Jesteś tutaj:Blogi Fatima
sobota, 13 maja 2017 08:19

Fatima

  Dobra dusza

13 maja 1981 r. – Jan Paweł II zostaje poważnie ranny w wyniku nieudanego zamachu na jego życie. Losy świata od tej chwili rozpoczynają inny bieg. Polski papież był człowiekiem, który zmienił oblicze papiestwa. Jego charyzma i zdecydowanie oraz liczne pielgrzymki po świecie relacjonowane przez wszechobecne media przyczyniły się, że stał się najbardziej rozpoznawalnym człowiekiem na ziemi.

64 lata wcześniej, 13 maja 1917 r. Najświętsza Maryja Panna ukazuje się trojgu dzieciom w dolinie Cova da Iria (parafia Fatima) i prosi je, by powracały w to miejsce każdego 13.dnia w ciągu następnych miesięcy, o tej samej porze. Tak też uczyniły. Wysłuchując przesłań Matki Bożej, pokornie poddają się Jej woli. Wzywając do modlitwy różańcowej Najświętsza Maryja, objawiając wizję piekła, obiecuje swoją opiekę tym, którzy się będą do niej zwracać: ”Ludzie muszą poprawić się i prosić Boga o przebaczenie za swe grzechy. Niech ludzie nie obrażają dłużej Boga grzechami, już i tak został bardzo obrażony”.

Według Jana Pawła II oraz Benedykta XVI orędzie z Fatimy wywarło wielki wpływ na losy świata i zmieniało z pewnością bieg historii. Jeśli przeanalizujemy cały XX wiek to zauważymy jak wydarzenia fatimskie towarzyszyły ludzkości w tym stuleciu. Szaleństwa nowoczesności, globalizacji, komercjalizacji, niebezpiecznej innowacyjności krwawo odbiły się na dziejach wielu narodów. Dusza człowieka stałą się towarem wystawionym na półkę i wycenionym tanio na sprzedaż. Środki stosowane o jej zdobycie przerastają czasami ludzką wyobraźnię wymkniętą jakby spod opieki Opatrzności.

Objawienie fatimskie, jak stwierdził w roku 2000 kardynał Joseph Ratzinger dowodzi iż Pan Bóg jest Panem historii, a nasz świat nie wypadł z Jego ręki. Mamy naprawdę na co dzień wiele radości, szczęścia, powodzenia, które jak bańka mydlana pękają przy odrobinie jakiejś życiowej porażki . Owo nieszczęście jest niczym w porównaniu z tym, co może nas spotkać, jeśli nie uświadomimy sobie jednego, że bez Boga nas by nie było, bez Matki Najświętszej cierpliwość Jego była by dużo krótsza. Dlatego jesteśmy zobowiązani, jako katolicy, ludzie ochrzczeni żyjący sakramentami świętymi „uzupełniać” swoją wiarę modlitwą. Nie jesteśmy rozdziałem zamkniętym.

Mamy 2017 rok, 13 maja. Fatima trwa, ona jest aktualna, a my nieustannie wezwani jesteśmy do pokuty i pokory. Mamy historyczną chwilę kolejno comiesięcznymi etapami przekonać się jak niewiele od nas w tym życiu zależy. Trójka fatimskich pastuszków ofiarująca swe cierpienie, daje tym samym nadzieję nawrócenia i ocalenia dla grzeszników. Ówczesne wezwanie nie straciło nic na teraźniejszości, jest skierowane do każdego z nas.

Niektóre parafie, w których odbędą się nabożeństwa majowe, 13 maja 2017 r.

www.kozal.gniezno.pl

www.michalarchaniol.pl

www.wawrzyniecgniezno.pl

7 komentarzy

 • Link do komentarza Jam_Jest piątek, 23 lutego 2018 15:09 napisane przez Jam_Jest

  Śmiało mogę powiedzieć tak, że podziwiam KK., to jak wielka firma zarabiająca pieniądze, bez żadnego własnego wkładu finansowego. ("Wszystko sponsorowane przez naiwniaków").
  Zrobienie czegoś z niczego, to dopiero jest cud, ale ten cud, to nie sprawka boga, ale świetnie znających się na psychologii ludzi........... którzy potrafią wręcz makiawelicznie — manipulować niewykształconymi ludźmi.
  Dziwi mnie, że w dzisiejszych czasach i przy obecnym poziomie wiedzy, ludzi nauki oraz wszelkiej wiedzy naukowej, dają się wciągać w jakieś zabobony, okultyzmy itp. rzeczy.

  Przepraszam wszystkich "wiernych katolików" skoro odczują z mojej strony obrazę, ale moja prośba jest następująca, nie wymagajcie od wszystkich, aby wasze przekonania stały się "polskim prawem" i były przestrzegane przez resztę społeczeństwa, wtedy to, wasza wiara, nie będzie postrzegana w "świetle" wyśmiewania.............. a wy, będziecie traktowani z szacunkiem i zrozumieniem ogółu.

 • Link do komentarza parafianin czwartek, 18 maja 2017 14:47 napisane przez parafianin

  Izydorze, biedny człowieku. Gdybyś był katolikiem i chodził do kościoła to byś wiedział o wszystkich sobotach, w których w specjalną cześć oddaje się Maryji Niepokalanej. Na drugi raz pomyśl, zanim napiszesz. A co do "kibolo" , to ten człowwiek stąd nie zniknie. On musi pisać to, co mu szatan podpowiada. Przeceż zawarł z nim pakt. I to nie obelga, tylko stwierdzenie faktu. Trzeba się za niego modlić, naprawdę potrzebuje naszego wsparcia.

 • Link do komentarza kibolo czwartek, 18 maja 2017 12:21 napisane przez kibolo

  Kościół musi co jakiś czas ogłaszać cuda bo inaczej wiara straciłaby na swojej wartości.Pieniądze i tylko pieniądze. Nie można byłoby straszyć ludzi grzechem i dzięki temu trzymać ich w ciągłym w strachu. Człowiek wystraszony jest posłuszny jak baranek. A o to przede wszystkim kościołowi chodzi. Ludzie kościoła sami bardzo często nie przestrzegają dekalogu a żądają tego od innych. Chodzą do spowiedzi po to aby mieć czyste konto i zaraz po wyjściu z kościoła popełniają często ciężkie grzechy na nowo. Jeżeli ktoś widzi w tym sens to jego sprawa.Więcej nie wchodzę na stronę aby nie czytać obelg,jak to w zwyczaju,pisanych przez wystraszonych.

 • Link do komentarza Izydor czwartek, 18 maja 2017 09:21 napisane przez Izydor

  Nabożeństwa 13 tego nie mają nic z oredzi M.Bożej. Pan Bóg chce ustanowić Nabożeństwo do Mego Niepokalanego Serca w 5 pierwszych sobót miesiąca!!!!! Nie Maryja lecz Bóg!!!!Maryja tylko to oznajmia we Fatimie. Gdzie w Gnieźnie są te I Soboty.....niestety nie ma. Chodzi o nawrócenie przez spowiedz Komunie różaniec i 15 minut medytacji o 1 lub kilku tajemn. Różańca. WSZYSTKO TO W INT.WYNAGR ZA GRXECHY I BLUZNIERSTWA ORZECIWKO JEJ NIEPOKALANEMU SERCU by Jej wynagradzać. Bóg daje taki ratunek ludziom. Żadne 13 tego tylko uporządkowane życie!!!!

 • Link do komentarza Alina sobota, 13 maja 2017 22:05 napisane przez Alina

  Piękne były te uroczystości dzisiaj w Fatimie! I znowu tyle polskich flag! Nadzieja dla Polski!

 • Link do komentarza Ola sobota, 13 maja 2017 10:14 napisane przez Ola

  Również w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego. :)

 • Link do komentarza mjj sobota, 13 maja 2017 09:53 napisane przez mjj

  Wczorai poprzez telewizję a także internet uczestniczyłam w uroczystościach 100 lecia objawień fatimskich. Wzruszająca ilość wiernych z całego świata wśród których powiewa wiele polskich flag. To nadzieja, że ta powszechna laicyzacja w Europie jednak jest zagrożona przez tych, którzy mimo wielu przeciwności i walki z wiarą katolicką stoją jednak na straży i to oni wraz z tymi, którzy mają głęboką wiarę wyniesioną z domu i nie ulegają pokusom i są przykładem dla tych jeszcze wątpiących, którym Pan Bóg daje czas na nawrócenie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane