piątek, 31 marca 2017 09:10

Samorządowa „Gra o tron”

 

Jeśli ktoś sądził, że nasi radni nie potrafią nic nowego już wymyślić, to najwyraźniej był w błędzie. Czwartkowa sesja powiatu pokazała, że może być jeszcze zabawniej (przez łzy, rzecz jasna). 

Dwa fotele stały sobie po lewej stronie widowni i wyróżniały się pośród innych wysokością oraz tym, że są obrotowe. Stwierdziłem, że skoro są też rozkładane, to będą idealne na późniejsze wylegiwanie się, kiedy sesja dotrze do późnego wieczora. Wtedy jeden z urzędników wyprowadził mnie z błędu - to są fotele starosty i wicestarosty. Ale, że jak? I pokazał palcem na prezydium. A tam - trzy fotele zamiast pięciu. Podzieliłem się tą informacją z kolejnym urzędnikiem, który doprecyzował całą sytuację. Dalej już było tak, jak w relacji. Jak to wyglądało? Śmieszno i straszno. Pierwsze, bo naprawdę czegoś takiego chyba nikt się nie spodziewał i widać było, że jedni na to przystali (wicestarosta), a inni mieli to gdzieś (starosta). Straszno, bo to już kolejny etap politycznej wojenki pomiędzy działaczami, z których każdy się okopał wokół własnego widzimisię i nie zamierza ustąpić. Rzekomo była jeszcze taka opcja, że przewodniczącego od starosty (która mu niby przeszkadza w pracy) oddzieli któryś z wiceprzewodniczących, ale ten na to nie przystał. Wyraźnie brakuje sił lub zimnej krwi by wytrzymać w takim sąsiedztwie. Tymczasem drugiej stronie sporu w tym uporze słupki powagi dla stanowiska starosty spadły jeszcze niżej. Być może ten upór należy tłumaczyć tym, że na sali był poseł, który stanowił mentalną baterię wsparcia. Tymczasem opozycja udawała śmiertelną powagę, ale w myślach wykonywała chocholi taniec nad tym, co się wyprawia. Gdzieś tam w budynku na ul. Lecha (raczej nie urzędniczym) strzelały kolejne korki od szampana.

Kampania wyborcza rusza z mozołem i powoli, a pierwsze podrygi widać też już w mieście. Radny Arkadiusz Masłowski na miejskiej sesji w środę próbował na siłę przykleić łatkę politycznej zagrywki radnemu Ryszardowi Niemannowi i Maciejowi Elantkowskiemu. Zresztą nie pierwszy raz działacz chce zgrywać specjalistę od Public Relations dla prezydenta, co zresztą potwierdził wygłaszając swoistą laudację dla miejskiej władzy, skwitowaną kiwaniem głowy nawet przez niektórych jego kolegów z ław. Jak widać, najwyraźniej można przesadzić w pochwałach dla prezydenta (bo ile można...), zapominając ile już to barw partyjnych miało się za sobą przez te lata pobytu w samorządzie. Cała sytuacja miała już miejsce pod koniec sesji, a najlepszym dowodem tego wszystkiego był jeden z działaczy, który wyszedł z sali i skwitował całą dyskusję "Nie, ja już nie mogę. Znowu go dopuścili do głosu". Teraz jednak już nie pamiętam, czy słowa te dotyczyły Arkadiusza Masłowskiego czy Ryszarda Niemanna, ale myślę iż powinno się zorganizować debatę oksfordzką pomiędzy nimi. To już chyba ciekawiej by było, gdyby panowie startowali do wyborów w tym samym okręgu.

Cóż moi mili, jak to powiedział niedawno jeden z lokalnych działaczy, myślenie o wyborach zaczyna się wtedy, kiedy tylko zakończą się poprzednie. Ktoś tu myślał, że coś innego się liczy?

PS. Kiedy powiatowa sesja dotarła do godziny 22:00, fotele po rozłożeniu były naprawdę wygodne.

25 komentarzy

 • Link do komentarza :-)))))))))))))))))))) sobota, 15 kwietnia 2017 18:35 napisane przez :-))))))))))))))))))))

  Ten Budasz to taki pewien tej swojej kadrowej polityki i ma takie zaufanie do tych swoich że jest pewien że tam nie ma takiego co też po dyskotekach nie klepie ozorem co i jak . Bo ja nie byłbym tego pewien :-)

 • Link do komentarza Ja_Jestem sobota, 15 kwietnia 2017 10:27 napisane przez Ja_Jestem

  @:bleeeeeeeeee:
  ....całkowita racja, nic dodać nic ująć...

 • Link do komentarza p. piątek, 14 kwietnia 2017 17:25 napisane przez p.

  bobhaus gdybyś ty wiedział jaką teraz kasę dostają "przyboczni" Budasza i to nawet nie na kierowniczych stanowiskach to byś głupot nie wypisywał . Gdybyś wiedział jakie są różnice między tymi przybocznymi a tymi co są do roboty faktycznej i jakie są nastroje wśród tych od roboty to byś się nie dziwił urzędasowi

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 14 kwietnia 2017 09:24 napisane przez czytelnik

  Marna to musiała być uczelnia, skoro jak czytam te Twoje komentarze piszesz takie głupoty i w dodatku robisz takie błędy jak Twoj idol niejaki Komorowski,kumpel szoguna.

 • Link do komentarza bobhaus piątek, 14 kwietnia 2017 01:04 napisane przez bobhaus

  Nie muszę wskazywać uczelni którą ukończyłem.. bo o to tutaj tobie idzie... pozdrawiam..
  Co do jak to napisałeś "wpocin" to nie musisz ich czytać , jak i i też komentować bo nawet nie odnosisz się do tekstu tylko idziesz swoja ścieżką.
  Piszesz co tobie wygodne czyli nic nie znaczące frazesy..

 • Link do komentarza bobhaus piątek, 14 kwietnia 2017 00:57 napisane przez bobhaus

  I cóż jeszcze w tej kwestii???

 • Link do komentarza do bobhaus czwartek, 13 kwietnia 2017 18:22 napisane przez do bobhaus

  A skąd wiemy że nie nosi cech zadowalania partyjnych Misiewiczów? Na samym początku przyznał że zatrudnil tego czy tamtego bo z nim współpracował przy wyborach. A mało z tych nowych zatrudnionych ma pochodzenie czy inne kontakty z PO? A prezes TBS któremu skończyło się zatrudnienie w TBS z uwagi na wiek emerytalny to tak byl zatrudniony z pilnej potrzeby zatrudnienia prezesa dla ratowania jednego bloku ? A zatrudnianie emerytowanych policjantów w SM i w necie znajdziesz film że jeden po cywlinemu tam pracował podobno w grudniu zeszłego roku a nabór jest dopiero w marcu tego roku ? Do tego nabór na niższe stanowisko strażnika a komendant SM się wyklepał że na wyższe ? A te awanse tej urzędniczki co przeszła ze starostwa i nie było naboru i w krótkim czasie dostaje trzecie stanowisko kierownika ? A podwyżki które od początku dostawali pomagierzy odpowiednio wynagradzani ? I żebyś wiedział że cokolwiek sie dowiedzieć to żadna sztuka bo nawet wśród pomagierów ma takich Misiewiczów co bywaja na imprezach i klepią o wszystkim co w urzędzie . A są jeszcze ciekawostki .

 • Link do komentarza absolwent czwartek, 13 kwietnia 2017 18:14 napisane przez absolwent

  Bobhaus, czytając twoje wypociny nie wierze, że się gdzieś orzemyciłeś przez studia, to niemożliwe . . . . . . .

 • Link do komentarza bobhaus czwartek, 13 kwietnia 2017 16:06 napisane przez bobhaus

  1.
  Nikt nie podważa legalności wyboru obecnych władz tylko to co robi z Państwem..
  2.
  To ludzie obecnej siły przewodniej snuli rojenia o sfałszowanych wyborach samorządowych w 2014 roku...
  3.
  Nigdzie nie krytykuje rodzin otrzymujących 500+ tylko pisze o efekcie wyborczym 500+ co jasno wynika z tekstu.
  4.
  Zazdrość mnie nie zżera i nie zżerała bo zawsze pracowałem i pracuję na siebie bez żadnych dodatkowych apanaży.Więc nie przypisuj mi człowiecze niskich intencji.Raczej piszesz o swych intencjach.
  5.
  Polityka kadrowa obecnego prezydenta Gniezna nie nosi cech zadowalania partyjnych Misiewiczów z PIS to fakt..
  6.
  Zalecam uważniej czytać to co napisałem a nie przypisywać mi intencji których nigdy nie było i nie ma
  7.
  Przykład prezydent Łodzi jest przykładem dotyczącym ludzi samorządu a nie rządu... poza tym przypadkiem , jest więcej takich działań CBA dotyczących samorządów.Działań obliczonych na dyskredytowanie lokalnych liderów jest wiele i to się dzieje w całej Polsce.

 • Link do komentarza ll czwartek, 13 kwietnia 2017 12:07 napisane przez ll

  @bobhaus, pewności nigdy nie ma ale na targowisku ludzie powiadają że im się wiele spraw kadrowych i finansowych nie podoba w magistracie, no to wiesz jak to jest

 • Link do komentarza hahahah czwartek, 13 kwietnia 2017 11:48 napisane przez hahahah

  bobhaus a to co napisałeś " UMACNIANIE SWEJ WŁADZY.... BEZ WZGLĘDU NA KOSZTY TAK FINANSOWE JAK I SPOŁECZNE... LOKALNI MISIEWICZE JUŻ PRZEBIERAJĄ NOGAMI ...." to kogo tu miałeś na myśli ? Bo wiesz jak się patrzy na te sprawy kadrowe w magistracie z zatrudnianiem doradcy, asystenta, rzecznika, emerytów, strażników, prezesa tbs itd.

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 13 kwietnia 2017 11:29 napisane przez urzędas

  bobhaus - wy inaczej nie potraficie, tylko krytykować legalnie wybraną władzę. My natomiast mówimy inaczej - pokażcie nam, co dobrego robią obie strony i będziemy się wspierać. Nie podawaj przykładów z rządu, bo tutaj jest mowa o samorządzie i nie krytykuj rodzin, które dzięki 500+ nareszcie zostały zauważone. Zazdrość Cię zżera i nawet tego nie rozumiesz. A co do tzw. Misiewiczów, no to zrób rachunek sumienia i policz, ilu ich dostało pracę i dobrą płacę w gnieźnieńskim magistracie. To Ci oczy zbieleją.

 • Link do komentarza bobhaus czwartek, 13 kwietnia 2017 10:37 napisane przez bobhaus

  Skąd ta pewność że prezydent Budasz nie zwycięży w wyporach samorządowych??
  Przecież wyraźnie się w tym mieście zmienia na lepsze..
  Znów będzie kampania wyborcza PIS poprzez schemat działań CBA - opluj i pomów głośno i z hałasem a w ciszy umarzaj postępowanie?? tak jak w przypadku prezydent Łodzi??
  Efekt 500+ już nie działa w takiej skali.. a i głosów za mało by wygrać.. więc uruchomienie polityki łajdactw tylko może dać jakieś efekty dla PIS . Bo programu to PIS nie ma żadnego tylko jeden cel UMACNIANIE SWEJ WŁADZY.... BEZ WZGLĘDU NA KOSZTY TAK FINANSOWE JAK I SPOŁECZNE... LOKALNI MISIEWICZE JUŻ PRZEBIERAJĄ NOGAMI ....

 • Link do komentarza urzędnik wtorek, 11 kwietnia 2017 20:04 napisane przez urzędnik

  Czekamy i ufamy, że jeszcze tylko 17 miesięcy i Budasza oraz Powalowskiego nie będziemy już oglądać w urzędzie miejskim w Gnieźnie.

 • Link do komentarza drugi sort czwartek, 06 kwietnia 2017 10:54 napisane przez drugi sort

  do czego to podobne żeby "Panowie" mieli siedzieć z pospólstwem

 • Link do komentarza drwal piątek, 31 marca 2017 21:31 napisane przez drwal

  poseł Dolata pogrywa sobie ile wlezie i ośmiesza przez takich ludzi jak Tarczyńska - PiS, ludzie się łudzili, ze skoro PiS wygrał w Polsce to i w Gnieźnie wreszcie będzie normalnie, niestety ten kret PiS-u w Gnieźnie ma się bardzo dobrze i niszczy wszystko cokolwiek udało się do tej pory wygrać .... i nadal siedzi na tym tronie. bo przecież to on jest królem tej sytuacji....

 • Link do komentarza powiatowy wyborca piątek, 31 marca 2017 19:02 napisane przez powiatowy wyborca

  Budasz starostą? A co zrobił dla społeczeństwa, gdy był radnym powiatu? Głosował za oddaniem 18 milionów przyznanych szpitalowi. Współrządził powiatem i o 4 lata opóźnił budowę szpitala. I on miałby zostać jeszcze starostą?

 • Link do komentarza Rafał_Wichniewicz piątek, 31 marca 2017 18:59 napisane przez Rafał_Wichniewicz

  toniczku, nie zwykłem rozmawiać z anonimami:)

 • Link do komentarza :) piątek, 31 marca 2017 17:02 napisane przez :)

  Co do tej pory zrobiło 5 parlamentarzystów dla Gniezna? W tym aż 3 z partii rządzącej? Ktoś mnie oświeci? Kurde, szok. Myślałem, że będzie kasa z państwa a tu nic :( Mało by powstania wielkopolskiego nie wykreślili z podstawy programowej. Kiedy ta kadencja się skończy i PIZ przestanie rzadzić.

 • Link do komentarza olplsl piątek, 31 marca 2017 17:00 napisane przez olplsl

  Gdzie miasto, a gdzie powiat. Nie ma o czym mowic. Gdyby Budasz mogl pelnic dwie funkcje to w cuglach zostalby tez starosta.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS