Jesteś tutaj:Blogi Radny Kamiński: podatki od nieruchomości w Gnieźnie nie muszą rosnąć!
piątek, 08 listopada 2019 10:00

Radny Kamiński: podatki od nieruchomości w Gnieźnie nie muszą rosnąć! Wyróżniony

  Paweł Kamiński
Radny Kamiński: podatki od nieruchomości w Gnieźnie nie muszą rosnąć! zdjęcie nadesłane

Uzasadnienie wzrostu podatku od nieruchomości przez Prezydenta Gniezna jest bardzo egoistyczne. Dlaczego? Posłuchajcie. Oto moje zdanie na ten temat.

 

21 komentarzy

 • Link do komentarza Julian sobota, 16 listopada 2019 00:52 napisane przez Julian

  Naukowe tezy o źródłach??? Podobno jest tam 3 ml m3 wody? Pytam gdzie????

 • Link do komentarza kotek piątek, 15 listopada 2019 17:33 napisane przez kotek

  Dlaczego miasto nie wprowadza podatku od posiadania psa ? Dlaczego z moich podatków montuje się jakieś psie śmietniki, sprząta po nich , wysyła strażników na psie interwencje , buduje wybiegi itd ? Nie dość że na to przeznacza się pieniądze publiczne z moich podatków to jeszcze muszę wysłuchiwać tego nocnego wycia "grzecznych" piesków i oglądać na boki czy któryś mnie nie ugryzie ! Nie mam nic do zwierzaków ale niech to będzie uporządkowane jak w krajach cywilizowanych zachodniej europy, np. na terenie Niemiec pies musi być zameldowany i podatek od psa wynosi od 50 do 150 euro, do tego ubezpieczenie od szkód. Ponadto inne obowiązki i olbrzymie kary za puszczanie psa wolno czy pozostawianie psich kupek.

 • Link do komentarza zawiedziony gnieźnianin piątek, 15 listopada 2019 11:54 napisane przez zawiedziony gnieźnianin

  Panowie Budasz i Grobelny, jak się panowie dzisiaj czujecie z ta waszą walką z Kamińskim i skuteczna próbą ośmieszania naukowej tezy o źródłach termalnych w także w Gnieźnie?
  https://www.e-kolo.pl/wiadomosci,15243,na-jakim-etapie-jestesmy-z-geoterma-konferencja-prasowa

 • Link do komentarza gamma czwartek, 14 listopada 2019 20:33 napisane przez gamma

  Panie "miejscowy" oczywiście racja, wiele miast w Polsce na tej żyle geotermalnej, która przebiega także przez Gniezno już wykonuje odwierty. A Gniezno, ośmieszające nowatorskie propozycje Kamińskiego,podnosi w tym samym czasie opłaty za ogrzewanie, podatki, a niebawem nie wiadomo, co nas jeszcze czeka, bo perspektyw to miasto nie ma.
  https://dzienniklodzki.pl/kolejne-miasta-w-lodzkiem-chca-wykorzystac-potencjal-wod-geotermalnych/ar/c1-14493697

 • Link do komentarza Tomek czwartek, 14 listopada 2019 14:01 napisane przez Tomek

  Ciekawe kto ich wybrał?

 • Link do komentarza bankrut czwartek, 14 listopada 2019 09:39 napisane przez bankrut

  Najem lokali użytkowych w centrum praktycznie przestanie istnieć. Po prostu przestaje się opłaca. prezydent mówi, ze jest ekonomistą, a czy on rozumie prawidła ekonomii w rozwoju miasta.?Takimi decyzjami dobija się to miasto . Przecież bardziej opłacalne są niższe podatki, ale zwielokrotnione poprzez w tym przypadku wynajmowanie tańszych lokali. Ciekawe ile sobie to Miasto zażyczy za straganik na Jarmark Bożonarodzeniowy, nota bene u progu adwentu tak, jak by nie mógł się on odbywać tuz przed świętami np. około 16-21 grudnia. To też jakieś gnieźnieńskie dziwadło!

 • Link do komentarza senior czwartek, 14 listopada 2019 00:24 napisane przez senior

  Dziękujemy wam kochani radni drużyny Budasza i waszemu szefowi za usypianie miasta nawet bez eteru. Miasto nie tylko jest usypiane, ale znajduje się już w fazie konania. Wystarczy przejść przez centrum i wszystko jasne. Żal, naprawdę żal naszego Gniezna na takie powolne konanie.

 • Link do komentarza miejscowy poniedziałek, 11 listopada 2019 21:05 napisane przez miejscowy

  Panie Dz, jest pan fanem obecnej władzy, to pana rzecz. Spoczywa więc i na panu ten marazm i cofanie się naszego miasta w tempie jak nigdy dotąd. Radny nie przegrał wyborów na prezydenta, te wybory przegrali mieszkańcy miasta. Mogło być inaczej, oczywiście lepiej, były pomysły, były pieniądze na te projekty, ale zgarnięte zostały przez inne niedalekie miasta, które okazały się w swoich wyborach znacznie mądrzejsze. A u nas, prawie natychmiast po wyborach okazało się, ze Miasto na nic nie ma kasy. Nawet na kilka dodatkowych koszy na śmieci, na sprzątanie, na dopilnowanie dozorców, na dziurawe chodniki i jamy w jedniach. Ulica Pod Trzema Mostami to nie żadne osiągnięcie. To normalny tryb pracy każdego szefa urzędu. Miasto się korkuje, staje się nawet bardzo niebezpieczne z tego powodu, nikt nad tym nie panuje, a niejaki pan "Dz" wszystko sprowadza do polityki. Panie, wedle mnie niech wygrywa nawet koń Kaliguli, byle moje miasto się rozwijało, było przyjazne mieszkańcom i turystom, żeby centrum kwitło itd. A jak wygląda, każdy widzi, już nawet pisać się nie chce. Każda inna pipidówka jest czystsza, bardziej zadbana, niż historyczne w końcu Gniezno.

 • Link do komentarza Dz poniedziałek, 11 listopada 2019 06:52 napisane przez Dz

  Mam dość Pana wypowiedzi ponieważ w 100% to sianie fermentu i namawianie do nienawiści po przegranej.

 • Link do komentarza Julian poniedziałek, 11 listopada 2019 00:27 napisane przez Julian

  Jasne, że nie muszą wzrosnąć. Wystarczy obniżyć cenę paliwa do takiego samego procentu do centy ropy jak 10 lat temu

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 10 listopada 2019 23:59 napisane przez Koryfeusz

  Wyborca, masz rację. Ja jak obserwuję to Miasto mam wrażenie, że ono się powoli sypie. Dziury to są tu powszechne i nikt z tym nic nie robi. Podatki lokalne to nam podnoszą, ale żeby drogi naprawić to już nie, bo na wszystko brakuje pieniędzy. To gdzie one są? Trzeba umieć gospodarować pieniędzmi, a nie tylko chwalić się w mediach czymś, co nam mieszkańcom korzyści nie przyniesie. Te podwyżki by nie przeszły, gdyby większość radnych ich nie poparła. Jednak przegłosowali, ale w mediach społecznościowych to się udzielają, przedstawiają swoje osiągnięcia, zaangażowania w różne sprawy, ale co z tego skoro głosują za podwyżkami, ale sukcesów tak naprawdę to nie ma? Przypominam im, że w 2023 roku są wybory samorządowe i przeczuwam ostatnią kadencję Budasza teraz do tego czasu.

 • Link do komentarza ojejku niedziela, 10 listopada 2019 20:06 napisane przez ojejku

  centrum umiera, lokale użytkowe pustoszeją , żadne esoesy nie podnoszą larum z tego powodu, nikt nie głosi haseł z budzikiem , nie widać efektów obiecywanych działań miastotwórczych czy jakoś tak co miały doprowadzić do otwierania kawiarni - księgarni - antykwariatów - galerii z obrazami i innych takich cudów ? nawet króliki smętne się robią , ulice zakorkowane jak zwykle , psie kupy i brud wyglądają tak samo jak kiedyś , i tak to się kręci ?

 • Link do komentarza A  mi  ich nie żal niedziela, 10 listopada 2019 19:17 napisane przez A mi ich nie żal

  A mnie gnieźnian wcale nie żal. Niech sobie stoją nawet godzinami w kilometrowych korkach na ulicy Warszawskiej, Kościuszki , Dalkowskiej i trasie Zjazdu gnieźnieńskiego. Niech sobie płacą horrendalne sumy za postój w centrum miasta. Niech się przewracają na dziurawych chodnikach. Niech oglądają na rabatach ulicznych zamiast kwiatków psie kupy. Niech się wstydzą przed odwiedzającą ich rodziną z innych miast za zielone od psich sików pseudo króliki. Niech się wstydzą latem za pseudo kąpielisko nad jeziorem Winiary w mieście, które ma aż trzy Ładne jeziora. Niech się wstydzą za budujący się szpital, którego cykl inwestycyjny trwa już i trwa i końca jego budowy ciągle nie widać. Niech się wstydzą za stary szpital, w który personel SOR-u często zapomina jaka jest jego rola. Niech się wstydzą za brak szkół podstawowych na Pustachowie i na Skiereszewie. Niech się wstydzą za niezagospodarowaną , niszczejącą parowozownie. Niech się wstydzą za brak porządnego i funkcjonalnego dworca autobusowego. Niech się wstydzą za brak przedłużenia do ulicy Składowej przejścia podziemnego pod peronami PKP. Niech się wstydzą za brak bezpiecznego przejazdu nad lub pod torami, by w końcu na stałe zamknąć dla ruchu niebezpieczny przejazd na Dalki. Niech się nawet wstydzą za brak koncepcji budowy drugiego przęsła mostu kolejowego - Popiełuszki. I tak by można jeszcze bardzo długo..........

 • Link do komentarza Paweł Kaczmarek niedziela, 10 listopada 2019 17:13 napisane przez Paweł Kaczmarek

  widzę, że dyskusja naprawdę merytoryczna... polityka rozdawnictwa na górze zbiera efekty na dole.....

 • Link do komentarza Leonard niedziela, 10 listopada 2019 16:44 napisane przez Leonard

  Brawo wyborca, szkoda, ze pan nie rządzi naszym miastem:-(

 • Link do komentarza wyborca sobota, 09 listopada 2019 23:36 napisane przez wyborca

  @ Koryfeusz - rząd rządem, ale na dole mamy samorząd z dobrymi ustawami, które często nie sa przestrzegane, a we władzach są absolutni laicy, którzy nie mają zielonego pojęcia o zarządzaniu gminą ( miastem). Najpierw porządek, potem uporządkowanie wszystkich służb, które dzisiaj w Gnieźnie zupełnie sobie nie radzą tak,jak ich prezydent, potem naprawa infrastruktury, w kolejności ciężka praca nad rozwojem miasta, a potem można się bawić w króliki, palmy na rynku,palety i takie tam inne esy floresy. Niestety, dyletanci robią wszystko na opak i od końca. Nie posiadając żadnej wiedzy na temat zarządzania , pracują hasłowo. Ogródki, skwerki, teraz, jak widać Wenecja - to ich hobby. A dziury w jezdniach w centrum? A zapadnięte chodniki? A brud, smród, śmieci?Pozamykane na potęgę sklepy, brak wizji na przyszłość itd. Prezydent nie wie, że to on musi być stymulatorem, który powinien poruszać niebo i ziemię, by pomagać swoim usługodawcom i drobnym handlowcom. To od nich płynie największa ilość podatków. Ale, jak się w tym zakresie nic nie robi, no to tych wpływów do miasta nie ma i nie będzie. No i trzeba te obciążenia przerzucić na tych co jeszcze z tego miasta nie uciekli. Coraz większa beznadzieja, pieniądze przeznacza się na kwiatki - rabatki, które nie prowadzą do podniesienia jakości życia mieszkańców. No cóż, gospodarzem trzeba się urodzić, a politykiem jest się wybieranym często na podstawie zmanipulowania swoich wyborców.

 • Link do komentarza Koryfeusz sobota, 09 listopada 2019 11:10 napisane przez Koryfeusz

  Ekipa, która rządzi Gnieznem wyznaje balcerowiczowską ekonomię, czyli taką, którą kierują się środowiska liberalne. Ta balcerowiczowska ekonomia doprowadziła swego czasu do wielkiej biedy i bezrobocia, Powinna być zakazana, a jej twórca pozbawiony wszelkich tytułów naukowych i praw publicznych. Kierowanie się tą ekonomią doprowadzi nasze Gniezno do upadku, dalszych podwyżek, zaniedbań i w końcu staniemy się zwykłą dziurą do zaorania. To można jeszcze powstrzymać, trzeba szukać innych rozwiązań gospodarczych opartych na zupełnie innym ekonomicznym myśleniu. No ale trzeba chcieć inaczej myśleć o zarządzaniu Miastem.

 • Link do komentarza Teofil sobota, 09 listopada 2019 09:00 napisane przez Teofil

  Jeśli chce się rozwijać gospodarkę, która jest siłą motoryczną zamożności Polski i Polaków to Rząd musi ustalić podatki na optymalnej wysokości a zwłaszcza dla młodych i początkujących zakładających działalność gospodarczą. Wykorzystywanie tego faktu do maksymalnego i nadmiernego windowana podatków lokalnych, samorządowych jest zwykłym świństwem. Chodzi o wzbudzenie nienawiści do obecnego Rządu. Demagogia rodem z TVN. Inwestycje lokalne dostosowuje się do aktualnie posiadanej kasy. Nie wiem, czy aktualnie Gniezno potrzebuje parków z kolorowymi fontannami i akwaparków, gdy brak jest porządnego, na odpowiednio wysokim poziomie szpitala. Kto sprzedał Telekomunikację Polską? Żyłę złota dla polskiego budżetu. Kto głosował na L. Millera do PE? Kto oddał polski handel w obce ręce? Kto pozwalał na okradanie państwowego budżetu?

 • Link do komentarza Albin sobota, 09 listopada 2019 00:00 napisane przez Albin

  bobnhaus - jak widać to pan jest omnibusem znającym się na wszystkim czyli na niczym. Jak pan taki mądry, to niech pan pomoże raczej swojemu idolowi w gospodarowaniu tym miastem, bo on, jak widać zupełnie sobie nie radzi.

 • Link do komentarza wyborca piątek, 08 listopada 2019 19:53 napisane przez wyborca

  Panie Kamiński, pan prezydent ma w nosie wypowiedzi mniejszości i przez kolejne lata będzie ze swoją drużyną robił, co chce. Mnie niczego z tego miasta nie potrzeba, niech się wali, jest już i tak brudne i opuszczone, ze gorzej to już chyba być nie może.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane