poniedziałek, 10 kwietnia 2017 15:04

Rusza budowa nowego zakładu w strefie przemysłowej

 

W krótkim czasie po zakupie nieruchomości od Miasta Gniezna, jej nowy nabywca rozpoczął prace przy budowie nowego zakładu przemysłowego.

Mowa o nieruchomości, znajdującej się w sąsiedztwie skrzyżowania ul. Cegielskiego i Osiniec. Jak informowaliśmy w ubiegłym roku, pod koniec października nieruchomość o powierzchni 1,38 hektara (nie należącą do Specjalnej Strefy Ekonomicznej) zakupiła firma MH Polska, która teraz jest też inwestorem na tym terenie. Operatorem w nowym zakładzie będzie Confex, która prowadzi działalność w branży tekstylnej, także na rynkach międzynarodowych. 

W ramach inwestycji powstanie hala o powierzchni 4 tys. m2, a także część biurowo-socjalna o powierzchni 300m2. Obecnie, prowadząca budowę firma Amwin, rusza z budową fundamentów pod konstrukcję zaplanowanych obiektów. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na wrzesień 2017 roku. Docelowo w przedsiębiorstwie zatrudnienie ma znaleźć 100 osób.

źródło: UM w Gnieźnie

19 komentarzy

 • Link do komentarza Pracownik wtorek, 11 kwietnia 2017 20:55 napisane przez Pracownik

  To Ukraińcy będą mieli gdzie pracować...

 • Link do komentarza sadfghj wtorek, 11 kwietnia 2017 19:00 napisane przez sadfghj

  Czy to prawda że największym pracodawcą jest magistrat, podobno Budasz zatrudnił tylu że ilością przerasta to jak zaczynał po Kowalskim ?

 • Link do komentarza TB wtorek, 11 kwietnia 2017 18:49 napisane przez TB

  We Wrześni jak zwykle spijają śmietankę a w Gnieźnie dostaniemy resztki

 • Link do komentarza Roksana wtorek, 11 kwietnia 2017 15:34 napisane przez Roksana

  Hej Barbara , w Gnieźnie na ulicy to leżą co najwyżej psie odchody . Ale trochę racji masz , bo jak powiedział kiedyś jeden z gnieźnieńskich "biznesmenów" to pieniądze najlepiej zarabiać na biedzie. Raz że tania siła robocza, a znam nawet takiego jednego co zatrudniał i po miesiącu nie płacił bo twierdził że pracownik nie przeszedł próby. Dwa że biedni klienci nie mają wymagań co do jakości nabywanych towarów i biorą jak leci, czyli na wszystkim idzie zarobić. Zresztą samo to że mamy tanie sklepiki i pełno tych co udzielają kredytów o czymś świadczy. Tylko że na biedzie miasto się nie rozwinie ekonomicznie i społecznie , a wówczas nawet po tych psach nic nie znajdziesz na ulicy.

 • Link do komentarza Barbara wtorek, 11 kwietnia 2017 13:28 napisane przez Barbara

  Ja z Gniezna nie wyjadę, bo tutaj pieniądze leżą na ulicy. Wystarczy po nie się schylać. Tylko trzeba głową ruszać i włączyć myślenie. oczywiście, o ile się je ma!

 • Link do komentarza xyz wtorek, 11 kwietnia 2017 12:01 napisane przez xyz

  do kizia mizia- wszyscy co mają trochę oleju w głowie to potrafią dobrze w Gnieźnie zarobić i nigdzie za pracą nie muszą wyjeżdżać.

 • Link do komentarza kizia mizia wtorek, 11 kwietnia 2017 10:06 napisane przez kizia mizia

  W Gnieźnie bezrobocie maleje bo wszyscy co maja trochę oleju w głowie wyjeżdżają z tego miasta za pracą tam gdzie można lepiej zarobić.

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 11 kwietnia 2017 09:20 napisane przez urzędas

  Narzekają na pracodawcę ci, którzy nie potrafią przedstawić się z najlepszej strony. To pierwsza strona medalu. A druga? To niskie zarobki, często wykorzystywanie pracownika do granic możliwości, praca w świątek, piątek i niedziele za równą płacę itd. Mało jest zakładow, w których panuje prawdziwa, wręcz rodzinna atmosfera. Szefowie nie potrafią jej stworzyć, często na linii szef - pracownik jest nawet przepaść. Pracownik twierdzi, że jest wykorzystywany i poniżany, a szef zachowuje się, jak udzielny książę. Niestety, w wielu urzędach także jest podobnie. I nadal twierdzę, że dobrobyt miasta nie polega na tworzeniu kolejnych fabryczek dla mniej wykwalifikowanych robotników. Nie tędy droga Panie Prezydencie i żal, że Pan tego nie widzi.

 • Link do komentarza Koryfeusz wtorek, 11 kwietnia 2017 07:43 napisane przez Koryfeusz

  Jeśli jakiś pracodawca narzeka na brak pracowników to sam jest sobie winien, bo wybrzydza. Znam ludzi, którzy składają cv, chodzą po różnych firmach, idą po oferty do pośredniaka, ale zero odzewu, a jak jest to jakieś wybrzydzanie się zaczyna. Coś typu, a brakuje doświadczenia, nie ten profil, albo zadzwonimy później, ale już i tak nie zadzwonią. Potem ponownie się ogłaszają i nadal to samo, ale na brak pracowników narzekają. Jest to bezzasadne narzekanie, bo jak mają chętnych to niech zatrudniają. Narzekać będą mogli kiedy zabraknie im tych chętnych.

 • Link do komentarza kwejk wtorek, 11 kwietnia 2017 07:03 napisane przez kwejk

  W Gnieźnie i regionie mamy obecnie najniższe bezrobocie od 25 lat. Powoduje to, że - jak mówią urzędnicy - bez pracy pozostaje niewielki odsetek mieszkańców, którzy nie posiadają żadnych kwalifikacji albo zwyczajnie nie chce im się pracować. Te 100 osób, które mogłoby zatrudnić nowe przedsiębiorstwo, to będą albo nowe kadry, które opuszczą szkoły (w co wątpię, by zdołały zasilić), a zapewne Ukraińcy, jeśli wykonywane tam zadania nie będą skomplikowane. Tu też jest problem, ponieważ do Polski już nie dociera ta pierwsza i druga fala wykwalifikowanych pracowników ze Wschodu, a zaczyna się robić to, co w Anglii po kilku latach polskiej imigracji. Zobaczymy jak długo będą szukać pracowników, dlatego cieszyć się z powstania nowego przedsiębiorstwa można, ale na hurraoptymizm jest za wcześnie.

 • Link do komentarza do Franciszek Józef wtorek, 11 kwietnia 2017 06:56 napisane przez do Franciszek Józef

  najlepiej dostać fuchę w straży miejskiej albo być przybocznym

 • Link do komentarza joe poniedziałek, 10 kwietnia 2017 23:47 napisane przez joe

  urzędas nawet nie posiada aktualnej wiedzy o rynku pracy. wiesz jakie jest obecnie bezrobocie w regionie?

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 10 kwietnia 2017 21:55 napisane przez urzędas

  Na blisko 70 tysięcy mieszkańców kolejna fabryczka na 100 miejsc pracy, które pewnie w połowie zajmą mieszkańcy powiatu, a wy piejecie z zachwytu. Jaki z was naprawdę nierozgarnięty naród. Nie tak się rozwija przemysł. W Polsce , a szczególnie w takich dziurach, jak niestety nasze miasto, rządzenie odbywa się jak za króla Ćwieczka. Wszystko po staremu, wszystko po omacku. Dlaczego kolejny prezydent nie zainwestuje w specjalistów, może podpartych naukowcami z doświadczeniem, w celu opracowania strategii rozwoju Gniezna? Bo te wszystkie dotychczasowe domorosłe strategie opracowywane przez urzędników są psu na budę warte. naprawdę,brak nowoczesności w myśleniu poraża.

 • Link do komentarza Franciszek Józef poniedziałek, 10 kwietnia 2017 21:41 napisane przez Franciszek Józef

  Pełna zgoda z Edkiem. Tak to właśnie działa, jeśli nie będzie zainteresowania firm naszą małą ojczyzną, to nie przekonamy się jak działa rynek. Już dziś w Gnieźnie zarabia się lepiej niż jeszcze kilka lat temu. Coraz mniej opłaca się za kilkaset złotych więcej jechać np. do Wrześni (koszty paliwa, czas). Nadzieja, że będzie jeszcze lepiej, bo nadal jest wiele pracy, ale nie da się nie zauważyć, że miasto się zmienia. Byłem sceptycznie nastawiony np. do parków koło urzędu, ale dziś? Park się zieleni. Nareszcie nie ma meneli dzięki temu, że wycięto te okropne krzaki. Jest przejrzyście co odstrasza meneli i wandali. Marzy mi się taka sama zmiana, ale dotycząca parku miejskiego i parku trzech kultur. Szkoda, że na razie nic o tym się nie mówi. No i najważniejsze, że dziś w końcu coś się dzieje w centrum. Skończyły się czasy jednego dużego koncertu na rok z fajnymi, ale już oklepanymi gwiazdami. Oby nie spoczęli na laurach.

 • Link do komentarza Bobo poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:57 napisane przez Bobo

  Kolejna inwestycja? Tyle lat sie nie dalo, a teraz mozna? Sorry przeciwnicy budasza, ale nie da sie obronic tej krytyki racjonalnie....................

 • Link do komentarza edek poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:42 napisane przez edek

  Boss jesteś mistrzem... Ty poczekasz ze 2-3 lata i wtedy łaskawie osądzisz: Lepiej żeby ten zakład nigdy nie powstał... Otóż niestety lepiej mieć 100 miejsc pracy za 2000 brutto- niż 0 miejsc pracy za 0 brutto i 100 osób na zasiłkach ciągnących co miesiąc z miejskiej kasy... I jeśli powstanie takich zakładów w mieście 7-8 to w końcu wszyscy będą musieli zacząć płacić więcej. Jest Kirchhof, TexYear, teraz MH czy nawet nieźle płacący Lidl który da kilkadziesiąt miejsc pracy na Winiarach, czy hale logistyczne przy Euroverluxie. Trzeba trzymać kciuki by kolejne 3-4 zakłady ulokowały się na terenach strefy i rynek pracy w Gnieźnie będzie musiał się mocno zmienić... Ale to jest proces a ty oczekujesz nie wiem czego...

 • Link do komentarza boss poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:09 napisane przez boss

  Hansie, inwestorów się "nie ściąga". Oni sami patrzą, gdzie im najtaniej i najwygodniej. A po owocach poznamy ich. Zobaczymy na płace, na traktowanie pracowników i dopiero wtedy możemy powiedzieć, czy kolejny zakładzik jest przyjazny gnieźnianom, czy raczej właścicielom.

 • Link do komentarza Jarko poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:03 napisane przez Jarko

  Idę złożyć cv

 • Link do komentarza Hans poniedziałek, 10 kwietnia 2017 15:53 napisane przez Hans

  Dopiero co Kirchhoffa otworzyli, a tu już następny... wreszcie coś się ruszyło ze ściąganiem inwestorów do miasta!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane