poniedziałek, 10 lipca 2017 12:34

Inwestycje drogowe w mieście na początku wakacji

 
ul. Wierzbowa ul. Wierzbowa fot. Rafał Wichniewicz

Okres inwestycyjny w pełni - na części dróg, które zaplanowano do realizacji w tym roku na terenie miasta, trwają już intensywne prace związane z ich przebudową.

W ostatnich tygodniach ukończono prace na ul. Kwiatowej. Realizacja tego zadania była długo oczekiwaną, gdyż z drogi tej korzysta wielu gnieźnian z tej części os. Tysiąclecia, w tym mieszkańcy wieżowców przy ul. Sobieralskiego, a także wierni uczęszczający do pobliskiego kościoła. Ulica została wykonana w standardzie dróg osiedlowych z odwodnieniem powierzchniowym oraz spływem do studzienek kanalizacyjnych. Po lewej stronie drogi odtworzono pasy zieleni i dokonano nowych nasadzeń w miejsce poprzednio wyciętych drzew. Nowej nawierzchni w tym samym standardzie doczekał się także łącznik w kierunku ul. Sobieralskiego.

Cały czas we wstępnej fazie przebudowy znajduje się ul. Orzeszkowej. Inwestycja ta, która potrwa jeszcze przez kilka następnych miesięcy, obecnie obejmuje wykonanie instalacji podziemnych - trwa realizacja sieci kanalizacyjnej, a także przepustu wodnego dla strugi. Wcześniej prace w obrębie drogi objęły wykonanie podziemnej instalacji ciepłowniczej, prowadzonej z kotłowni przy ul. Rzepichy w kierunku szpitala - tym samym zlikwidowano napowietrzny ciepłociąg, przeprowadzony nad drogą, który istniał tu od kilkudziesięciu lat. Ponadto usunięto krzewy i drzewa oraz płoty od posesji, które znajdowały się na terenie należącym do Miasta Gniezna.

Postępuje realizacja ul. Wierzbowej - chodniki są ułożone na odcinku od ul. Witkowskiej do ul. Kopernika i przygotowana jest już częściowo podbudowa pod przyszłą nawierzchnię jezdni. W dalszej części realizowany będzie odcinek do ul. Surowieckiego.

10 lipca ruszyła przebudowa ul. Pocztowej, dla której w ostatnim czasie wykonano wycinkę drzew po lewej stronie jezdni na dwóch odcinkach. Nowej nawierzchni doczekała się ul. Taczaka na os. Grunwaldzkim, droga dojazdowa do rodzinnych ogrodów działkowych przy ul. Gdańskiej, a także kilkusetmetrowy odcinek ul. Kłeckoskiej w kierunku węzła na S5.

W realizacji znajduje się także parking na ul. Łaskiego, przy Placu św. Wojciecha. Wkrótce powinny ruszyć także inwestycje na parkingach przy ul. Powstańców Wielkopolskich oraz pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego (rozbudowa ubiegłorocznego parkingu przy ul. Żuławy). W ostatnim czasie wybrano także wykonawcę poszerzenia ul. Konikowo, a wkrótce powinien zostać ogłoszony przetarg PLK na rozbiórkę dwóch z trzech wiaduktów na ul. Pod Trzema Mostami, a także przetarg Miasta Gniezna na przebudowę trzeciego wiaduktu.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 13 lipca 2017 23:23 napisane przez Gnieźnianin

  Geometria ciągów komunikacyjnych powinna uwzględniać różnorodność pojazdów i ich możliwości technicznych jak i umiejętności kierowców, bo po co stwarzać utrudnienia.

 • Link do komentarza Hyde wtorek, 11 lipca 2017 10:42 napisane przez Hyde

  Gnieźnianin, jeśli nie umiesz jeździć to pewnie będzie problem :P

 • Link do komentarza Gnieźnianin poniedziałek, 10 lipca 2017 23:17 napisane przez Gnieźnianin

  Czy na Łaskiego jest dosyć miejsca między rzędami stanowisk parkingowych aby bezproblemowo wjechać na stanowisko pod prostym kątem ?

 • Link do komentarza do Kusego poniedziałek, 10 lipca 2017 18:03 napisane przez do Kusego

  Kusy wystarczy sprawdzić kto z ul. Wierzbowej pracuje w UM

 • Link do komentarza miastowy poniedziałek, 10 lipca 2017 16:23 napisane przez miastowy

  Ad. kusy - tak krawiec kraje, jak mu materii staje. I tyle w temacie. Szkoda tylko, że ulica Dabrówki szczególnie od 3 Maja do Mieszka I jest w tragicznym stanie.

 • Link do komentarza omen poniedziałek, 10 lipca 2017 15:40 napisane przez omen

  na dalszym odcinku ul. Wierzbowej ruch jest tak znikomy, że raczej bez chodnika nikt tam nie zapłacze. Zwłaszcza iż znajdują się tam bodajże cztery domy.

 • Link do komentarza kusy poniedziałek, 10 lipca 2017 15:05 napisane przez kusy

  A ja jestem ciekaw kto mieszka z UM na wierzbowej ,że tylko robiony jest kawałek ulicy od Witkowskiej do Surowieckiego a dalej to już nawet chodnika nie będzie,

 • Link do komentarza tusk poniedziałek, 10 lipca 2017 15:02 napisane przez tusk

  Kawiary w przyszłym roku czyli nie wiadomo kiedy.

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 10 lipca 2017 14:49 napisane przez Mieszkaniec

  Fajnie, a kiedy ul. Pstrowskiego ?

 • Link do komentarza winiu poniedziałek, 10 lipca 2017 14:38 napisane przez winiu

  KAWIARY, KAWIARY, KAWIARY. Ciągle tylko gadają o tych kawiarach. Zamieszkali w blokach deweloperskich na wywiejewie Gniezna i domagają się drogi. Jakby im deweloper uczciwie przekazał, że droga nie będzie wykonana tu przez wiele lat, to może przestaliby ciągle o tej ulicy nawijać. Przecież było mówione milion razy kiedy zrobią te ulice

 • Link do komentarza boka poniedziałek, 10 lipca 2017 13:27 napisane przez boka

  kiedy Kawiary ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane