Jesteś tutaj:Rafał Wichniewicz
Rafał Wichniewicz

Rafał Wichniewicz

niedziela, 23 kwietnia 2017 18:40

Błogosławieństwo dla dzieci od Prymasa Polski

Tradycyjnie po zakończeniu drugich Nieszporów, odprawionych z okazji uroczystości świętowojciechowych, Prymas Polski pobłogosławił dzieci przybyłe wraz z rodzicami. 

niedziela, 23 kwietnia 2017 12:49

„Nasze narody łączy misja św. Wojciecha”

Głównym punktem odpustu św. Wojciecha, Patrona Miasta Gniezna, była msza święta, odprawiona w bazylice na Wzgórzu Lecha.

niedziela, 23 kwietnia 2017 11:50

Poranna procesja św. Wojciecha - fotogaleria

Mimo dojmującego chłodu, wielu gnieźnian zdecydowało się uczestniczyć w porannej procesji, która wyruszyła z kościoła pw. św. Michała Archanioła w kierunku katedry.

niedziela, 23 kwietnia 2017 08:29

Luxtorpeda rozgrzała publikę

Na zakończenie pierwszego dnia odpustu św. Wojciecha, przed gnieźnianami z rockowym brzmieniem wystąpiła Luxtorpeda.

W sobotni wieczór ulicami Gniezna przeszła tradycyjna procesja św. Wojciecha. Mimo niepomyślnej pogody, na jej trasie pojawiło się sporo mieszkańców.

Ulewny momentami deszcz, jaki towarzyszył sobotniemu koncertowi tytułowej dziecięcej grupy muzycznej, nie przeszkodził sporej grupie gnieźnian, która wysłuchała koncertu tej wyjątkowej kapeli.

Tradycją jest, że z okazji obchodzonego święta Patrona Miasta Gniezna, radni miejscy spotykają się na uroczystej sesji w Starym Ratuszu.

W sobotnie przedpołudnie w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zagościło spore grono przyszłych absolwentów gimnazjów. To ostatnie tygodnie na decyzję o tym, gdzie będą chcieli się dalej uczyć.

sobota, 22 kwietnia 2017 14:19

Znakują kolejne groby powstańcze

Działacze przywracania pamięci o powstaniu wielkopolskim kontynuują akcję oznaczania kolejnych grobów na gnieźnieńskich cmentarzach, w których spoczywają żołnierze zrywu z przełomu 1918 i 1919 roku.

sobota, 22 kwietnia 2017 13:51

600 lat historii opowiedziane w wystawie

W murach Muzeum Archidiecezjalnego otwarto wystawę, opowiadającą o sześciu wiekach prymasostwa w Polsce. Na wernisaż przybyło wielu znamienitych gości.

Strona 1 z 542

Ostatnio dodane