poniedziałek, 03 lipca 2017 10:32

W wakacje ruszają przebudowy kilku ulic. Będą utrudnienia

 
ul. Pocztowa - tutaj prace rozpoczną się jeszcze w lipcu ul. Pocztowa - tutaj prace rozpoczną się jeszcze w lipcu fot. Rafał Wichniewicz

W ciągu najbliższych tygodni rozpoczną się prace przy kilku inwestycjach drogowych. Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu, ale efektem finalnym będzie jego usprawnienie.

Prace dotyczą kilku sąsiadujących ze sobą dróg. Już 10 lipca plac budowy przejmie wykonawca ulicy Pocztowej. Przypomnijmy iż już w ubiegłym roku informowaliśmy, że docelowo droga ta ma być dwukierunkowa na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Dworcowej. Od wspomnianej daty rozpoczną się też pierwsze utrudnienia w ruchu, które potrwają do września: - W pierwszej części przebudowy będzie dopuszczony ruch samochodowy, a dopiero na początku sierpnia odcinek od ul. Chrobrego do ul. Kościuszki, zostanie zamknięty i wówczas rozpocznie się przebudowa 240-metrowego odcinka, łącznie z poszerzeniem jezdni do 6 metrów - przekazał wiceprezydent Jarosław Grobelny. Koszt całego zadania wyniesie 800 tys. złotych.

Ruch w tym rejonie ułatwi także poszerzenie ul. Konikowo na odcinku pomiędzy ul. Lelewela a al. Reymonta, w temacie której pisaliśmy o ogłoszeniu przetargu przez Powiatowy Zarząd Dróg - Miasto Gniezno do tej inwestycji dokłada 500 tys. złotych. Prace na tym odcinku rozpoczną się prawdopodobnie na przełomie lipca i sierpnia i potrwają do końca listopada br.

Trzecią istotną inwestycją w tym rejonie jest rozbiórka dwóch z trzech wiaduktów, znajdujących się na ul. Pod Trzema Mostami. Uściślając - zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy PKP a Miastem Gnieznem, prace przy tym zadaniu stoją po stronie kolei. Decyzję w tym kierunku zarząd podjął pod koniec czerwca, a to oznacza iż docelowo zadanie to nie zostanie wykonane w lipcu, jak początkowo zakładano: - To jest rzecz niezależna od nas, gdyż przetarg ogłasza PKP i po tej stronie stoi większy zakres prac związany z rozbiórką. My dokładamy się do jednego z wiaduktów, gdzie realizujemy prace ziemne. Mam nadzieję iż w tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg i z początkiem sierpnia rozpoczną się prace - mówi wiceprezydent. Kierowcy mogą więc spokojnie korzystać jeszcze z tzw. trzech mostów do końca lipca. Same prace związane z wykonaniem poszerzenia trzeciego (czynnego) wiaduktu, stoją po stronie Miasta Gniezna i w tym kierunku trwają jeszcze procedury administracyjne - przetarg powinien zostać ogłoszony w nieodległym czasie, a póki co wybrany został inżynier kontraktu dla tej inwestycji.

O postępach w powyższych przedsięwzięciach oraz utrudnieniach w ruchu będziemy informować na bieżąco.

10 komentarzy

 • Link do komentarza bzyk piątek, 07 lipca 2017 21:58 napisane przez bzyk

  Rozumiem, że nawet jeżeli miasto będzie chciało zrobić remont ulicy to powinni się ciebie spytać o zgodę. A tak nawiasem mówiąc to decydować możesz na swojej działce. Sąsiadom też dajesz wytyczne co mają robić?

 • Link do komentarza mieszkańcy piątek, 07 lipca 2017 09:06 napisane przez mieszkańcy

  Bzyku patrz na siebie i nie urządzaj innym ich otoczenia. Ja mam prawo mieszkać tam, gdzie chcę i kupując działkę nikt nie będzie decydował za mnie, co ma byc w mojej okolicy.

 • Link do komentarza bzyk czwartek, 06 lipca 2017 21:45 napisane przez bzyk

  ad.mieszkańcy. Nie pisz w imieniu wszystkich. Al. Marcinkowskiego nie jest za miastem ale w mieście. Jak chcesz mieszkać za miastem to wyprowadź się na Wełnicę lub na Osiniec.

 • Link do komentarza mieszkańcy wtorek, 04 lipca 2017 15:23 napisane przez mieszkańcy

  Ad. Olga - proszę sobie nie robić projektów pod cudzymi osiedlami. Nie po to kupowaliśmy działki za miastem w pobliżu parku i w tym miejscu, by pod oknami urządzać nam harce dzieciaków z krzykami i hałasami przez cały dzień.

 • Link do komentarza Sli wtorek, 04 lipca 2017 12:56 napisane przez Sli

  A kiedy Kawiary?

 • Link do komentarza Olga 17@o2.pl wtorek, 04 lipca 2017 11:14 napisane przez Olga 17@o2.pl

  Wielki plac zabaw powinien być na łąkach przy ul Marcinkowskiego za Lidlem..

  Super miejsce!!!!

 • Link do komentarza Dziup wtorek, 04 lipca 2017 04:44 napisane przez Dziup

  Faktycznie sporo spalin na tym placu zabaw a najwięcej od tych dwóch koparek w piaskownicy. Park wygląda bardzo solidnie po liftingu, w końcu jest zgrabna fontanna zamiast betonowego karmnika dla gołębi a plac zabaw dzieci zachwyca

 • Link do komentarza maria poniedziałek, 03 lipca 2017 22:10 napisane przez maria

  Jeżeli zmianą na lepsze można uznać zrobienie w parku przy dworcu placu zabaw dla dzieci,gdzie dziennie przejeżdżają setki samochodów ,a matki z dziećmi przychodzą ,żeby zaczerpnąć'ŚWIEŻEGO powietrza ,to faktycznie jest dobrze...Ciekawi mnie kiedy tam ktoś zmierzy poziom spalin ....

 • Link do komentarza Szymon poniedziałek, 03 lipca 2017 16:13 napisane przez Szymon

  i tak znajdzie się ktoś kto będzie narzekał, ze za mało i że latem, ale wszystkim się nie dogodzi a miasto się zmienia na lepsze :)

 • Link do komentarza avenida poniedziałek, 03 lipca 2017 10:47 napisane przez avenida

  mam nadzieję, że chociaż wymienią studzienki na proste w miejsce tych wygiętych, bo wjeżdżając w nie to można sobie zęby powybijać i felgi powyginać

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane