwestycje. A, ze tynkują niektóre budynki komunalne? Zobacz, jak one wyglądają w środku, jak są gospodarowanie, to włosy tobie dęba staną . Kościół pokazany na zdjęciach, to też, jak piszesz - inwestycja miejska? Twoi fani nakradli w kraju do potęgi, okradli miliony Polaków, za ich rządów rozwijała się w całej Polsce szajka przekrętowa nieruchomościami. Niech Cię raczej o to głowa boli, a nie o jakąś wydumaną stodołę, co, jak piszesz jest w sądzie. Szczegóły, gdzie i kto wydał wyrok. A jeżeli to stodoła prywatna, to co Tobie do niej?

 • Link do komentarza gonzo poniedziałek, 17 lipca 2017 08:50 napisane przez gonzo

  @www do miastowy- twoje wiadomości są z przysłowiowego magla. SKOK powiadasz? I bardzo dobrze. Niech cała Polska zobaczy tych złodziei z WSI, którzy dokonali tego olbrzymiego przekrętu. Natomiast rzekoma agentura Maciarewicza ma tyle prawdy w sobie, ile to, że koniak pochodzi od konia. Brzydzę się tobą.

 • Link do komentarza www niedziela, 16 lipca 2017 18:54 napisane przez www

  do ZYgmunt*

  Niedawno zakończyli stolarkę a Od tygodnia , czy dwóch zabrali się za ocieplenie wełną dachu. o Tym zakończeniu pracy w tym roku to pewne info? Jestem mieszkańcem Pustachowy i ta wiadomość bardzo mnie ucieszyła!

 • Link do komentarza www niedziela, 16 lipca 2017 18:52 napisane przez www

  do miastowy*

  Polska już rozwija się od ładnych 10ciu lat. To odejście Kowalskiego pomogło. Bo za Jego czasów miasto było w stagnacji a np. taka sąsiednia Września korzystała i łapała inwestorów. W komentarzu wyczuwam PIS Którzy złodzieje? Bo ci od afery SKOK? Agent KGB Macierewicz, stodoła za 500tys zł ministra Szyszki są do dzisiaj w rządzie. Proszę zejść na ziemie i być merytorycznym a co najwazniejsze! Apolitycznym, bo jak słyszę pislamistów i te Wasze mądrości złodziejskie, to mnie krew zalewa.

 • Link do komentarza Marek  ZYGMUNT czwartek, 13 lipca 2017 22:51 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Można by jeszcze dodać , ze na ukończeniu jest tez budowa kościoła na końcu ulicy Pustachowskiej !! Prawdopodobnie jeszcze tym roku odprawiona zostanie w nim pierwsza "PASTERKA"

 • Link do komentarza miastowy czwartek, 13 lipca 2017 18:59 napisane przez miastowy

  Milo się patrzy, bo rządy w Polsce są takie, ze Polska może się rozwijać. osunięto od władzy złodziei i widać od razu poprawę. Gorzej z chodnikami i jezdniami w naszym mieście,. te dziury i niestety zakichane centrum nadal stawia nas w ostatnim rzędzie miast pod względem czystości.

 • Link do komentarza Pawel czwartek, 13 lipca 2017 15:20 napisane przez Pawel

  To budujące, aż miło się patrzy

 • Link do komentarza miejscowy czwartek, 13 lipca 2017 10:37 napisane przez miejscowy

  Błagam, panie prezydencie zrób pan coś z tym obrzydliwym parkingiem roģ targowiska i Warszawskiej, Czy nie można wpłynąć na wlaściciela? Możecie setki budynkow w centrum odnawiać, malowac, a taka jedna dziura straszy miejscowych i gości, którym takie obrazki pozostają w pamięci!

 • Link do komentarza Hyde czwartek, 13 lipca 2017 10:22 napisane przez Hyde

  Ilość inwestycji imponująca, szczególnie jeśli idzie o elewacje w centrum... gdzie nie pojechać rusztowania! Aż miło się patrzy :)

 • Link do komentarza pytam czwartek, 13 lipca 2017 10:06 napisane przez pytam

  a co z tym molochem na ul. Roosevelta a Matejki? Budowa stoi i straszy

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 13 lipca 2017 09:42 napisane przez EagleEye

  A co z ul. Cymsa bo tam tez miały powstać mieszkania i jakoś nic z tego co wiem się nie dziej

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane